Vesti iz medija, slobodno dopunjujte :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
ISTRAŽIVANJE Ako pušite skunk prije ćete dobiti psihotične napadaje nego ljudi koji puše marihuanu - Jutarnji-list
post-8674-136094359668_thumb.jpg
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
ok..to je jedan od mojih problema-vezanih za legalizaciju tj. nekakav nazovi aktivizam na nasim prostorima..inertni smo..potpuno!!!

zar je toliko tesko uzeti ime novinara koji pise takva sranja..te mu napisati par pametnih + poslati mu par txtova o novijim istrazivanjima.kada bi samo 10 ljuti to napravilo..tko zna.mozda bi slijedeci puta taj isti novinar istrazivanja za txtove o kanabisu trazio na drugim mjestima-a ne nekim zastarjelim stranicama koje kopipejstaju txtove iz 91.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: stara baba

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
zlavjestica je napisao(la):
ok..to je jedan od mojih problema-vezanih za legalizaciju tj. nekakav nazovi aktivizam na nasim prostorima..inertni smo..potpuno!!!

zar je toliko tesko uzeti ime novinara koji pise takva sranja..te mu napisati par pametnih + poslati mu par txtova o novijim istrazivanjima.kada bi samo 10 ljuti to napravilo..tko zna.mozda bi slijedeci puta taj isti novinar istrazivanja za txtove o kanabisu trazio na drugim mjestima-a ne nekim zastarjelim stranicama koje kopipejstaju txtove iz 91.
nije problem u novinarima, imao sam prilike upoznati neke novinare, pardon novinarke i sve su jako drage žene...
One rade onako kako im glavni urednici kažu, a oni pak dobivaju direktive iz nekih drugih izvora......
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.250
10.201
358
meni se baš ne sviđa što sve to ide u smjeru sintetike, al šta sad, ako će pomoći bolesnima OK, al mislim da za nas to nije dobro
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Kanabis u izvornom obliku će biti široko dostupan u sljedećih deset godina, Urugvaj, Kolorado .... nema tu više zaustavljanja kada jednom krene.
Ako je doktorima lakše raditi sa sintetikom i preciznim dozama izoliranih kanabinoida neka im je, to im je ujedno i način za zaštitu vlastite guzice i pranja ruku u slučaju nuspojava.
Glavno da biljka postane "legalna" pa tko hoće neka bira.


EDIT:
icarus je napisao(la):
Upravo odgledao video; i što reći ...
Znači to je ista ekipa koja stoji iza one "peticije" na Facebook-u gdje su prikupili 40k Like-ova, gdje se već tada mogla primijetiti tema i smijer te akcije.
Nije da ne cijenim entuzijazam i volju za djelovanjem ali ovo do sada viđeno je teška komedija.
Od elementarnog nepoznavanja ekonomije, zakona, poljoprivrede, proizvodnih procesa pa do utopijskih new age crackpot ideja.
Samo sam čekao da krenu pričati o chemtrailsima i reptilima. =|
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
eee moj mazar...svi su oni ( i one ) fini i ok dok ne dodje rok..ili dok ne dodju pred urednika..
treba predati txt.-odraditi normu...a nema nista..pa se nabacuju sa sto kretenskijim temama i naslovima u nadi da ce urednik prihvatiti..a urednik prihvati ako naslov i tema zvuce dovoljno senzacionalno...zbog toga se u jednom broju jutarnjeg moze citati o ljudima koji se ljece kanabisom ..a vec mjesec dana kasnije pisu o kanabisu koji izaziva shizofreniju i psihoze.
99% novinara bi dalo guze za jedan mrsavi plusic pored svog imena ..u biljeznici glavnog urednika..a kada nam sjednu nasuprot i kada trebaju nesto od nas...tada su jako fini.puni razumjevanja itd..-to stoji

