Vesti iz medija, slobodno dopunjujte :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.05.2010
49
1
0
33
da da baš sam pričao o tome s jednim amerikancem koji ljetuje kod nas , kaže da još samo čekaju da bude službeno

Mogu vam poslat mailove koje su mi slali ovi glavni zaduženi za kriminalistiku i anti-drogenzi odjela iz ZG.
Nisam znao kako im odgovorit na hrpe gluposti koje su napisali.

Samo da vas uvedem u priču, ono ukratko, ja sam njih pitao dali se poduzima štogod u vezi toga da zakon napokon počne prepoznavati lake i teške droge i što oni misle o narko turizmu ;) hihihuhuhehe

Poštovani,

Vezano za vaš upit u vezi dekriminalizacije određenih tipova droge, očitovanje Ureda na navedeno već smo Vam dostavili putem elektronske pošte od 16. lipnja 2010.
Zakonski propisi kojima se uređuje područje zlouporabe droga ne koriste terminologiju lakih i teških droga pa stoga niti buduće izmjene Kaznenog zakona u dijelu koji se odnosi na kazneno djelo zlouporabe droge neće koristiti navedenu terminologiju.
Način na koji pojedino nacionalno zakonodavstvo inkriminira posjedovanje određenih tipova droge za osobnu uporabu nema značajnog utjecaja na broj gostiju tijekom turističke sezone, već se zemlje koje imaju razvijen narkoturizam suočavaju s dodatnim problemima i troškovima za državni proračun zbog većeg broja prekršajnih postupaka koji se vode protiv stranih državljana koji tijekom turističke sezone borave u njihovim zemljama.

Srdačan pozdrav

Sanja Mikulić, dipl.iur.,
URED ZA SUZBIJANJE ZLOUPORABE DROGA VLADE REPUBLIKE HRVATSKE
OFFICE FOR COMBATING DRUGS ABUSE OF THE GOVERNMENT OF THE REPUBLIC OF CROATIA
Načelnica Odjela za opće programe i strategiju
Head of Department for General Programs and Strategies
Preobraženska 4/II, 10 000 Zagreb, CROATIA
tel. +385 1 48 78 125, fax. +385 1 48 78 120
[email protected]
www.uredzadroge.hr

bla bla bla zabi si džojint u venu kučketino iskompleksirana...ovo je bilo u afektu.. pardon
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
morbus_roy je napisao(la):
Način na koji pojedino nacionalno zakonodavstvo inkriminira posjedovanje određenih tipova droge za osobnu uporabu nema značajnog utjecaja na broj gostiju tijekom turističke sezone, već se zemlje koje imaju razvijen narkoturizam suočavaju s dodatnim problemima i troškovima za državni proračun zbog većeg broja prekršajnih postupaka koji se vode protiv stranih državljana koji tijekom turističke sezone borave u njihovim zemljama.

Znači svjesni su oni toga ali im i dalje ništa nije jasno -.-

A i vjerujem da nisi ni očekivao neki kvalitetan odgovor kad si ima poslao mail :p
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Mene najviše nervira činenica da kod nas u RH ljudi koji tuku žene i djecu.To jest oni koji prakticiraju obiteljsko nasilja.Sa svim prijavama i kaznenim progonima i dalje šetaju ulicama.Za njih nema mjesta u našim zatvorima dok se nedesi tragadija.U stilu ubio ženu i djecu i tome slično.Dok ljudi zatečeni sa 2,3g marice gule godinu dana zatvora.Piatam se ja? KOGA SU ONI UBILI!!!
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
He-Man je napisao(la):
POLICIJA je u jednoj kući u Brčkom u susjednoj BiH otkrila ilegalni laboratorij za proizvodnju obogaćene marihuane poznate pod imenom "skunk".

Vise nije umjetna marihuana skunk nego proizvodnja obogaćene marihuane "skunk"... mora da su angažirali stručno osoblje koje je osmislilo taj stručni, "inteligentni" izraz

EPIC FAIL:punch:
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
"Riječ je o desetak stabljika, čiji vegetacijski ciklus traje samo nekoliko mjeseci, a ako se uzmu u obzir činjenice da jedna stabljika daje po kilogram droge, čija je ulična cijena oko 1000 KM, i da je laboratorij radio više od jedne godine, procjenjujemo da je dvojac obrnuo više od 100.000 KM"

Ma vidiš ti kako oni fino barataju činjenicama.Pa ebemu kako meni stabljika nedaje po kilogram droge:kenny_revenge: