White Widow,Anesthesia,Ice Kush,Afgan Skunk 250w-400w

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

vager

Aktivan Član
16.11.2015
141
242
63
pozz svima i zelim vam svima dobre berbe :spliff:

novi grow i novi projekt ...

Plan; u vega box sto imam terat do cvjetanja a onda napraviti pored malo vislji box,
stime da sam ogranicen s visinom na od 2m prema nize...
nema veze nest cu izkombinirat :)

MENTOR; Cill

VEGA BOX; 95-115-160 DIY a finalni u izradi za Superplant HPS 400W...

SUNCE; 250w lumatek dual, 32.000 lm + prigusnica ETI250W,


VENTILACIJA;
1. hladjenje lampe kupaonski vent 100m3/h
vanjski zrak-alucjev-CT-alucjev-otvor prema gore...
2. Winflex 185m3/h (VKO 125mm) 185m3/h ispuh...
3. pasivni upuh

GRIJANJE; kombiniram jos al brijem stavit 2x DIY grijalice...

POSUDE; 4x 20l kalici

ZEMLJA; mix Florobela + stiropor + coco neki koji sam uspio naci u ponudi

SJEME;

White Widow Fem by Seedsman
Anesthesia Fem by Pyramidseeds
Ice Kush Fem by Advanced Seeds
Afgan Skunk Fem by Advanced Seeds

narucene 16.09., stigle 22.09. postom, stavite na klijanje 27.09...

GNOJIVO; Biobizz Root Juice, Grow, Bio Heaven, Bloom, Top Max...

TRENING; topiranje by cill + lst...

OSTALI PRIBOR; PH mjerac, Digitalni termometar-vlagometar, mikroskop...
ovlazivac zraka 5l...

evo koja slika i krecemo ...

izbor.JPG menke.JPG lampa.JPG

box-.JPG




:respect: :vutra: :respect:
 

Prilozi

  • zemlja.JPG
    zemlja.JPG
    173,8 KB · Pregleda: 95
  • mix.JPG
    mix.JPG
    439,7 KB · Pregleda: 95
Poslednja izmena od urednika:

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Dobra priprema, jedino stiropor nema nikakvu ulogu u zemlji. Nema ga smisla stavljat. Može se dodavati vermikulit, cokos, perlit i slično.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mobi Dik

vager

Aktivan Član
16.11.2015
141
242
63
Dobra priprema, jedino stiropor nema nikakvu ulogu u zemlji. Nema ga smisla stavljat. Može se dodavati vermikulit, cokos, perlit i slično.


oki doki nisam znao jel ja ga stavljam da dobijem vecu zracnost zemlje mesto perlita jel sam trazio u svome kraju ne mogu da kupim tako sta, ni vermikulit ni perlit ni cocos ... i ovo coco sto sam stavio to je za terarije ... najblize sta sam naso ... nema veze pametniji sam za sledeci puta ...
 

vager

Aktivan Član
16.11.2015
141
242
63
up...

sjemenke proklijale jucer, 01.10.16. iliti danas piknute u zemlju...
+ spojio sam grijalicu na stc1000 da se ne sekiram za temp...
poseban tnx ZdrvaTrava pomogo mi tvoj post na ;
https://www.vutra.org/threads/ako-imate-problem-ovdje-možete-pitati-iskusnije-članove-za-pomoć.11083/ ... 97 stranica mislim... ako nekome zatreba jos... dopunio sam cistom zemljom racunam da ce se jos slegniti ... lampa na 35 cm od zemlje ... rezim svjetla 18/6...temp i vlagu sutra ocitam ... a evo kako to sad izgleda ....
DSC00010.JPG DSC00007.JPG


pozzz svima i

:respect: :vutra: :respect:
 
Poslednja izmena od urednika:

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Trebali bi posebnu temu otvorit (ako je već nema) za nas koji držimo box u hladnim uvjetima. Osobno mi preko zime temperatura oko boxa "ugodnih" 0/nula/zero stupnjeva, pa možda da imamo gdje podijelit iskustva i ideje o načinu grijanja prostora te kako da to ispadne što efikasnije a opet ekonomično.
Prošlu zimu sam koristio takvu grijalicu od 1000W spojenu preko stc1000 i koliko god je funkcioniralo dobro, krajnja potrošnja me ubila u pojam. Pogotovo kad krene minimum od 12 sati mraka.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nina palčica

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Kod mene je box u negrijanom prostoru.Trenutno su dnevne temperature vani 15°C-18°C,noćne 2°C-8°C.
Lampa 400w radi po noći,od 20h-8h (12-12 režim). Blauberg125 izbacuje topli zrak iz box-a u prostoriju i pasivno ga ponovo uvlači u box. Tempratura u box-u je ugodnih 25°C (+1, -1)
Kad ne radi lampa,pali mi se grijalica (kalorifer) spojna na analoni tajmer. 2 sata ne radi,pola sata grije (na prvom područuju,ima ih 2). Temperatura ne pada ispod 21°C (dnevne temperature vani 15°C-18°C). Na Blaubergu još nije spojen filter.
Sa padom temperatura još, jedino rješnje je povećati interval zagrijavanja prostora.

Što znači,ako je hladan prostor oko box-a,idalno je za što manju potrošnju energije za grijanje ... da taj prostor nije VELIK :D tj,da bi se mogao efikasno držati ugrijanim uz što manju porošnju stuje.
Nema tu puno pametovanja :D
Potkrovlja neizolirana i koje kakve šupetine i sl ... to bolje ni ne počimati grow u zimu :)

Ja bih u tvome slučaju izbacio CT ;) jer to ti sada nije potrebno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: truare

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Neizolirano potkrovlje u mom slucaju :D imao sam svakakve ideje, od oblaganja boxa grijacim podlogama koje se koriste za podno grijanje u potrosackom rangu do 200W, pa oblaganjem samo tegli sa 20Wattnim tepisima koji se koriste za grijanje reptila jer navodno biljka podnosi puno nize temperature dok god je korijenu ugodno. A i kalorifer bi mi radio kolko tolko ekonomicno samo da oblozim box izolacionom pjenastim podlogama 1cm sirine.
Sorry vager kaj ti dnevnik trpam svojim biserima :)
 

vager

Aktivan Član
16.11.2015
141
242
63
L0oD ... budem stiropor metio dole to svakako ... tnx na info ... vidim da si ok lik i jos mi krivo sto je doslo do nesrazumjevanja pri prvoj komunikaciji ili ti tako nesta ...
ugl vec motam jednu za bolje sutra :thumb:
VenloNL ... box je u prostoru 3s x 4d x 1.6-2.0v a sam box 1x1x1.6 otprilike ... ne grijana prostorija ... kalorifer mi je od 2000w valjda ce biti dobro dok ne zazimi pravo ... onda planiram ubaciti diy grijalice 1 ili 2 od 100w sijalica u kanti od boje ... na proslom zimskom feriju 1 taka mi dizala oko 2°C ali box mi bio duplo manji ... tako da brijem staviti ili 4 takve grijalice spojene na tajmer a ostavit ovu grijalicu na stc1k ... jos budem vidio kako se stvari budu odvijale ... ugl tnx na info

truare brate ideja ti nije losa i slobodno spamaj do mile volje meni ne smeta ... uvjek se nesta novo sazna iz price pogotove meni pocetniku ... naculio sam oba uha :D
takodjer svim ostalima hvala na ljepim zeljama i cestitkama i pozdravima ... slobodno bacite sugetije i komentare i vise je nego pozeljno...

nista ispravio sam ...