Vesti iz medija, slobodno dopunjujte :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
I da, to je jedino što je istinito u tekstu, kod osoba koje imaju genetske predispozicije
za razvoj psihičkih bolesti, kanabis može biti okidač za razvoj psihičkog oboljenja.
Ali i nemora!,... ako takva osoba doživi "bad trip" naravno da to može potencirati neku
psihičku bolest, ali okidač može biti i bilo što iz njihove okoline, stres u obitelji, na poslu,
pretrpljen strah ovo ono, itd...

Članak je glupost bez linkova na te studije, a i ovi postotci mi izgledaju pomalo izmišljeni,
90% veća vjerovatnost?! :icon_lol:

I psihičke bolesti nisu tako jednostavne da možeš samo provesti trogodišnju studiju na
desetak ljudi i zaključiti na kraju da je trava kriva za sve.
Previše je tu varijabli da bi se moglo sa sigurnošću utvrditi nekakve postotke.
A i dosta velikih studija koje se bave povezanošću psihičkih bolesti s uporabom droga
ostane na kraju u nedoumici, dali su droge uzrok psihičkih bolesti ili psihički oboljele osobe
imaju veću tendenciju k uzimanju droga ?

I kako objasniti da je u zadnjih 50 godina broj oboljelih od šizofrenije u laganom padu
dok je broj konzumenata kanabisa poprilično porastao ?
Velika većina psihičkih bolesnika koji su konzumirali ili još uvijek konzumiraju kanabis
također puši cigarete ili pije alkohol.
Zašto se nitko ne zapita dali jedno od to dvoje ima ikakve veze s psihičkim oboljenjima ?
 
15.02.2011
46
4
8
34
ko kupuje 24sata sutra i skenira?
sad si malo razmišljam, i odlučio sam si sutra kupit novine da pročitam baš taj članak, i mislim si ako se stvarno drogiraju, onda jednostavno moraju napravit nešto za vutru, jel nema smisla da oni to smiju, a ostali narod ne...ipak sumnjam da su oni na travi, prije na nekoj kemiji
 
07.10.2010
15
0
0
34
Nick Praskaton je napisao(la):

Neznam što da kažem gubim vjeru u 24sata to su mi bile dosad vijesti jedine koje sam svaki dan pratio ali sam sumnjam svakim danom sve više laži i gluposti...

Npr:

Zastrašujuća slika jedne od najgorih pošasti koja truje našu djecu, u širokom istraživanju koje su reporteri 24Expressa proveli na području Zagreba, pokazuje da su droge na dohvat ruke djeci. Tko su dileri? Kako navlače mlade? Što učiniti?

Kao prvo to je ZG i ako se djeca držu samo trave svaka im čast jer u šibeniku za koji bi se moglo reč da je selo se srednjo školci uništavaju s kemijom, a pogotovo duhanom i alkoholom gledajte pustite djecu na miru barem vi novinari ako če duvat nek duvaju nema niš loše u tome a dileri kad je najbolji ućenik naravno kad duva a on dila biče samo vutru jer za drugo i nema pare ma dajte sve manje i manje poštujm ove novine...

a druga stvar u samobu našli thc naravno da neče nač ništa drugo jer thc se staloži na zidovima zbog toga što ostatci ostanu u dimu a dim je u kontaktu s zidom a molim te ljepo kako bi to oni našli dokaze da je u saboru lsd cokain i ostala kemiska sranja...btw da je to tako jednostavno te bi uređaje policija imala puno bi im olakšalo posao...