ZEMLJA

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Velicanstveni

Član šumske uprave
22.04.2013
379
981
93
Da ne bude zabune za TerraBrill, crveno pakovanje je univerzalna zemlja i u poljoapoteci agronom veli puno bolja od žute Florabelle(cijene iste praktički). Zelena čitam nije neka, ali to je samo zelena. Tak da sam crvenu nabavio odmah. :)
terra-brill-univerzalna-zemlja-za-cvijece_1_1.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke
24.01.2014
80
33
28
Pozdrav ljudi. Danas sam gledao zemlju. U super marketu sam trazeci terra magmu nasao terra osmocote isto od supstrala. Uzeo sam je. Da li odgovara za mlade biljke i za biljke uopste, ako neko ima iskustva nek piše.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Ta Terra Brill crvena je po meni broj jedan zemlja, davno su već hvalospjevi opjevani o njoj. Baš mi žao što je nemogu više naći nigdje u okolici a baš mi prirasla srcu.
 
11.03.2016
102
173
43
40
U ovoj zemlji su mi sjemenke cekam da izadju pa onda presadjivanje. Jel ok da idem do kraja ovom zemljom ili da uzmem nesto drugo? Hvala unapred. e34d31c__1 (2).jpg
 
06.04.2016
10
9
3
Odoh sutra da trazim nesto od ove cetiri vrste, sad interesira me smijem li direkt u to ili moram mjesati sa "obicnom" iz vrta , sume, posto me strah da nebi "krepale" malene. Imam i 70l treseta zabunom kupljeno marke Kompovit u bjelom pakovanju i kako tu iskoristiti posto mi nema svrhe za ista drugo da ju potrosim?
Terramagma
Florabella
Composana universal
Terra Brill
 
06.04.2016
10
9
3
Znaci nista im ne moze biti u cistoj kupovnoj tih proizvodaca, to me interesiralo, ma onda taj treset Kompovit mogu zaboraviti jer ga kuci ne mogu nositi i slusati pitanja tipa otkud to, sta ce ti to hehehe..hvala na brzom odgovoru ;)
 
24.01.2016
32
24
8
43
ispricavam se ako ima post ili tema negdje ja ga nisam uspjeo nac,uglavnom svi preporucaju composanu universal ali kod mene je nema :( moze li proc blumendere ili balkon? znate li dal je neko prosao groz grow sa jednom od te dvije?
 
24.01.2016
32
24
8
43
ima ko ikakva iskustva sa homeOgarden zemljom??

Sastav: 100% biljni organski prirodni supstrat izrađen od kokosovih palmi. sadržaj vlakana max 5%, suha tvar min. 95%, N ukupni 0,09%, P pentioksid 0,12%, K oksid 0,15%, Ca oksid 0,15%, Mg oksid 0,19% suhe tvari. pH6-7 - neutralno. podloga ne sadrži treset. Osušen i komprimiran.

-Djelovanje: prirodan, organski i višekratno uporabljiv supstrat, za sjetvu, sađenje i presađivanje. Koristimo ga za jačanje zemlje u vrtovima i travnjacima, poboljšava vodno-zračlni režim tla te člini zemlju veoma rahlom te na taj način zadržava vodu u tlu. Podloga je vrlo lagana i ne sadži nikakve štetnosti. Prilikom pripreme supstratu treba samo dodati vodu.

-Upotreba: za sjetvu, sadnju, presađivanje, pripremu tla vani, za sijanje u vrtu, pripremi travnjaka, pri pripremi gredica, sadnji voćaka, uklrasnog bilja i cvijeća te svih povrtnica. Može se koristiti tijekom cijele godine i miješati sa zemljom iz vrta.

-Odstranimo ambalažu, stavimo supstrat u veću posudu i dodamo 30-35 l vode. Supstrat upija vodu i spreman je za uporabu za 30-ak minuta. Preporuča se da se blok ručno namoči u vodi kako bi što prije bio spreman za uporabu. Također možete blok staviti u vrt prije kiše.
 

turpija234

Aktivan Član
07.06.2015
227
831
93
35
Trazio sam preko pretrage nisam nista nasao vezano za ovu zemlju,samo jedno da je neki clan koristio ali ne pise nista kako mu se pokazala. U pitanju je ''Terracult'' zemlja(supstrat),nemackog nekog proizvodjaca. PH je 6.4(pise na dzaku). Najradije bi kupio proverenu zemlju ali je nema nigde u mojoj blizini,pa ako neko zna nesto o ovoj zemlji da podeli samnom. Koristio bi je za spoljasnji uzgoj tj. punio bi rupe sa njom. Evo i slike
images-6.jpeg
Poz drugari
 
20.04.2016
60
10
8
40
Ljudi sta kazete na zemlju zove se (carska) za outdoor,vrednost PH je 5 i da se doda kokosiji izmet ..da li moze da se podigne vrednost da bude kao composana ili terramagna od samog starta i tako da se izgura ceo ciklus,sa pantellom zelenom i crvenom?