Vidio sam NLO

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.381
2.598
Ja bas mislim da oni nesumljaju u nasu glupost kao sto mi sumljamo u njihovo postojanje...pa sve i da mi sleti na balkon ,sta vrijedi ionako nitko nece vjerovati osim ako ga nisam ćopio i stavio u frizider dok nedodu ljudi u crnom haha

Vjerovatno znaju da imamo taj feler...pa se igraju a mi nemamo pojma
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Vidim da mnogi imaju problema u shvatanju pojedinih pojava u prirodi, a koji su posledica slabih ocjena iz fizike :)
Moje misljenje je da u svemiru postoji zivot i inteligentniji i manje inteligentniji od nama poznatog, ali ne mogu tvrditi, niti cu prihvatiti tudje tvrdnje, da je nesto sto je neko uslikao predmet neke civilizacije koja ne pripada ovozemaljskoj, samo na osnovu fotografije.
Pojava koju je Avantura zabiljezio moze se objasniti na mnogo nacina, a tacan uzrok te pojave nije lako utvrditi zbog nepristupacnosti informacijama, kao sto su; planovi letenja "avaksa", putanje svih satelita u niskoj srednjoj i visokoj orbiti itd., pa cemo pokusati utvrditi onaj najvjerovatniji koristeci saznanja iz nauke.
Svako tijelo emituje dio energije koju prima ili kojoj bude izlozen, pa tako i ovi gasni tragovi sto ih ostavljaju avioni, a koji reflektuju suncevu svjetlost te nam se cini kao da svijetle. Na zumiranoj slici se vidi da je intenzitet svjetla intenzivniji na svjetlecoj tacki u odnosu na tragove aviona, pa mozemo donijeti zakljucak da se radi o objektu vece gustine od avionskih tragova, a meni je vjerovatnoca da je u pitanju satelit i refleksija suncevih zraka o njegove solarne ploce 99.5 posto, u preostalih 0.5 posto svrstao bih NLO-e nepoznatog porijekla u sta ulaze i oni koji poticu sa nase planete.
Oscilatorno kretanje neke svijetle tacke, npr., cik-cak, mozemo objasniti kao posledicu titranja svjetlosti koja prolazi kroz razlicite slojeve zemljine atmosfere sa razlicitim temperaturama i pritiskom, kao sto to mozemo vidjeti na primjeru voznje po vrelom auto putu i iluziji da se ispred nas po putu nalazi voda, umjesto cinjenice da je to posledica povecane temperature i gustine zraka iznad samog puta. Vozilo koje nam sa neke udaljenosti dolazi u susret treperice kao sto treperi i vazduh kroz koji ga posmatramo, pa ce po zakonu fizike treperiti i svjetlost sa njegovih farova.
Dakle, ako vidimo neku sjajnu tacku na nebu kako se "krece" cik-cak to nije potvrda da je u pitanju NLO koji se krece kako ga mi vidimo, vec je vjerovatnije da se reflektovana svjetlost ili izvor svjetlosti krecu kroz nestabilnu atmosferu sa razlicitom temperaturom i gustinom, odnosno pritiskom, a pri tome stvaraju iluziju u posmatracevom oku.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa
03.07.2009
1.740
2.317
188
bozga je napisao(la):
putovanje u druge svijetove nije baš lako moguće.
Imaš pravo. Nije moguče jer ego caruje. Rišimo se misli i rješili smo se ega. Južnoamerička plemena i njihovi šamani za koje mnogi kažu "primitivni" tisućama i tisućama godina posjećuju druge svjetove i slično a da uopće nemaju napredne tehnologije i letjelice, a "materijom" su prisutni na planeti Zemlji :icon_lol: ...zapitajmo se zašto? ego :)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.381
2.598
Manje je zastrasujuca mogucnost da nismo nego da jesmo sami...to je mozda manje zanimljivo ali je vise zastrasujuce...ali onda bi to bio bezveze protracen,neiskoristen prostor a to mi ipak nema smisla:)
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Kali je napisao(la):
Evo ti 5 iz fizike :D

