White Rhino & Master Kush @400W HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
@Bizzo
KAda sam vezao dok je bilo prostora, obavezno sam lomio neki granu ili grancicu, kao slon u stakleniku. Ne bi ja tu nista vise dirao, mogu samo jos vise da sjebem, ipak mi je prvi grow :)
Jel treba cupati listove koji su u senci ili to pred kraj kad se radi tkz. rolipop?

@PowerSeed
Te dve (imam jos 4 freebiesa od NRVN koji su nikli ali nema mesta u boxu) lete za 4 dana na zastakljenu terasu, tu su u boxu samo na spavanju par dana :D
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Ma jbg sve sto se trave tice pocinjena sa rol... jeste lolipop kao najnovii Android,
..znaci za 15 dana sve ispod jednog sprata cveta kidam? :D
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
OK ok, izbacio samo reg freebiese iz boxa, pretereao sam priznajem,
ionako kakve sam kurate srece bice svi muski ili neke sative za koje @Stipe kaze da ionako dospevaju oko bozica :D :D

Vezao sam jos WR i naravno prelomio (ali ne i slomio) par granicica i evo po ko zna koji put primecujem da je cannabis jako zilav sto se ostecenja tice.
Recimo grane koje su ustinute za par dana se oporave a na mestu stipanja lepo zacele i zadebljaju...
 

Maksimilijan2

Aktivan Član
10.02.2015
253
412
63
Zemlja: za setvu samo kvalitetan treset, posle treset+cvecarska zemlja sterilisana
iteresuje me koliko je bitno saditi u sterilisanu zemlju, dali zbog obične zemlje koja se može kupiti u cvećari koja nije sterilisana može oginuti klica ?
 
Poslednja izmena od urednika:

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.241
1.687
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Nepotreban je CO2 dapace dobro dodje ali nas 90% sa foruma uzgajamo bez co2 i sve je ok :) ..Sada ih nahrani sa full dozom "sve sta imas za cvatnju + boostere ako posjedujes jer white rhino ima hebenu toleranciju na prehranjivanje . Onda opet za 2 tjedna flush i ponovi postupak,vjeruj mi ! sretno :)


Misliš da CO2 dobro dođe?
Jesi ikada radio sa 1500-2000 ppm-a CO2 u svom grow roomu ?
Znaš li da uz 1500ppm-a tvoje bilje završi do 30% prije , prinos je 20% veći , a o kvaliteti necu ni poceti .

C02 je ono što biljke dišu . Zapravo im je kisik taj koji je nepotreban .
90% uzgaja bez CO2 jer je korov korov i raste u svakakvim uvjetima .
A 90% je zadovoljno i sa prosječnim korovom :)
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
54. dan (19. dan flower rezima)

MK je pokazao cvetice (biljka dalja od fotoaparata), i cini mi se da i dalje raste i buja.
WR mi je nekako ostao isti kao i pre 7 dana.
U sustini bez nekih vecih problema.

Ph sam jucer prvi put korigovao, naime pri sipanju plantelle cvet u vodu merac pokazuje 7, pa sam dodao malo limunske kiseline da spusti na 6-6.5.
Dosad nisam korigovao Ph niti koristio flush.

Postoji li nesto na sta treba da obratim paznju do kraja uzgoja i sta me jos ceka?

IMG_2839.jpg
Box from the top:
pano-box-08-04-2015.jpg
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Postoji li nesto na sta treba da obratim paznju do kraja uzgoja i sta me jos ceka?

Odgovor na ovo pitanje je sigurno A4 stranica teksta. Minimalno. I to onako, šturo, sažeto :) Ti samo dalje po planu i programu a šta te ceka vidjeti ces. Sta ti necemo upropastiti iznenadjenje ako ti otkrijemo odmah? Ili želiš komunikaciju u dnevniku? :D

Btw, svidja mi se to i dalje kod tebe. Iako bi ja to nivelirao s vaser vagom :D
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.808
2.698
Weed California USA
Izniveliraj biljku da dobis uniformiran box. Podmetni nesto pod nizu biljku a grane koje strse posavijaj.
E kad si to napravio onda zabij tu lampu na 30cm oba ova venta neki da puse po vrhu krosnje(mozda malo vise ako reflektor ne pokriva cijelu povrsinu). Gnojit mos pocet sa gnojivom za cvjetanje ak nisi, ph mos i povisit na 6.8. A otalo sve ko i do sad.... super je to sve :)
Sad krece show program :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Bune me pojmovi kao sto je flush, da li je potreban i kada se manifestuje da mora da se flushuje vodom?
Sve ostalo picim po ustaljenom, vlaga, temp, prihrana na svako drugo zalivanje..
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.808
2.698
Weed California USA
Flush je potreban ako pregnojis ili ako se desavaju problemi sa zemljom ili nakupljanjem soli pa biljka divlja.
Nekih 7-10-15 dana(kako ko) prije berbe se odradi flush da ispreres svo gnojivo i da biljka potrosi gnojivo iz same sebe(da ne pusis gnojivo)

Ovo sto tebe muci je ocito flush u cvjetanju koji se radi kao neka vrsta treninga. Flush pa susenje cca 2 dana duze nego kolko je inace interval zaljevanje. Na taj nacin korjenu das hrpu kisika i uz to ju drzis gladnom i zednom i njezin metabolizam ubrza....e onda nakon toga svega joj bubnes full ili duplu dozu gnojiva koje ona iskoristi u puno vecoj i brzoj mjeri nego obicno gnojenje. Al to nije uopce obavezno niti moras razbijat glavu sa time.
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
64. dan (31. dan cvetanja)

Nemam fotoaparat pri ruci pa sam slikao telefonom.
U sustini nisam bog zna sta radio od zadnjeg apdejta,
samo malo skinuo listove koji su u tami, cisto da mogu lakse prici i zaliti.
Svaka 3.5-4 dana zalivam, a svaki drugi put sa 10ml plantele na 2l vode, 4l po biljci.
Ovako cu da picim do kraja, mozda flush pred branje jos i to je to?
Sledeci put obecavam bolje slike :)

20150419_202334.jpg
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
74. dan (41. dan 12/12 rezima)

Izgleda da imam problem sa White Rhinoom.
Inace, lampa je na 35-40cm, folijarna temp je max 29C, a temp boxa i vlaga su 24.5 / 48%
Problem kod White Rhino:
WR-problem.jpg

Evo i MK, i jedan macro WR cveta..
MK.jpg

Hoce mi trebati mikroskop pored ovakvog macroa?
WR makro.jpg

Veceras ide samo voda, pa tamo za 4 dana prihrana, pa posle toga flush 48. dana, to OK?
Ili se taj finalni flush radi bas pred samu berbu?
 
Poslednja izmena:
02.04.2015
69
122
33
torland
ja mislim kolko sam skuzil starije likove da je to pred samu berbu taj zadnji flush i onda dva dana mraka,al bude ti reko neko iskusniji :banana123:
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.808
2.698
Weed California USA
Finalni flush se radi 7-15 (neki i vise) dana prije berbe. Vec je gore sve objasnjeno par puta. Do flusha gnoji slobodno.
Vide se vec smedje pistile ali ubuduce slikaj bez hps-a, tesko se vide boje.
Za WR bi reko da je usao u cvjetanje sa nedostatkom dusika. Ili je neki lightburn bio prije? Nisam ziher.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.