Zabrana pusenja na javnim mjestima

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Nitko tebe ne tjera u birtiju.. ako ti ne pase ne moras ici tamo.. Osobno ne pusim duhan i jako me smeta dim i smrad odjece kad dodjem doma, ali to mi ne daje pravo da zabranim tisucama ljudi ono u cemu uzivaju, a time mene ne ugrozavaju direktno.

Dakako da s jedne strane ovu zabranu smatram pozitivnim, ali u isto vrijeme moramo biti svjesni da ono sta je nekome mrtvo slovo na papiru drugima drasticno mjenja zivote.. u tome je kvaka.. zato treba malo opreznije pristupati nekim promjenama i napraviti nekakva istrazivanja o tome, a ne se ravnati po zapadnim zemljama.

To je kao da mis kaze.. jao.. gle krokodila kako davi zirafu.. znaci sve sta moram je zagristi vrat, odvuc ju pod vodu, drzat dok se ne prestane ritat..

JURIISSSS..
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Ima gomila razloga zašto se događaju stvari koje se nebi smjele događati. Ima jedna zanimljiva stvar na koju sam nedavno naletio: "Lemming sindrom"
Leminzi su male životinjice kod kojih je zanimljiva jedna stvar dok masovno migriraju. Ako se jedan baci niz liticu, drugi ide za njim bez previše razmišljanja, a kad ostali to vide svi se bace niz liticu i tako često svi poginu iz jednog brutalno glupog razloga.
Masa (životinje i ljudi) je uvijek slijepac, ponašaju se kao da imaju grupnu svijest ali nitko ju ne koristi, već svi slijede masu. Masa ima leming sindrom, a masa su velika većina čovječanstva, oni ne razmišljaju nego slijede, slijede svoje autoritete ili vrhovne političare, oni slijepo vjeruju da su njihovi autoriteti upravu, i kad pojedinac nije u masi oni ga ismiju i učine debilom u očima mase. Kada vrhovni ljudi to znaju oni mogu kontrolirati masu kako žele, i upravo to rade ljudi iz NWO-a, kontroliraju masu. ZATO... ono što je najbitnije u ovim vremenima je to da objektivno razmišljate vlastitom glavom bez uzimanja kalupa/okvira razmišljanja mase i bez predrasuda.
Ono što jedino može zaustaviti sva sranja na ovom svijetu je vaše individualno objektivno razmišljanje, ali mora se priznati da to nije lako, u našim glavama su već kreirani dosta čvrsti kalupi makar vi mislite na nisu.

self authority = freedom

:icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

Petar Pan

Aktivan Član
18.07.2006
228
55
28
@elephant0r
Znam da me nitko ne tjera u birtiju, a da ti iskreno kažem i nisam ljubitelj istih, tako da rijetko tamo i zalazim. Nemam ništa protiv dima u birtijama, prosto mi se j.... za to. Ali nisu birtije jedino mjesto koje naši dragi pušači uzimaju kao svoj privatni prostor gdje mogu raditi što ih je volja, ugrožavajući time nas 'manjinu' koji ne vole udisati dim duhana. 'Naši' pušaći su jedni od najgorih na svijetu i uopće ne žalim što im je netko napokon odlučio stati na kraj. Eto, ža mi je kafića, ali valjda će se naći neko rješenje i za njih. A imamo još skoro dvi godine do provedbe zakona, pa... ko živ, ko mrtav
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
To da treba bontona kod pušača je istina, ali smatram da je pretjerano ovo da nesmiju pušiti na bilokakvim javnim mjestima, i ulica je javno mjesno, nadam se da im je to promaklo jer u americi nesmiješ pušiti ni na ulici (tako sam čuo).
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Eto pane.. odgovorio ti je weedran umjesto mene..

Dakle na nekim mjestima zbilja nije primjereno pusiti isto kao sta nije primjereno vrsiti nuzdu svagdije.. i to treba regulirati.. ali to nam ne daje pravo da zabranimo srat i pisat svima svugdje..
 

