uRKA I sVargla

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Pozdrav Dede,slazem se za dorucak a nadam se da zbog te "traume" nisi postao vegetarijanac!

Mi se jos uvek skupljamo kad je,kako ti kazes disnotor,mora da si iz ovih krajeva gde je nekad bilo Panonsko more,odakle sam i ja.Dobaaar dorucak,zima,kuvana rakija,nozevi i udri!!!

A sta sa CVARCIMA, postji li neko da ne voli sveze cvarke.mmmmm.....

Usput,da podsetim za recept,Greenpower nemoj da mi zaboravis za kulen...
 
06.12.2011
13
0
1
42
cvarci,spek i luk najbolja hrana na svijetu,jos ako se ima i domaceg slavonskog kulena,ma milina od klope :)))
 

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
shelle kazi sta da radim sa cvarcima, ja od leta evo zivim na selu i komsije su mi vec dali krvavice da probam i kao sto rekoh, to je neka kobaja puna necega slicnom pirincu, slovenci to zovu jeshprenj, meso, odnosno ispecena krv jedva da se nazirala, sve je samo mirisalo na neke zacine i bilo je blagog ukusa
sa tim krvavicama posle klanja dali su mi i te cvarke i stoje mi i dalje u frizideru, ne znam sta da radim sa njima
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Gde si Natura !!!

Evo ovako ti stvar stoji sa cvarcima,prvo ih pomirisi i pogledaj,ako osetis ikakav miris koji te ne prija nosu,baci...Ako cvarci stoje tako dugo,bolje da su ti bili u zamrzivacu.Oni su najlepsi i najbolji kad se jedu svezi.Ako je sve ok sa njima,sto lako moze biti,jer se jako tesko kvare,najbolje je da odvajas pomalo kad ti se jedu,bacis u tiganj da se malo zagreju i omeksaju,bez dodavanja masti ili ulja,malo neke kisele salate uz njih i krkaj...

Sledeci put kad dobijes cvarke od nekog,JEDI DOK SU SVEZI...

E,da,ako primetis da nesto nije u redu sa njima,slobodno ih daj nekom psu ako imas ti ili komsija,njima ne moze biti nista a omlate ih,sretni...


Usput,kazes dali ti "te" cvarke...Kad se svinja zakolje,odvoji se svo salo i tvrdo i meko,isecka se na sitnije kocke,ubaci u kazan i topi,kad se istopi,ocedi se tecnost i to kad se ohladi i stvrdne,e to ti je mast,a ono sto ostane neistopljeno od sala to su ti cvarci...
 

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
pa nisu sami, u masti su pa kapiram da su dobri, komsinica kaze da ih koristim umesto masti kad recimo przim jaja, to sam probala i sta znam, smetalo mi je pomalo to u jajima
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Cvarci u masti?!
Ako su zatopljeni u masti onda ne mogu da se pokvare.Svako ima nesto svoje,mi procedimo mast i cvarke posebno,ne mesamo ih,mada...
Ajde kad budes imao ili imala vremena,ne mogu po nick-u Natura da provalim jesi li musko ili zensko,raspitaj se malo kod komsinice zbog cega rade tako i ako ima neki poseban specijalitet sto oni prave,volim da probam sve sto se tice klope,pa posalji recept...

Bez obaveza,kad se setis...

Pozdrav


Izvinjavam se,sad sam video ono probala.znaci zensko,OK :costumed-smiley-027
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Ako me pamcenje nevara u masti se stavljaju da duze mogu stojati ( nekada nije bilo frizidera )
Mozes pogacice od cvaraka praviti mnogo fine. A mast posle na hleb ili peci nesto ( premda i nije najzdravije peci u masti ).
Isto tako sa svezim hlebom parajz, paprika luk.
A najvise ih volim kad su dobro peceni i manji pa sve krckaju pod zubima.

A u pravu si za panonsko to mi je rodni kraj.

A sto se tice traume nedozivljavam je tako, vise kao dogodovstina iz decijeg perioda. I nisam presao u vegeteriance ;))
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Greenpower1 je napisao(la):
Taj kulen se ne suši nego friga na tavi(ulju). Potražiću lokalni recept.

Greenpower1,samo da te podsetim da ne zaboravis za dalmatinski kulen sa blitvom i pirincem...
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
Greenpower1 je napisao(la):
Ne volim opčenito iznutrice, a paštetu ponekad pojedem iako više gledam "čajne" paštete, tješim se da su od čaja ne od iznutrica:))
Od svinje obožavam dalmatinski kulen u koji ide nešto iznutrica, riža, blitva, krvi, začina i mislim da je to to.


ne jedem paštetu,parizer,mesne dorucke,konzerviranu hranu.... ALI...............jedan/dva/tri puta godišnje na brodu ili plaži:fishing: kad si sav od soli,pjeska i kad se izmoriš:sand_play: nema ništa slađe nego u hlad pa ČAJNA PAŠTETA-POMADORE I SOLI......... NJAMMMMMMMMMMMMM........posli toga poc :snupi:
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Greenpower1 je napisao(la):
Ne volim opčenito iznutrice, a paštetu ponekad pojedem iako više gledam "čajne" paštete, tješim se da su od čaja ne od iznutrica:))
Od svinje obožavam dalmatinski kulen u koji ide nešto iznutrica, riža, blitva, krvi, začina i mislim da je to to.

Ko čeka taj dočeka. Ili obećanje ludom radovanje. Greenpower1 kad ćeš mi nabaviti recept za dalmatinski kulen? Ja čekam i dalje a podsećaću te periodično dok ti ne dosadim... Uporan sam ja :icon_wink:


Usput, ovo mi je bila jedna od prvih "pametnih" tema koju sam otvorio, i otvorim je na groblju, tako da sam uštedeo vremena "nadleznima" za premeštanje ...

:pilot
 
12.03.2012
35
32
0
39
Greenpower1 je napisao(la):
Ne volim opčenito iznutrice, a paštetu ponekad pojedem iako više gledam "čajne" paštete, tješim se da su od čaja ne od iznutrica:))
Od svinje obožavam dalmatinski kulen u koji ide nešto iznutrica, riža, blitva, krvi, začina i mislim da je to to.

ovo prvi put čujem....riža i blitva,krv i iznutrice....onda je to stvarno dalmatinski kulen...meni je poznat samo ovaj slavonski koji je po meni br.1 među kulenima...

Ovo su namirnice potrebne za izradu 5 kg nadjeva kulena to jest za dva manja ili jedan veći kulen:


slavonski_kulen123.jpg

Dobar tek.....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.