Uzgajanje u kuci bez upotrebe box-a i vestackog osvetljenja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
24.02.2015
0
0
0
Pozdrav ljudi, nov sam u celoj ovoj prici i bacio sam dve semenke cisto zanimacije radi, pa me zanima ako mozete da mi date neki savet, kako to odraditi i sta je potrebno. Kontam da nisam jedini koga ovo zanima, a gledao sam i cini mi se da nema otvorena tema ovog tipa a mozda i ima, u svakom sluchaju nisam je snimio. Hvala unapred :let::mario:::spliff::joint2::gled: :)
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe
24.02.2015
0
0
0
hvala za ovaj info, ali moze to i detaljnije :)
inache zivim u totalno drugom klimatskom podrucju i kod mene je sada leto. koliko vidim ljudi ovde gaje bez svetla i ide im dobro
 
24.02.2015
0
0
0
pa trudim se da je drzim na suncu, ali opet ako imate neki savet za sijalicu ili neonku(ne znam sta je bolje) bilo bi dobro, nesto jeftino i bez mnogo cimanja posto ne nameram nista profi. hvala unapred ljudi:let:
 
24.02.2015
0
0
0
iscitao sam dosta stvari ovde ali je uglavnom sve vezano za box-ove, pa se bash ne snalazim, ako nekog ne mrzi moze samo da mi napise treba ti ta sijalica ili neonka i to je to , ne trazim da mi neko knjigu napishe, tako da ako neko moze da baci neki drugi info sem ovog "citaj" bio bih mu zahvalan.
 
Poslednja izmena od urednika:

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Možeš HPS, CFL ili LED rasvjetu koristiti. Najjeftinije i najlakše za nabavit ti je CFL, e sad koliko ti treba i koje jačine to ovisi o tome kolikih ti je dimenzija box. Bitno ti je da po biljci imaš neku minimalu od 8000 lumena ili ti nekih 100-120 w. Za vege mora biti od 6400K. koristi tražilicu u gornjem desnom ćošku, ukucaš rasvijeta i sve ti nađe.
 
24.02.2015
0
0
0
ok hvala za info, ali opet ponavljam da ne koristim box, vec je drzim u uglu kao fikus, pa sam hteo cisto lampu da joj nabacim da joj pravi drustvo, videcu onda ovu neku CFL da uzmem, i josh jedno glupo pitanje posto kao sto rekoh totalni sam duduk u ovoj prichi, te cfl koriste standardno grlo na lampi pa mogu da je nabodem na bilo koju standardnu lampu ili mora da bude neshto ultra sega mega?
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
ok hvala za info, ali opet ponavljam da ne koristim box, vec je drzim u uglu kao fikus, pa sam hteo cisto lampu da joj nabacim da joj pravi drustvo, videcu onda ovu neku CFL da uzmem, i josh jedno glupo pitanje posto kao sto rekoh totalni sam duduk u ovoj prichi, te cfl koriste standardno grlo na lampi pa mogu da je nabodem na bilo koju standardnu lampu ili mora da bude neshto ultra sega mega?

Sumnjam da bi ti pomogao u tom slučaju i cfl kad nemaš boksa. probaj nekako improvizirati u neki ćošak sobe, pa ogradit još sa nečim da ne gubiš previše svijetlosti. CFL ti je klasična štedna žarulja, one spiralne i svih oblika. samo gledaj da je što jača i da je 6400k.
 
24.02.2015
0
0
0
Sumnjam da bi ti pomogao u tom slučaju i cfl kad nemaš boksa. probaj nekako improvizirati u neki ćošak sobe, pa ogradit još sa nečim da ne gubiš previše svijetlosti. CFL ti je klasična štedna žarulja, one spiralne i svih oblika. samo gledaj da je što jača i da je 6400k.
cool videcu da uzmem neku alu foliju(ili ono za odbijanje svetlosti za kola) da ogradim mali prostor, a sta mislis da li je bolje da uzmem neonku ili cfl, posto sam citao da ima neka plava koja je dobra za grow, samo sto ne znam da ali cu uspeti ovde da je nadjem ali verovatno ima u nekom shopu

Balkon,vrt,terasa,sunce...kad je mrak,mrak je i drži se toga.
Kakav cfl,hps,mh,led,plazma,ovoono,ultra sega mega :D
to bre priroda :respect::gled:
 
Poslednja izmena od urednika:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.