White Rhino & Master Kush @400W HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Kao sto se da videti na slici ispod, meri u visini listova (zasada cherry tomatoa):
hidrotempometar.jpg

Senzor(i) salje podatke mom serveru u kuci (usb primopredjanik nazvan tellstick duo), koji je pak vezan za Telldus Live server, tako da mogu sa svake lokacije na planeti zemlji da vidim trenutno stanje stvari, uplaim ili ugasim neki od uredjaja, tipa klimu, TA pec, svetla, watercooler...na vikendici. Naravno, potrebno je imati bezicne prijemnike u razvodnim kutijama ili sl..

Server u kuci je jako bitan jer na njemu programiram razne scenarije, nevezano samo za grow. Tipa da pali TA pec samo po jeftinoj struji, bojler takodje, pali vanjska svetla kada otovrim ulazna vrata, kada neko pridje kapiji da mi pusti zvuk i upali sve vanjske reflektore (ako je noc), pa cak i da kad ukljucim scenarijo alarm, da upali 2 sirene u kuci, posalje mi mejl i izvadi iglu iz rucne bombe (salim se za bombu).
Inace sa servera strimujem i 5 IP camera, 6. mi stoji sa strane, mozda je ubacim u box da vidim sta se desava kad nisam na vikendici.
Nadam se da nisam smorio... mnogo je opsirna tema.

P.S.
Stipe, uspije oladiti na 25 jer je box u prostoriji 10m2, sa temperaturom 18-19c na 1.5m visine,
a na podu odakle jedan vent uvlaci je sigurnoo i 2-3C nize..
 
Poslednja izmena:

Bassman

Aktivan Član
07.10.2013
516
1.403
163
34
Dobro si se pripremio, vidim da si i pedantan sto ne moze da skodi.
Sretan grow!
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
To je to :) Me like it
Jedino sam se pogubio u svim onim tempereaturama. Tih 24°C ce cini malo ako je odma ispod lampe, sto bi znacilo da je temp. samog zraka jos manja. Probaj dic na nekih 26-27
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
@PowerSeed
Gornja 3 senzora su od pre 2 godine, pomazu mi da upalim grejanje pre nego krenem na vikendicu i sl... da me doceka topla kuca, a ne ledara! :)

@stipe
Senzor ispod lampe ("sator na svetlu") je 27.x C, a onaj donji sa slike sto je kao kutijica je 24.xC. On meri i vlagu.
Drago mi da Vam se svidja :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cerak1000 and Stipe

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Jos samo da nikne, evo proslo je skooroo 4 puna dana na 1cm u zemlji, ali nema ni naznake..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Dobio si stipeta sta ti vise treba? :D U svakom slucaju ovo je ultimate. Jedina stvar koje bi mene bilo strah su ti portovi koji su otvoreni da se mozes spojiti odakle god hoces na server. Server se vrti na kojoj platformi?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
U ovom setupu (Tellstick Duo) spajas se namenskim klijentom (preko android aplikacije ili direktno na live server kompanije Telldus), koji je sinhronizovan sa tvojim kompom koji samo treba da ima izlaz na net, preko jednog od 65535 portova. :) Mozes i sam dici namenski server kuci tj. na lokaciji i tak preskociti Telldusov server, ...mozes cak koristis raspeberry Pi umesto 24/7 PC masine...
Pored Tellstick Duo-a, postoji resenje Tellstick Net, kaci se direkt na ruter preko ethernet kabla) koje ne zahteva nikakav hardver (osim rutera i izlaza ka netu) ali gubis 99% automatizacije koje mozes postici programom eventghost.
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Proslo je tacno punih 5 dana, ali od nicanja MK jos uvek nista.
Da li treba da se zabrinem?
Jel' to normalno, paradajz mi je nikao 5. dan ali doduse bio je na nekih 0.5cm zakopan.
Foliju preko casa u kojima je MK sam skinuo juce, stajao je na tempraturi od nekih ~26c u hladu za 18h, i ~20c za 8h kada je nocni rezim. Vlaga u casama je OK.
Danas sam case stavio na svetlo gde se vrti oko 28-29C u light rezimu...

Danas mi je stigao i DIY led panel (33 kom x 3W) pa evo malo slicica boxa...kad vec nema nicanja, jelte..

MK jos uvek ne nice..
MK-u-casama.jpg

1/3 dioda ON
led-trecina-dioda.jpg

2/3 dioda ON: led-dve-trecine-dioda.jpg

Sve diode ON led-sve-diode.jpg

Montiran LED panel pored HPS 400, led malo vise spusten jer ne greje (na nekih 30cm od cherry tomata):
Montiran-LED-uz-HPS.jpg

Ubacio sam i jedan obican LED panel od 18W, da mi sluzi za fotografisanje i za inspekciju growa:
obican-led-za-slikanje-i-inspekciju.jpg

Upaljen samo LED, na 1/3 snage. Moram proveriti za udaljenost i kada se pale 2. i 3. red dioda.
Ako neko od Vas zna, neka slobodno napise :) ukljucen-samo-led.jpg

Upaljeni i LED i HPS400 (koji se jos nije "zagrejao kako treba, inace dominira lumenima :) Ukljucen-led-i-hps400.jpg

Pozz u nadi da cu imati dobre vesti do vikenda..
 
Poslednja izmena:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
dobar ti space shuttle bro, samo da nema paradajza bio bi bez posade ;) daj im jos dva dana, pa ako nece okreni drugi list :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ganj@

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Imam jos menki 10x white Rhino (nisu fem) koje sam mislio u outdoor, a i freebies 10x, tako da ce nesto da rodi, pa makar ja rodio ko Svarceneger u onom filmu! :)
ZNa li se sta obicno daju pod freebies od N1rv4N3?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
Na li se sta obicno daju pod freebies
ranije su stavljali po dve menke master kush, aurora indica, ppp, haze i bubblelicious. moguce da su menjali nesto, imaju dosta sorti. uglavnom ono sto ide i u indoor mix-u koji se nekad mogao poruciti, ne znam kako je sada, nisam svracao skoro, al sasvim su ok pokloni
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.