Vesti iz medija, slobodno dopunjujte :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Sad malo baš pročitao nekolicinu članaka u ovim novinama kurir, iz ovoga što sam vidio izgleda mi ko najgora senzacionalistička žuta štampa
 

wannabeshaman1

Aktivan Član
31.05.2007
400
33
0
36
trabunjar.bloger.hr
"dvije vrećice opojne droge skank" :D
cannabis im očito zvuči previše nevino, a kad i skank prestane bit mitsko čudovište
onda ćemo u novinama moć pročitat stvari poput:
"super hibridizirano oružje masovne neurološke destrukcije-G-14 prokrijumčareno sa područja bliskog istoka"
a dileri će postat (neurološki) teroristi...jer tko bi se uplašio nekog "dilera",
zvuči kao tip koji ti djeli karte u kasinu. :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker
24.02.2010
5
0
0
33
Pa necemo sad tako ... nishta sexistichno ^^
Btw, 2 paketitja = 1.6 ?

Mislim, ostala sam bez komentara, i dalje mi nije jasno kako da mu je dala...
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.241
1.690
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
U Kaliforniji je otvoren Oaksterdam University, prva škola koja mlade priprema za poslove u rastućoj industriji uzgoja marihuane za medicinske potrebe.
---
Za 200 američkih dolara i cijenu dvaju udžbenika, učenici ondje mogu naučiti kako pravilno uzgajati kanabis, koje vrste olakšavaju tegobe određenih bolesti, ali ih se uči i zakonskim odredbama biznisa koji je u očima federalnih vlasti - ilegalan.

- Osnovna je ideja profesionalizirati industriju i učiniti je "ozbiljnom", baš kao što su to pivovare i destilerije alkohola - objasnio je Richard Lee (45), aktivist i vlasnik apoteke koji je osnovao školu u prednjem dijelu trgovine u središtu Oaklanda.

Nakon što završe "studij", učenici rješavaju test, a najbolji među njima može zaraditi titulu "najboljega u klasi". Školovanje za dvadeset budućih "inženjera marihuanokulture" prošlog je vikenda počelo predavanjem o zakonskim odredbama i nastavom povijesti, a na predavanju je bilo i nekoliko pripadnika industrije zabave i aktivista.

"Profesor" Lee je mladicu biljke posadio u plastičnu kantu i objasnio da, služeći se zdravim razumom te uz pomoć električnog otpada, ventilatora i filtra za zrak, studenti "travu" mogu uzgajati iz zabave, zbog zdravstvenih potreba, u humanitarne svrhe u ili radi - profita. Lee učenicima objašnjava da te "opojne biljke" treba podrezivati, žeti, a zatim im pomaže da orezivanje i žetvu svladaju i u praksi.

Usto, savjetuje i koja su komercijalna gnojiva najbolja za tu vrstu bilja te objašnjava prednosti uzgoja biljaka bez zemlje, (tzv. "soil-free gardening").

Na satu predviđenom za "diskusiju o naučenom" profesor upozorava kako klopke za znatiželjnu djecu treba ispravno postaviti oko vrta s marihuanom - kako ne bi bilo ozlijeđenih.

Tečajevi su "rasprodani" do svibnja.


Izvor: Vecernji.hr