Vesti iz medija, slobodno dopunjujte :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Sve su lijepo napisali,popljuvali kanabis,izaziva ovo,izaziva ono i onda se ogradili tvrdnjom da osobe slabog psihićkog zdravlja češće posežu za kanabisom,pa eto,nije to baš tako jednostavno.
Naravno,večina ljudi koji su to pročitali,stekli su nove predrasude,jer nisu kraj teksta uopće uzeli u obzir.
Naravno,istraživanje je provedeno kako bi se ukazalo na loše strane kanabisa,pa nije uzeto u obzir da je konzumacija možda koristila tim ljudima slabog psihićkog zdravlja,dok je naveden mogući rizik od pogoršanja.
Sve u svemu,tekst je vješto napisan i u rečenicama se koriste naizmjenično rijeći kanabis i marihuana,kako bi se ljudima još bolje usadio strah od konoplje koju su izostavili.
 

Bong&Hrvati

Aktivan Član
22.01.2008
106
3
0
79
"najvjerojatnije riječ o tlu koje je zaraženo ovom samoniklom biljkom".

ZARAŽENO, mater im zarazenu.

e da je meni u dvoristu zemlja ZARAŽENA
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
"Rekla sam im - čupajte to sve i nosite. Ja sam to nekad sijala za tkanje, pravila sebi dušeke... Pa vidite gdje i kako živim!", rekla je starica. "Da ne bih opet imala problema, sad sam sama zvala policajce. Što ja mogu kad to nikne samo?", dodala je. Starici i dalje nije jasno kako je biljka, koju su njeni djedovi i bake uzgajali za tkanje, ista biljka koju drugi smatraju drog
E stara svaka čast!
 

Pepinja

Banned
Banovan
24.02.2010
36
1
0
32
Otvoren studij za uzgoj marihuane

Studij je pokrenut kako bi se pacijenti, kojima je dopušteno koristiti marihuanu zbog bolesti, naučili kako je uzgojiti i koristiti čak i kao dodatak jelu.

DETROIT - Prvi legalni studij za uzgoj marihuane u SAD-u otvoren u saveznoj državi Michigan u gradu Detroitu. U toj je državi dopuštena upotreba marihuane u medicinske svrhe.

Pokretač studija Med Grow Cannabis, Nick Tennant, kaže da osim učenja želi potaknuti i gospodarstvo. "Ova država treba još poslova, a mi smatramo da bi uzgoj i distribucija medicinske marihuane mogli pozitivno stimulirati ekonomiju sa stotinama poslova i milijunima dolara prihoda", uvjeren je Tennant.

Na tečaju će polaznici naučiti kako u pravilnim uvjetima uzgojiti marihuanu te kako spravljati različita jela od te lake droge. Mogu, primjerice, naučiti kako pripraviti kolačiće ili putar od kanabisa.

Po zakonu, pacijenti mogu uzgajati najviše 12 vlastitih biljaka ili mogu kupovati od ovlaštenog proizvođača.

U Michiganu se već oko šest tisuća ljudi prijavilo kao pacijenti koji mogu uzimati maruhuanu u medicinske svrhe.
 

Pepinja

Banned
Banovan
24.02.2010
36
1
0
32
Zagrepčani popuše tonu marihuane

Stručnajci su analizirali urin iz otpadnih voda i izračunali koliko se i u kojem omjeru troši droge na području Zagreba. U istraživanju su sudjelovali i London i Milano.

ZAGREB - Tonu marihuane, 87 kilograma heroina, 47 kilograma kokaina, tri kilograma amfetamina i kilogram ecstasyja potroše Zagrepčani u godini dana. Rezultati su to devetomjesečnog ispitivanja otpadnih voda, odnosno ispitivanja urina u kanalizaciji, piše Jutarnji list.

Isto je istraživanje provedeno i u Londonu, Milanu i Luganu.

Uzorci su prikupljani na ulazu u pročišćivač, a pokazalo se da Zagrepčani dorgu češće koriste u danima vikenda kao i u ostala tri uspoređena grada. Izuzetak je marihuana koja se koristi tijekom cijelog tjedna.

U Zagrebu se i dalje najviše koristi marihuana, a potom heroin. U ostalim je gradovima na drugom mjestu kokain. Stručnjaci smatraju da je na trećem mjestu zbog nešto više cijene na hrvatskom tržištu. Potrošnja marihuane je slična kao i u Milanu, ali je viša nego u Londonu.

Ispitivanje je provodio Institut Ruđer Bošković, a vjeruje se da bi podaci trebali pomoći policiji i stručnjacima u borbi protiv ovisnosti.

(Ispričavam se ako je ovo već bilo napisano)
 

Pepinja

Banned
Banovan
24.02.2010
36
1
0
32
IMA DA SE DIMI
Česi će uskoro pušiti legalnu travu

Posjedovanje ili uzgajanje manje količine droge smatrat će se prekršajem, a ne kažnjivim djelom

Željko Hajdinjak/CROPIX

Češka će od 1. siječnja iduće godine vjerojatno postati novi raj za sve ljubitelje dobrog dima i dobre trave. Naime, bude li prihvaćen najnoviji prijedlog, ta zemlja će dekriminalizirati posjedovanje i uzgajanje manjih količina lakih droga.

Češke su vlasti napravile spisak po kojemu se u „domaćem obrtu" može uzgajati čak do pet stabljika koke, meskalina, indijske konoplje te oko 40 gljiva halucinogenih svojstava.

Posjedovanje ili uzgajanje manje količine droge smatrat će se prekršajem, a ne kažnjivim djelom. Osobe koje pri sebi imaju preko 15 grama recimo marihuane ili više od dva grama heroina i kokaina bit će strože kažnjene.

Inače, nova lista narkotika ključni je dio novoga zakona koji je potvrđen od strane oba doma parlamenta kao i Vaclav Klaus, predsjednik Češke. Zanimljivost na kraju - određene studije pokazuju kako su Česi u Europi na prvom mjestu po konzumiranju piva i marihuane. Ne sumnjamo da će im Hrvati biti najbrojniji turisti.

Moje mišljenje: ako pogledate ove nedavne legalizacije izgleda vrlo dobro, što znaći nastavimo li ovim tempom. MARIHUANA BI MOGLA BITI LEGALIZIRANA U CIJOLOM SVJETU DO 2030 GODINE AKO NE I PRIJE