Znači to je ista ekipa koja stoji iza one "peticije" na Facebook-u gdje su prikupili 40k Like-ova, gdje se već tada mogla primijetiti tema i smijer te akcije.
Nije da ne cijenim entuzijazam i volju za djelovanjem ali ovo do sada viđeno je teška komedija.
Od elementarnog nepoznavanja ekonomije, zakona, poljoprivrede, proizvodnih procesa pa do utopijskih new age crackpot ideja.
Samo sam čekao da krenu pričati o chemtrailsima i reptilima. =|

slazem se gotovo sa svim sto si rekao..( doduse ..nisam imala zivaca sitavih 75min. snimke pogledati ).ali...ima to jedno ali....oni bar neki k. pokusavaju i rade..a ako su oni takvi ( polusmijesni ) prikupili 40k lajkova...tko zna sto je mogla uciniti neka ozbiljnija ekipa..i..mozda nije kasno pridruziti im se..ili na neki nacin uozbiljiti citavu tu pricu.
jer..ipak imamo isti interes-legalizaciju..+bilo bi blesavo razvodniti pricu pokretanjem 4-5paralelnih prica/udruga sa istim ciljem.
vecina ce reci da ih aktivizam ne zanima i ne zele se baviti time..ali tada mislim da oni ni nemaju bas puno prava na prigovore..

moj je stav da treba prvo ici sa legalizacijom medicinske ..sto bi rezultiralo destigmatizacijom biljke kao takve...i sto bi postavilo temelj za kompletnu legalizaciju...ali suludo bi bilo ,na nasimprostorira, , u startu krenuti sa pricom i zahtjevanjem kompletne legalizacije...
i ..zbog toga mislim da bi najvise uspjeha bilo kada bi se medicinski korisnici ujedinili u jednu udrugu i ipak malo vise angazirali..

btw. treba biti svjestan da je jedan veliki dio ljudi koji podrzavaju legalizaciju iz te new age price i..a trenutno nismo u poziciji da bilo koga odbijamo,niti bi to bilo u skladu sa slobodama koje sami za sebe trazimo..

NAPOMENA : i meni idu na jetricu ti teoreticai raznoraznih zavjera,reptilofobicari ,newage ,reikikiki i ne znam kakvi baljezgari...cisto da nebi sluuuucajno tkopomislio da sam jedna od njih
 

fourtwenty

Aktivan Član
09.12.2013
95
93
0
Sto je legalno u USA bit ce i u ostatku svijeta,jos 5 drzava i ide legalizacija na federalnom nivou.Moje licno predvidjanje je da ce biti potpuno legalna u vecini zemalja svijeta za 2-3 godine max.POZDRAV!!!

New York dopustio prodaju marihuane
Guverner američke savezne države New Yorka najavio je u srijedu da će dopustiti prodaju i konzumiranje marihuane u medicinske svrhe, pa će tako New York postati 21. američka država koja će ublažiti svoje zakone na tom polju.

Andrew Cuomo, demokrat koji se dugo protivio takvoj odluci, najavio je pilot program u 20 bolnica u toj državi s 19,5 milijuna stanovnika.

"Marihuana može pomoći u smanjivanju boli i u liječenju raka i drugih teških bolesti. Dvadeset država ju je već odobrilo. Izradit ćemo program koji će omogućiti 20 bolnica da je propisuju", rekao je u svom godišnjem govoru o stanju države New Yorka u Albanyju.

"Pratit ćemo program kako bismo ocijenili djelotvornost sistema medicinske marihuane", dodao je, ne navodeći druge pojedinosti.

Cuomo (56) koji se još lani očitovao za dekriminalizaciju posjedovanja marihuane do 15 grama, treba potpisati uredbu, budući da su zastupnici te države već četiri puta zadnjih godina glasali protiv takve odluke. Ova se najava uklapa u trend ublažavanja zakona o marihuani u SAD-u.

Prva država SAD-a koja je na referendumu dopustila prodaju marihuane bila je Kalifornija 1996., gdje se može propisati za običnu bol u leđima, prenosi Hina.