Petar Pan

Aktivan Član
18.07.2006
228
55
28
Ma moći će se pušiti na ulicama, to se neće računati kao javno mjesto, iako je. Ali se neće moći pušiti npr. u frizerskim salonima. Evo ja se nekidan iša ošišat i ono, bože sačuvaj, dovoljno je da jedan zapali i odma svi misle da je uredu da i oni puše. A nije u redu!
Još jednom kažem, slažem se da je pretjerano zabranjivati pušenje u birtijama, i nadam se da toga ipak neće biti, bar ne u smislu potpune zabrane.
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Ljudi moraju shvatiti da postoje isuvise razlicitih misljenja,i da bi se ona promenila potrebno je mnogo mnogo...Postoje mnogo neukih ljudi,tvrdoglavih ljudi,koji nezele da se suoce sa mnogim problemima danasnje populacije...I nazalost mnogo zavisi od tih ljudi,i sve to vodi u krug,i tako je uvek bilo,je trenutno,i bice...Kako odgovoriti na pitanje "Sta da ucinimo da bi to promenili"...?Da se borimo,da ucimo druge,da se zrtvujemo za zeljeni cilj?I posle svega toga nacice se ljudi koji su to shvatili zdravo za gotovo,tj. bilo pa proslo...I nastavice se ono sto je dosad bilo...Sve sto takvim ljudima donosi korist,bez obzira sto steti drugima,ce biti tu gde je,sve dok se ne desi nesto sto ce sve promeniti...
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Napiso sam post ne znam jel ga neko izbiso il je nes slucajno al evo ukratko:

Alkohol može uzrokovati da dobiješ batina ili nekog prebiješ bez razloga,da te pregazi auto ili ti nekog ubiješ,možeš rigati,pasti i rzbit se,napravit djete......................sve to se može dogoditi ne samo ako piješ nego odeš u kafici ili hodaš ulicom gdje ima pijanih,evo meni to smeta kolko i vama dim.Ako netko želi zabranit Duhan treba zabranit i alkohol u kaficima.

Travu su nekoc ljudi slobodno pušili,pa ju krenili napadat,pa prvo djelomicne tj. samo formalne zabrane,pa pocetci provodjenja zabrane,pa ekstremne kazne...........
To se dogadja sad i sa Duhanom....
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
sve ide u korak, i globalizacija je zadnja stanica -_-
sa zakonimo ce mo nastimati da svi jedu i piju iste stvari...
a onda se dogodi revolucija ne?...
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
a čujte inače nisam zagovornik nikakvih zabrana ali mogu reći da mislim da je ovo bar djelomično opravdano jer recimo meni dosta smeta dim od cigara, ne volim taj miris, sinusi me bole i kašljem gomilu šlajma od njega.
I nisam ni ja neki bitrijaš ali recimo igramo nas osmero D&D u birtiji i njih sedmero puši a ja ne i ja za to vrijeme umrem i ostatak dana me ubija glava.
Isto tako ako negdje izađem na zatvoreni prostor ubije me dim koji bude toliko gust da ne možeš disat ko magla bude a tako je svugdje.
A što se tiče toga da me nitko ne tjera u birtije i slične stvari to je istina, ali ja želim ići tamo i onda pošto želim moram se svaki puta ubit od dima jer sam negdje sjeo i par sati pio ćaj i igro igru s prijateljima
I zato mogu reći da će mi odgovarati ovaj zakon a sad koliko je opravdan stvarno ne znam ali mislim da u dobroj mjeri je.
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
da jebeno...jos i nek na ulici zabrane pusenje...-.-
bit ce zabavno hodat okolo s pljugom duhana zamotanom pa kad mi murjak zbog tog krene srat...
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
Bit cu jeftin i lijen pa se posluzit copy/paste-om s drugog foruma:

--
--
Bullshit bullshit bullshit.
Kako sam znao, eto cim frend Smranader opet ucvrsti mjesto, ajmo dalje zabrane. Glavno da frajer nije ni rijeci o ovom zucnuo prije izbora

"swoop91" je napisao(la):
Ako hoces pusit, nemoj meni dimit.

Mozes prakticirat svoje slobode toliko dugo sve dok drugima ne ogranicavas njihove slobode.

Tocno tako, znaci ako ja imam kafic, koji je moj prostor, i u koji ljudi DOBROVOLJNO dolaze, JA odlucujem oce li se ili nece pusit unutra, a ne drzava zbog nekih placi***** koje imaju izbor izabrat kafic koji im vise prija. Drzava ogranicava slobodu vlasnika prostora da odluci pravila u svom prostoru, u kojem nitko nije obvezan biti.

Kakve su to gluposti, nek se zabrani tamo gdje ljudi moraju biti, bolnice, kolodvori, skole i faksevi, al u kaficima? Daj odjebite i odrastite. Cijeli dan snifate po ulici ugljik monoksid, zderete hranu punu kancerogena, i onda dodjete u brlog alkoholizma o poroka gdje si ljudi sipaju otrove niz grlo, i placete zbog dima. Jebo irud lijepo i vas i preuvelicanu stetu od pasivnog pusenja i "trovanje", osim ak ste konobar koji svaki dan 8 sati provodi u bircu, nije vam jebeno nista. Ajd jos zabranite sunce jer eto, ozracuje vas.

GAZDA je taj koji ce odlucit dal ce se kod njega pusit, i stavit odgovarajuce oznake na ulaz, tipa "Ovdje je pusenje dozvoljeno i ak je to prevelik teret vasem krhkom egu, odite negdje gdje je zabranjeno". I nek se radje implementiraju neka pravila poput ventilacije u takvim prostorima, i pusenje roditelja s djecom doma. Ili jos bolje, ak zelite iskorjenit pusenje, treba obvezat industriju da svake godine ili svakih par godina smanji udio toksicnih substanci u svom duhanu za odredjenu cifru. Al onda ljudi nece bit ovisni. Boo hoo.

Btw ja sam nepusac
--
--


I jos jedan post

--
--
Kak je vec jedan lik rekao, covjek kad ulazi u kafic zna kako je unutra, unaprijed zna kakva su pravila igre, i ulaskom prihvaca cinjenicu da ce udisat dim i stetit si. Isto kao sto, igrac u nekom sportu zna sta ga ceka i sudjelovanjem u tom sportu zna da moze biti ozlijedjen. Zasto? Zato jer je to sport koji se tako igra. Ne svidja mu se da moze biti ozlijedjen? Onda nek napravi svoj sport sa svojim pravilima. Isto i s pusacima. E zasto bi ja udisao dim u kaficu? Zato jer je to kafic u kojem ces udisat dim, ak ti se ne svidja, napravi svoj kafic di ljudi nece udisat dim. Niko vam nije kriv kafica za nepusace nema ili ima vrlo malo, samo govori da vise ljudi pusi u istima nego ne. E al sad bi manjina srala vecini. Gle, da 10 ljudi pusi i smrdi ostalim 100 nepusaca, onda bi bio za zabranu.

Zelim samo reci da uz sve stetno uz sto zivimo, ova histerija oko pasivnog pusenja je debelo preuvelicana. Provodim skoro svaki petak i subotu u zadimljenim bircevima, ne pusim, i nemam nikakvih problema - zapravo, krvna slika od prije dva mjeseca mi je savrsena.

Osim ak netko provodi 6 sati dnevno u zadimljenom bircu, steta je zanemaiva. Ako i provodi tolko na dan u bircu, jebiga, onda ocito ima vecih problema od pasivnog pusenja za rijesiti.
--
--



E da, btw, jel itko primjetio kako su se negdje mjesec dana prije objavljivanja zabrane javnosti u nas ko lude pocele reklamirat one nicorette zvakace, flasteri i ostale stvari za prestanak pusenja? Nesto je trulo u drzavi Hrvatskoj.
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
ROX je napisao(la):
E da, btw, jel itko primjetio kako su se negdje mjesec dana prije objavljivanja zabrane javnosti u nas ko lude pocele reklamirat one nicorette zvakace, flasteri i ostale stvari za prestanak pusenja? Nesto je trulo u drzavi Hrvatskoj.

Jest, uvidjeli su priliku za zaradu
Dobro rečeno ROX!
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
Weedran je napisao(la):
Jest, uvidjeli su priliku za zaradu

Mislio sam na to da im je receno mnogo prije nego je javnost saznala. Objava o zabrani bila je par dana nakon nove godine, a ovo se reklamira jos od druge polovice 11 mjeseca.
 
16.11.2007
21
0
0
36
Pa sa jedne strane ja bi voleo da se takav zakon donese u srbiji sto licno mislim da je ne moguce ne znam za hrvatsku ali u srbiji ako bi se doneo takav zakon trebalo bi nam jedno jos 20-tak zatvora jer nebi niko teo da plati nego bi svi odsluzivali zatvorske dane a opet bolje pusiti travu nego cigare koje opet mnogo vise stete nego trava.
 

Rade

Aktivan Član
10.11.2006
445
549
93
Bio u americi i vide, tamo svi puse na ulici.
Ljudi izadju iz kluba na ulicu popuse cigaru i vrate se unutra.
Cak nisam nasao kafe sa posebnom sobom za pusace, jednostavno nema!