VODIČ KROZ UNUTRAŠNJI UZGOJ, prerađeno 2014

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
pozdrav.ako moze mala pomoc.
htio bih sterilizirati glinene kuglice za staviti u dno posude prije zemlje pa me interesira kako sterilizirati doticne jer ipak to stoji bezveze nabacano tamo u pevecu.
nebih htio se zezat sa pecnicom ak nemoram bas.
jel dovoljno to istrest u cistu kantu i zalit vodom i peroksidom? koji omjer? nesto drugo?
hvala.
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
problem je sto u pevecu to drze u prilicno losim uvjetima pa ne zelim da si zbog ovoga udesim 1. grow.
nemam bas neku padelu u kojoj to mogu zakurit.
savjetovan sam da to ne stavljam u vazu. koje je vase misljenje oko toga. htio sam stavit doticne 1-2cm na dno da sprijecim korjen da izlazi vanka i da bude sto manje vlazno pri dnu vaze zbog gamadi?
vaze ce bit 25l plasticne kvadratne.
lp

edit: necu stavit kuglice. vidim da se slazete da nije potrebno to. hvala vam
 
Poslednja izmena:
09.01.2015
56
45
18
Pozdrav svima...
Ja sam nov u ovome,krenuo sam u neka istrazivanja i pripreme... U pravu ste,vrsljajuci po netu(dok nisam dosao na ovaj sajt,mada..),ne da sam zbunjen kontadiktornim informacijama,nego jos dan/dva i bicu zreo za 'Lazu L"!
Meni je potrebna pomoc i to u kratkim i jasnim odgovorima.
Naime...zelim napraviti mali pokus i zasaditi 50tak semenki 'low rider2' u indoor varijanti.
Dali ce mi biti dovoljno 4m2 opremljena sa svim sto je potrebno?
Da svaku biljku stavljam u posebnu saksiju il ima nesto prakticnije?
Ako se odlucim za podrum,u ovo doba godine,imacu problem sa temperaturom(niskom),ne znam dal cu moci nekako izbalansirati da regulisem temperaturu sijalicama?

Svestan sam da znam 20% od potrebnog..al brzo ucim..zahvalan sam na svakoj pomoci!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ne mozes sijalicama grejati 4m2, moras nabaviti neku grejalicu. prostora je dovoljno, pitanje je samo kog ce ti 50 komada. naravno da svaka biljka ide u posebnu posudu. i sta to od opreme imas sto planiras u tu kvadraturu staviti, koja rasveta je u pitanju. nije li to malo prevelik zalogaj za prvi indoor

i posto ti je prvi post samo da ukazem na jednu tacku pravilnika
16. Zabrana komercijalnog uzgoja.
Vutra.org ne podržava uzgoj marihuane u komercijane svrhe. Ako administratorski tim donese odluku da se radi o komercijalnom uzgoju marihuane, znači ako netko uzgaja ili namjerava uzgajati mnogo više biljaka nego se to može smatrati da je za osobnu upotrebu, bit će banovan sa foruma.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
Ako uzgajas, uzgajaj za sebe ! Choporativno uzgajanje se kosi sa pravilnikom tako da izbaci "mi". Pricaj u prvom licu.
50 sjemenki ti ne treba. To je previse i za 4m2 a i kosi se sa pravilnikom. (osobne potrebe). Na 1m2 ide 400w hps. 1.5m2 je 600w. 150x150cm bi islo 1kW. Ovo bi bile neke idealne brojke. Mozes kombinirat i sa vise slabijih zarulja tipa 2x400w. Za dalje upali kalkulator.....
Cijene ces sam izracunat takodjer. Imas gore linkove sponzora po pogledaj cijene svega.
Pogledaj unutarnje dnevnike pa izracunaj kolko biljaka bi stavio. ja u 120x120(600w) imam 4 biljke i guzva mi je.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Stipe ti je sve objasnio. Pisi u jednini.
Dosta ti je 2 x 400w za kraj Vege i cvjetanje.
1 x 110w za početak, kaljene sjemena i uzgoj mlade biljke.
Prostor tloris 120 cm x 240 cm za hps.
Prostor 40 cm x 70 cm za cfl i pocetak.
Bez grijanja neće ići i bez filtera isto.
Jace lampe zbog potrošnje struje može biti sumljivo i
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tarzan and Stipe

