Vesti iz medija, slobodno dopunjujte :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.11.2012
25
3
0
44
@maverick - slažem se svaka priča ima dvije strane, možda i je to što pišeš, možda je prevara, placebo ali znam da je nekima pomoglo, konkretno klincu smo jednom dali beladonu za skidanje temperature i pokazala se ok...
 

travahr

Aktivan Član
07.03.2012
105
57
0
41
Alkaloidi???? Koji fucking alkaloidi? Neki od njih su korisni? THC i CBD nisu alkaloidi? Ah kako me ispizde ovakvi navodi
 

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
Sad više nemogu tamo gore na ispravi post, ali naravno da su novinari ovu priču oko stevije i batata prenapuhali. Ministarstvo pojasnilo: Gomolj batata i dalje

Ljepo kaže prof.Novak u članku da se stevija kod nas sadi od 1920ih, a dodao bih da ima još nekih biljaka koje su se kod nas tradicionalno uzgajale, al su kasnije iz političkih (čitaj profit za određenih kompanija: DuPont, farmaceutske...) proglašene ilegalnima.

BTW naravno da se neslažem s (trenutnim) zabranama zelene stevije, al isto tako znam da u Hrvatskoj trenutno nepostoji NIJEDAN proizvođač stevije, ni suhog lista, ni sirovine za ekstrakciju. Postoje OPGi koji prodaju presadnice, al to je za ljude koji si doma piknu par komada...
 

Kefalo

Aktivan Član
02.10.2011
104
26
28
30
Blic Online |
Inace sam cuo da se iz ovakvih cepelina mogu precizno gledati stvari na udaljenosti od 50km. Vec su se dogodila 2 hapsenja 'proizvodjaca skanka' kako se to obicno u novinama naziva, uz pomoc ovog cepelina.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
023FACA je napisao(la):
Blic Online |
Inace sam cuo da se iz ovakvih cepelina mogu precizno gledati stvari na udaljenosti od 50km. Vec su se dogodila 2 hapsenja 'proizvodjaca skanka' kako se to obicno u novinama naziva, uz pomoc ovog cepelina.

vazno da su halogenke u igri ("opremljenom specijalnim uređajima za navodnjavanje i halogenim lampama"), to su garant neke posebne, bas za proizviodnju samo i iskljucivo skanka ;)

dite_splita je napisao(la):

da li ih je neko odrukao ;) ma jok, rutinska kontrola rezervne gume