Vesti iz medija, slobodno dopunjujte :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.12.2016
37
13
8
negde na b92 a sa dojce vele

Prema tvrdnjama albanske policije, ove godine je uništeno više od dva i po miliona biljaka kanabisa, a otkriveno 5.204 polja. Novo je da više nema predela koji su više ili manje pogođeni – gaji se svuda.


Naravno kad je u to umešana kompletna europska mafija, a Albanija je po tom pitanju glavni baja u selu a znaš da se glavnog baju u selu nikad ne dira. Isto ko i s poljima maka u Afganistanu.
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
ni holandija nije vise sto je bila :D

694


elem, pao sneg a krov suv, dosla policija i nasla 550 biljki, blizu @VenloNL :p
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok
02.12.2016
37
13
8
mislim da se na Holandiju dosta vrši pritisak od ostalih zemalja u okruženju, budući da vjerovatno i korisnici u tim zemljama zahtjevaju liberalizaciju politike prema konoplji, i onda se iz tog razloga vrši pritisak na te uzgajivače u Holandiji, btw, cofeeshopove neke zatvaraju, a stvar s cofeeshopovima je takva da po zakonu, ne smije se niti jedan incident desit, ako se desi, odmah ide ključ u bravu, i onda su, sad, to može bit netko tko igra za vladu, a može bit i netko iz neke suparničke bande od koje ovi recimo ne kupuju travu (a komercijalni je uzgoj koliko sam skužio ustvari još uvijek ilegalan, i onda se postavlja pitanje, odakle cofeeshopovima trava koju prodaju, to je sivo područje u njihovom zakonu već godinama) onda dođu s kapuljačom na glavi i pištoljem pred cofee shop, ispale 2-3 metka i taj cofeeshop automatski gubi licencu za rad....druga stvar, u Amsterdamu je većina tih cofeeshopova u samom centru grada, znači skoro na prime lokacijama, iako su neki cofeeshopovi ustvari teške rupe, i onda je želja i plan gradskih otaca (nekih) da se na tim prime lokacijama izgrade neki fensi-šmensi butici i pizde materine.....uglavnom, borba još traje, iako nevjerujem da će Holandezi dopustit da evoluiraju unatrag i da se to kod njih sve skupa zabrani. Ali nikad ne znaš, farmaceutska i ina industrija je moćna zvijer sa mnogim kracima koji stežu i dave.....

Jer ustvari ni u Holandiji cannabis nije 100% legalan, policija je prije 40 godina dobila naputak da se fokusira na teža kriminalna djela, i toga se naputka još dan danas drže, ustvari, ignoriraju zakon na neki način, ustvari, politika im je, duvaj ako ćeš duvat ako nećeš radit sranja sve ok. A Holandezi su ustvari trgovci i tramakaroši uvijek bili i u ganji vide lovu i mislim da je to prvi i glavni razlog zašto dopuštaju konzumaciju...Amsterdamski kanali su se godinama i stoljećima koristili da se brodovima šverca roba u i iz grada....
 
Poslednja izmena:

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
Iskreno se kajem i žalim zbog počinjenog. Dosad nisam osuđivan i ovo je samo jedan eksces u mom životu. Priznajem počinjenje kaznenog djela koje mi se optužnicom stavlja na teret, odnosno da sam u blizini kuće za odmor zasadio sjemenke konoplje koju sam uzgajao.

Svjestan sam činjenice da se radi o tvarima koje se mogu uporabiti za izradu droga

Ako si već sadio i uživao u plodovima rada, pa te murja čopila, barem bi trebao imati hrabrosti da se dere na sva zvona da legalizacija mora doći. On kao, ajd recimo, javna i poznata osoba, trebao bi se derat a ne kano pizda šutit...
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.249
10.190
358
Kad i ako ova presuda postane pravomocna, svi se, prema načelu ustavne jednakosti, mogu u sličnoj situaciji pozivati na istu. Eo citata, nama je najznačajnija zadnja rečenica.

" Tim je ustavnim odredbama utvrđena jednakost svih pred zakonom (čl. 14. st. 2.), odnosno jednakost svih državljana i stranaca pred sudovima i drugim državnim i inim tijelima koja imaju javne ovlasti (čl. 26.). Opće načelo jednakosti iz čl. 14. Ustava nalazi svoju razradu i primjenu na području sudske i druge pravne zaštite kroz odredbu čl. 26. Ustava (svi su državljani Republike Hrvatske i stranci jednaki pred sudovima i drugim državnim i inim tijelima koja imaju javne ovlasti). Radi se o posebnom slučaju načela jednakosti koje svakome jamči jednaku zaštitu prava u postupku pred sudovima i drugim tijelima. Ustavno jamstvo jednakosti može biti povrijeđeno ako stranke u postupku koji je prethodio donošenju osporavanog akta, nisu imale ravnopravan položaj u smislu poštivanja njihovih procesnih prava koja omogućuju ravnopravno sudjelovanje stranaka u postupku i pravedno suđenje (saslušanje stranke, omogućavanje iznošenja činjenica i predlaganja dokaza, izjašnjavanje nadležnog tijela o navodima stranaka važnim za odlučivanje, obrazlaganje pojedinačnog akta, pravo na žalbu itd.).

U materijalnopravnom smislu, načelo jednakosti znači da sudovi i tijela, načelno, u jednakim slučajevima trebaju jednako suditi."
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
"S ciljem uzgoja marihuane za vlastiu potrebu"..kaze tuziteljstvo..
Po meni je to najbitnija stavka u cijelom tekstu.Ne sjecam se da je tuziteljstvo ikada dalo prijedlog za takav tip optuzbe.Uvijek je bilo"uzgajao za prodaju"pa imo ti tri ili trideset biljki..
Ustavna jednakost se pocela primjenjivati u Hr zadnjih godinu dana..Naravno da bi se svatko mogao pozivati na druge pravomocne sudske presude.To je ispravno i sudski.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.860
358
Najbolji su mi komentari kao mole se gradani koji pronadu paket da ga predaju u stanicu ,veli lik da nadem paket nosim ga u stanicu i onda jos padnem putem sa kilom:D
 

reaktor

♧- ByTpa
Poznanik Foruma
14.04.2016
1.549
11.155
358
Svuda pomalo
U ono vreme kad sam ja bio na Korculi i Peljescu , a to je bilo davne 90-91 nije bilo vakve stvari , steta sigurno bih se tada tamo preselio kad bih nasao bar 2paketa :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pantagan