ZEMLJA koju ne smijemo koristiti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
Evo citajuci po dnevnicima indoora naisao na losa iskustva a i pred par dana se uvjerio i sam u losu kvalitetu Substral univerzalne zemlje. Jako grumenasta i kao glinena, vlazna ,te se nakon zaljevanja formira u beton skoro. Zasadio sjemenku u nju i nakon par dana nista, otkopao a korjen nije probio ni 1cm prema dolje,ugl koma od zemlje barem za start.
Pogledajte prilog 117549
Nazalost i ja... moras grunit u nju bar 50% perlita i onda je ok .. Ja u zivotu cudniju zenlju nisam vidio
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: skabum14 and h0nda

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
Pisto nije po pravilima o da cu u prvom.licu ... oce i vutra u tome da raste i to popricno uspjesnno,samo ju mislim prvo moras osusit do maximuma pa onda dodat perlit. mi.. ovaj ja sam mjeso perlit s vlaznom zemljom... Muka isusova,zemlja je maltene ko onaj savski/dravski pjesak pod rukom al u nekoj povezanoj koheretnoj izvedbi..
 
18.11.2016
32
16
8
42
baš iz Konzuma, Florafin, raste ko luda...
zamjerka - ima nesto kamencica i "kompaktira" se poslije 3-4 zalijevanja
Bas pricam zeni o toj zemlji, mislim nije da ju je briga al meljem ja :djede:. Imam u boxu 4 amnezije i tri od toga su u skupoj terramagmi a jedna u florafin. ova u florafin raste ko luda, dok su ove duplo manje. Mislio sam da je u intezitetu svijetla i polozaju pa sam ih premjestio no i dalje ih ova šiša daleko. Sad jedino ako ne do same biljke jer dobivaju sve jednako. Mislim, nije da sam neki strucnjak ali ne mogu se nacuditi. Sad jedino ostaje vidjeti na duze staze.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MrLove
18.11.2016
32
16
8
42
Nisam rekao da je losa, samo mi se tako ucinilo. no primjetio sam ipak da mi se cini bolja teramagma - upija i zadrzava vise vode, nekako valjda zbog svoje pjescane konstrukcije cini mi se da moze pobrati vise vode u sebe nego ova florafin
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.632
13.690
358
@Milarepa i koja je onda zemlja na kraju bolja teramagma ili florafin, prvo kazes da u florafinu rastu ko lude a u magmi da stekaju, pa u sljedec postu napises daje ipak bolja magma zato sto upija i zadrzava vise vode. Ja sad nista ne kuzim pa i nije bas cilj zemlje u koju sadimo da upija i zadrzava visak vode el je poznato da korjen ne voli owerwatering.:confused::confused::confused:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mimika
18.11.2016
32
16
8
42
Ne govorim da je bolja ova ili ona, nisam strucnjak ali promatram i iznosim svoje viđenje...rekao sam da cu nakon duzeg vremena moci vidjeti koha daje bolje. Budem sliku bacio pa da vidimo kak to zgleda. ak moze upiti vise vode znaci da cu morati manje zaljevati - koliko sam citao stalno zaljevanje ispire dobre stvari iz zemlje a opet to sto kazes nije dobro previse vode, sto nisam primjetio, tipa da je mulj, blato...teramagma je nekako suha, pa joj mozda treba vise vode da upije...stajaznam
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Moj trenutni grow koji bas napunio 100dana u florafinu nazalost, puno hrane traze biljke ali nikako da se posuši.dizao temp i ventilaciju i dobijem dan mozda ali i mali pot od 7l i kanta od 25 konstantno su mokri,krenem zalit nakon npr 7dana,zemlja jos vlazna,prije nego ispem 2-2.5l , procuri posuda od 25l..
međutim vjerujem da se moze u nekom mixu upotrjebit..ali ako mozete izbjegavajte definitivno Florafin
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Evo da dam svoj obol. Koristio sam za zadnje 4biljke 2 zemlje koje se nalaze na prvoj str ove teme. U ' florafin', 15l sam iz auto kaya47 izvukao 50g suhog ,a bubblegum u teglu spremio 70,s tim da je bilo dosta više. Druga zemlja je 'plantafor' u kojoj su mi sad 3 biljke,2 foto vodim dnevnik, treca je čoko skunk auto,za sada zemlja zaista ok djeluje..pa eto, moguce je cak i u ovakvim zemljama uzgojit biljku bez krcato profesionalnih gnjojiva:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Crowley666

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.460
2.598
, moguce je cak i u ovakvim zemljama uzgojit biljku bez krcato profesionalnih gnjojiva:)
u florafinu nazalost, puno hrane traze biljke ali nikako da se posuši
Sve ima svoje...moze se bez tih fensi gnojiva al treba imati mjesta,prostor za organsko gnojivo,tvoju zemlju...radionica bi bila ok.ali ekipa u stanovima od 35-55 kvadrata mora stabilizirati mirise...Nije to bas tako...:thumb:zato starter kitovi i gotova zemlja prolaze:)A gdje jos djecu u stanu tako malom imati pa riskirati da pobere nesto gnojiva,zemlje...
 

ilz

Banned
Banovan
04.09.2017
129
358
63
Kako je snijeg pao, tako u Bauhausu Zitnjak nisu zemlju pospravili ispod krova. Sad mi je jasno dok se ljudi na zemlju iz tog centra žale. :) imam i fotku ko dokaz, al vec je netko pred par godina stavio.
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.226
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Ma j e b e š sve te centre koje ne skladiste zemlju unutra...ma koji god brand bio ako dobro ne skladištiš ode sve u kvragu...
Growao sam u svakakvim zemljama od plantele pa do pitaj boga čega...
I shvatio sam jednu bitnu stvar... koristi provjereno...ali obrati pažnju na skladistenje i gdje je ta zemlja kada kupujes...
Ako obratis paznju na te stvari, olaksao si si grow za ...mnogo..
Razmisli koliko te nametnici kostaju i novaca, vremena i zivaca....
 
Poslednja izmena:

vice_city

Banned
Banovan
18.04.2018
2
0
1
22
Zabio san proklijale sjemenke u neku jeftinu s-budget zemlju jer je to bila prva na koju sam naišao. Hoće li to biti problem ako ih za 15ak dana presađujem u outdoor?