Hvala profesore :)


Intergalakticka putovanja su, za sada, neprimjenljiva jer ne postoji dovoljno razvijena tehnika koja bi to omogucila, ali citanje informacija koje nam stizu iz drugih galaksija je itekako moguce, samo ako naucimo alfabet kojim su napisana :)
Sve sto se desava u dubokom svemiru dostupno nam je za analizu, samo je pitanje vremena kada cemo otkriti nacin na koji cemo biti u mogucnosti da ta desavanja analiziramo.

Uostalom, postoji univerzalni kljuc po kojem je moguce sve objasniti, al bas sve :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: iSensation

SoStoned

Aktivan Član
01.05.2013
74
87
18
35
Mozda si vidio supernovu.
Malo edukacije za one koji nisu znali:
-Kada pogledamo u nebo,vidimo proslost,vidimo svjetlost koje putuje do nas milijun godina i mnogo tih sjajnih zvijezda vise uopste ne postoje.NPR.kada bi se nase sunce sada ugasilo,mi bi to tek saznali za nekih 8 minuta.
I na kraju jedna mala ispravka na tvoju izjavu:"tehnološko napredniji milijune svjetlostnih godina". Svjetlosna godina je mjera za daljinu,a ne vrijeme ;) .

Peace
 

roower

Aktivan Član
02.01.2013
203
244
63
59
Svica
Papa Romeo je napisao(la):
Hvala profesore :)


Intergalakticka putovanja su, za sada, neprimjenljiva jer ne postoji dovoljno razvijena tehnika koja bi to omogucila, ali citanje informacija koje nam stizu iz drugih galaksija je itekako moguce, samo ako naucimo alfabet kojim su napisana :)
Sve sto se desava u dubokom svemiru dostupno nam je za analizu, samo je pitanje vremena kada cemo otkriti nacin na koji cemo biti u mogucnosti da ta desavanja analiziramo.

Uostalom, postoji univerzalni kljuc po kojem je moguce sve objasniti, al bas sve :D
Bok
Pa daj bogati ,,,reci nes o tom kljucu,,ne gine ti nobelova,,odma ;-)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
pa i kad bude moguće putovanje jednog dana(možda je već i moguće).. proći će stotine godina dok ne puste bilo kakve informacije prema nama robovima :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jolly Joker

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Sreca se nikada nije kupovala novcem, za razliku od strasti koja je stvar licnog ukusa, a o ukusima se ne raspravlja :)

Da se vratimo na temu.
Dosta ocevidaca NLO-a tvrdi da su se kretali cik-cak malo okruzili pa potom nestajali. Jeste li se ikada zapitali, zasto bi se svemirski brodovi kretali cik-cak?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
a zasto ne, mozda je to za njih normalno kao sto je nama normalno pravolinijsko kretanje... zasto bi ono sto je karakteristicno za nas moralo da bude i njihova karakteristika... nego, realno gledajuci ove rasprave ne vode nicemu, mislim, cemu pricati o slicnostima i razlikama "nas" i "njih", kad o njima ne raspolazemo nikakvim informacijama, samo spekulacijama. toliko od mene na ovu temu
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
549
113
Ne sjećam se
Ima ih i ako su napredniji recimo par milijuna godina i totalno drugačije briju nego mi, moguće je da putuju kam god požele i rade svašta nešto. Uostalom, Tesla je pokupio signale iz svemira. Kaže nije mu bila namjera , ali je to otkrio.
edit: zapravo razmišljam malo boljei otkrio sam da je samo do centra naše galaksije udaljenost oko 30 000 svjetlosnih godina. A tek do drugih galaksija...... uf, mnogo.
tako da ako i mogu putovati brzinom svjetlosti, kak bi uopće preživjeli takav put? to bi trebale generacije putovati ili neka bića koja su besmrtna ili štajaznam...... znanstvena fantastika to sve postaje :p