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
"Ja gledam na to kao na 'zadrugu'...projekat bi bio manje interesantan da se svi bakcemo oko 5kom.?"

lepo sto si iskren al' razmisli kako ce izgledati ta "zadruga" u novinma ako padnete sa 50 komada, sto je vise ljudi u igri drasticno se povecava sansa da negde nesto procuri. u svakom slucaju forum nije mesto za "zadruge" nego za uzgajivace koji uzgajaju samostalno za svoje potrebe, nadam se da se razumemo pa ako se odlucis za samostalni uzgoj dnevnik je dobrodosao
 
09.01.2015
56
45
18
Receno mi je da na 1m2 moze da ide do 17lowrider(do 60cm),na sta sam i ja bio zacudjen.
Dali je glupa zamisao i zasto na jedan nosac(reflektujucu povrsinu-lim) staviti 400hps+250mh+2 fluo cevi...sve sa zasebnim paljenjem ...pri podesavanju visine sve bi se dizalo il spustalo...
Dali bi to zadovoljilo 2m2? o_O
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
400w ti ide na prostor 1 x 1 m, može biti i malo veći 1.2 x 1.2 m maximalno.
Trebaš el. Radijator sa regulacijom temperature.
 
09.01.2015
56
45
18
ok. na 2m2 ide idealno 1000w. pitanje: dal bi optimalno zadovoljio 2m2 sa 400hps+250mh+dve cevi=oko 750w sa reflektujucim materijalom okolo?
Ili mora da stavim hps1000w i nista drugo?!
Ako me razumes..ako kupim 10000w...sta cu za vegetaciju dok su male biljke...opet mora da uzmem jos nesto od rasvete...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
malo je 750w za dva kvadrata, smanji dozivlja i napravi manji box, il uzmi 2x600w hps, optimala jeste nekih 1000w i pod tom rasvetom su ljudi radili 12 komada i izvlacili oko kilograma suvog, doduse ne bas amateri. ti si sad odlucio umesto 50 da ides sa 34, guzva ce biti i tesko ce ti biti da to ishendlas, ako se zapetlja i krene sa problemima dobices manje nego da radis sa 10 do 15 komada. al tesko je to pocetnicima objasniti izgleda. ne startuje se sa tim da racunas na gubitke nego da svakoj biljci omogucis optimalno i samim tim bolji i veci urod sa manje biljaka (citaj problema i guzve)

i mani se ovih fraza:"ne ulazimo u projekat sa komercijalni pretenzijama niti ocekujemo bilo kakvu finansisku dobit vec imamo neke svoje drugacije razloge...puno gladnih usta..." to kao hoces reci da si voljan baciti se u trosak, i to ne mali za tu kvadraturu, da bi poklanjao gladnima u africi. prizovi se pameti da ti nebi neka "gladna usta" smestila kazamet
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ne vidim cemu tuzna faca, razdelite to seme, napravi si prostor 1.5x1.5m i radi sa 600w i 12ak komada, mora biti ok i tebi nece zafaliti dima jer moras skinuti bar 400~500 gr. sto je vise nego dovoljno za godinu dana. ako ulete pocetnicki problemi forum je tu da pomogne koliko moze, pokreni dnevnik i sve na mestu :) uz to prelistaj dnevnike unutrasnjeg uzgoja, pokupi malo iskustva drugih... i javi mi ako nadjes neki dnevnik da sa uzgojem vise od 30 komada ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lexsilium
19.01.2015
31
8
8
32
neznam za pdf,al imaš na forumu par zakačenih tema di ti je sve obajšnjeno,da pitam usput imam 2 sjemenke na klijanju,nisam mogo dočekat 5mj,i htio bi napravit ovo: user141862_pic969473_1353152061.jpg

nije moja slika,treba mi savjet kako da to napravim,idem iz početka sa 12/12,kj da trgam bočne grane da samo dobijem ovako jedan hed il ima neki drugi način??I koja veličina posude bi bila najbolja za ovo,znači nije bitan urod,nego glavno da se imam s čim zanimat...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran