Zanimanje/Fakultet

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
28.05.2014
42
78
18
@No Joke,sad sam procitao o ovom futuristickom fakultetu,ne upisuju na budzet a godina kosta 1600e,mada ekologiju cu da pogledam malo dublje gde ima da se studira i sta i kako.

@Jolly Joker Ja se slazem u potpunosti sa tobom,nego je to ogroman pritisak sa svih strana i ljudska psiha je prihvatila da jednostavno moras da studiras,mentalitet naroda se promenio na taj nacin. Plus posle srednje ne mozes nigde da se zaposlis. Ja ne idem samo zbog drustva,voleo bih da upoznam ljude naravno ali nije mi to cilj. Cilj mi je da se iscimam i kad se vec cimam onda da se cimam bar oko necega sto je interesantno i sto mi se svidja,a nakon zavrsenog fakulteta da mogu da se zaposlim i daj Boze radim ono sto volim i zivim,a ne samo prezivljavam. Kod mene je problem samo sto ja znam sta volim,ali ne znam gde se to moze studirati i kako se to zove,kao sto sam i naveo u prvom postu. Na kraju krajeva godinu dana nije malo,ali si u pravu,razmisljam i o tome.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Ja da upisujem fakultet to bi bio promet....transport je branša bez koje ne postoji konzumacija na veliko....i do izuma nekog novog oblika transporta....mislim da nemožemo zamisliti "moderno doba"....izuzev transporta robe i tereta drugi oblik i sve traženiji...transport ljudi...tako da po meni s jednom diplomov imaš više smjerova a samim tim i više opcija....+....sam po sebi fax nije nešto težak
 

amrildooo

Đed
Poznanik Foruma
29.12.2013
398
1.791
143
79
Sumarak
Ja sam masinski tehnicar i kad sam zavrsio srednju, svi me tjerali da upisem fax, a nisam htjeo ni da cujem sada radim u svojoj struci plata ko plata nista posebno, ali kad odem u frizerski salon, radi djevojka koja je zavrsila ekonomski fakultet i ona me sisa....bas mi smijesno sto zaradjujem duplo vise, od vjerovatno duplo pametnije djevojke, a ti upisi sta volis, mozda jednog dana dobijes proliku i da radis sto volis, samo po mom misljenju bolje bilo koji fax nego bez faxa, ako nbista ljepse je kad se predstavis u drustvu, djevojka mi je zadnja godina PMFa matematicko informaticki smjer, i bas se nekad osjecam glupo u njenom drustvu :snupi: :smoke18:
 

mlst

EvilWeed
04.08.2009
207
206
43
35
Nis be!
Oko mene iskreno retko postoji covek koji radi ono sto je ucio u skoli/fakultetu . Posle zavrsene Elektrotehnicke promenio sam 3 pekare i 2 trafike , a za fax no novci . Sada radim u reciklazi odvajam djubre . Tako da zelim ti svu srecu i ako nista drugo slobodan si jos par godina dok ne dodje do toga da moras da imas posao .

p.s. veza, veza i samo veza .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tom Marli and vetar
28.05.2014
42
78
18
Stigli su rezultati sa testa koji sam radio i tu kazu da na osnovu testa oni preporucuju prirodne nauke (Biologija,Hemija,Fizika,Matematika) i nije mi pomogao test preterano ali ipak jos jedno iskustvo,nakon uzimanja u obzir svih faktora i odnosa izmedju istih,a ne samo nekih detalja,ja sam odlucio sta zelim da upisem(to sam zeleo pre godinu dana ali nisam bio siguran),no hvala svima na savetima,na podeljenom iskustvu i lepim zeljama. Ne bih da delim ovde javno pa ako nekog bas zanima mogu mu pustiti na PP. :) Jos jednom hvala svima mir/dim/ljubav :spliff:
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Vidi druze sve zavisi i odakle si jer ne znam kako je stanje u drugim drzavama,a ako si iz Srb moj ti je savet da gledas da zavrsis faks onaj gde imas najvece veze i sanse da se zaposlis kad budes i zavrsio faks..inace ce ti diploma stojati u fioci i skupljati prasinu..evo ja zavrsavam faks ali hebiga meni je lako jer me vec ceka dobar posao cim diplomiram mogu ako hocu odmah poceti da radim,naravno kod mojih...eto to je zalosno sto je tako vreme doslo ali veruj mi da je tako,ako ne svuda onda u Srb sigurno...gde imas sto jace veze znaci tu upisuj..:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tom Marli
09.02.2012
36
7
8
34
Ajmo pretpostavit da je čovjek bez veze,to bi ti značilo da upišeš ako imaš volje za jako puno učit neku kemiju ili progamerstvo i da ćeš si olakšati pronalaženje posla,a sa lakšim faksevima ćeš imati težu prođu za zapošljavanje,pozdrav!
 

CIKABAJA75

Banned
Banovan
12.04.2009
87
41
18
31
U širokom brijegu se potpuno legalno moze kupiti srednja škola i fakultet. Bez zajebancije, cepam si tukija ako lazem. Za samo 3000 maraka mozete kupiti 3 godine srednje škole (po izboru), a za istu cijenu moze se kupiti godina faksa (takoder po izboru). ZNaci vi dodete tamo, upisete se, predate zahtjev, mozda se mora i nesto kapare udijeliti i tako to, i vratite se nakon 9 mjeseci koliko traje jedna školska godina bez da ste pipnuli ikakvu knjigu, potpuna tabula rasa , date ostatak keša, moze i racun i dobijete diplomu da ste zavrsili 1. god. Bez ikakvog stresa i diranja knjige. Prijatelj je tako zavrsio promet tamo, dolazio je samo na upis godine i upis ocjena. Vec neko vrijeme vozi kamion u Zagrebu i ima platu 6 hiljada a prije nekih mjesec-2 su mu dosli drotovi doma s nalogom za pretres kao da idu po Escobara. Radilo se o internetskoj prijavi (neki ljubomorni susjedi) a u nalogu je pisalo da je osumnnjicen za uzgoj i preprodaju marice, nelegalno posjedovanje oruzja, sverc cigaretama, i izmedu ostalog da ima lazne diplome. DA ne duljim, nista mu nisu nasli i nista mu nisu mogli, diplome su potpuno legitimne i mogu mu ga saugat.

A sad se postavlja pitanje koliko je to moralno i prihvatljivo da se netko uci i muci, zavrsava faks i sta sve ne, a drugom dode stari s lovicom i plati mu sve to. I još potegene vezice i zgura ga tak negdje u holding a ovaj je potpuni imbecil koji je jedva osnovnu zavrsio. Eto, ocito samo pare igraju ulogu ovdje kod nas na brdovitom balkanu iako ja i dalje mislim da RH nije na balkanu, nego su neki ljudi teski balkanci. To je ono razlika izmedu seljaka i seljacine. I takav ce se sad probit, jos vise obogatit a posteni i sto je najgore, oni sto nas mogu izvuc iz ovih govana ce izvisit, a tatin sin ce dalje svojim sinovima pokazivati kako se krade.

Ali evo tko ima pare, ako pozeli vrlo laganao kao sto sam i rekao promet, gradevina, filozofski, sta god, samo mislim da medicine nema jer ipak za to treba koja knjiga i malo prakse http://www.indeks.ba/preduzece/Centar_za_obrazovanje.html
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Yi_

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
CIKABAJA75 je napisao(la):
Ali evo tko ima pare, ako pozeli vrlo laganao kao sto sam i rekao promet, gradevina, filozofski, sta god, samo mislim da medicine nema jer ipak za to treba koja knjiga i malo prakse

Kad malo razmislim, smatram da je bolje kupiti diplomu medicinskog nego gradjevinskog fakulteta. Doktor ako pogrijesi u najgorem slucaju imace mrtvog pacijenta, inzenjer gradjevinarstva ako pogrijesi imace nekolicinu mrtvih stanara.
Gdje bi nam kraj bio da su skolovani i posteni ljudi na pozicijama umjesto ovih sto su pokupovali diplome.

Fakultet se bira na osnovu interesovanja. Svaki pojedinac bi trebao znati cemu tezi, a to je u vecini slucajeva ono sto najmanje treba uciti i ponavljati da bi shvatio smisao. Urodjeni talenat uz malo predavanja daje dobre rezultate. Studirati nesto radi novcane dobiti a ne imati smisla za to dovodi do toga da cete se namuciti uceci, slabo cete sta nauciti a posao necete dobiti.
Da sam mladji zavrsio bih Ihtiologiju, nasao par privatnih ribnjaka s kojima bih sklopio ugovore o tehnoloskom nadzoru i vodjenju, i uzivao u zivotu i radu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CIKABAJA75

JackDaniels

Aktivan Član
07.07.2013
251
717
93
EU
Predlažem kombinaciju tvojih želja te potreba tržišta rada.
Te dvije stvari u ravnoteži = radiš nešto šta voliš i nisi gladan.
 

NEURO BOY1

Aktivan Član
07.07.2014
76
65
0
73
sa završenim fkultetom možeš otvoriti i obrt, poduzeće ili gijati stolicu u nekom birou ili kancelariji.
Ja sam sa fakultetom imao svoju firmu i osigurao egzistenciju sebi i svojoj djeci. Moram priznati da je to bilo dok je bog hodao po zemlji. Moje radne kolege su mi se smijale kad sam napuštao državnu firmu i toplu fotelju ali ja sam bio siguran da ću svoje znanje kud i kamo bolje oploditi u svojoj firmi i u krajnosti nisam požalio.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CIKABAJA75