Zemljiste / zemlja [outdoor]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
kanabis nije sumska biljka, a nije ni iz mocvare, sadi tamo gde ti je najsigurnije, i daj biljci sto vise sunca... dalje od grmlja, sume i terena koji mogu da poplave
 
28.11.2010
21
1
0
34
okey hvala ti
e da imam dobre vijesti jos uz tu biljku stigle 5 sjemenki,,,bit ce super kad to sve naraste hihihi :D
a i bit ce slika, treba pomoci
 

snoopy90

Aktivan Član
15.11.2009
171
129
43
33
fuck, zajebao sam se posto nije bilo composane koju inace koristim i uzeo 60 litara substral teramagma blumenerde mit lavagranulat koje je za cvjetanje koje od NPK ima najvise K i sad me zanima dal ce to biti problem zato sto ih kontam odraditi jedno 15-20 dana pod HPS 250 w u posudama 5 litara i onda izbaciti out..dal ce ima faliti N i P tih 15-20 dana dok budu u posudama a kad ih izbacim van ovaj ostatak teramagme pomijesat cu sa zemljom koja ima npk odgovarajuci za vegetaciju??[h=1][/h]
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
snoop,ne bi trebalo da zafali,ali mozes dodati malo vege djubriva ako pocnu da blede prve donje liscice. A jesi pogresio,losije ce napredovati nego sa zemljom za vegetaciju. Mada nije toliko strasno ako idu napolje.
 
09.01.2012
2
0
1
Pozdrav ljudi!! Imam pitanje.. Dali bi sta stetilo biljkama da rastu na bivsem odlagalistu otpada, znaci prije par godina je sav otpad prekriven novim slojem zemlje.. sad je sve zaraslo pa je mjesto jako dobro al me muci to da ne sadim bezveze ak ce se biljke otrovat, il mozda ja kad budem pusio..
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
Koliko je debel sloj zemlje?...biljki treba bar 40cm dubine...ako ima toliko,samo sadi.
Naravno bilo bi dobro da malo pomješaš i neke kupovne.
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
blizukozor je napisao(la):
Pozdrav ljudi!! Imam pitanje.. Dali bi sta stetilo biljkama da rastu na bivsem odlagalistu otpada, znaci prije par godina je sav otpad prekriven novim slojem zemlje.. sad je sve zaraslo pa je mjesto jako dobro al me muci to da ne sadim bezveze ak ce se biljke otrovat, il mozda ja kad budem pusio..

NI U LUDILU

Sta ti je??
Mozes se jedino otrovat. Znam ja, smece mi je profesija. Nikako to ne radi makar bilo pokriveni s metrom zemlje, boze sacuvaj. Jel bi jeo paradajz koji je raso na djubru??
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Ma to se Ven naduvo pa nije ni cito, ne budite blesavi, boze sacuvaj. Da vi znate sta ima sve na otpadu ne bi isli ni blizu a kamoli SADILI???
Iskopao sam ja iz smeca i bombe i bojne otrove i razne pesticide koji su toliko smrdili da 3 dana nisam se mogo oprati, znam sto vam pricam.


Ali sto se tice samog growa, cudo je to, biljke rastu i na smecu, puste korijen u smece, pogotovo ako ima zemlje. Da da rastu u smecu... ali ne bi to ni jeo ni pusio. Ajd zamisli da si svinju nasopao sa smecem (bas smecem, ne smece kao smece-hrana) i tako si ju othranio pa priklao. Jel bi jeo?


Edit:
Ima li ikakav "komercijalni" nacin da saznam NPK svog zemljista/vrta?
 

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
@veverica najjednostavnije npk test s ebaya za $20 s postarinom. 10x N, 10x P, 10x K, 10x pH. jedino to su okvirne razine, a ne tocne. ovi testeri za kvantitativno odredjivanje kostaju min $100. A mozes i odnest i uzorak na analizu, sam budu te oderali za cca 100€.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
Pa najbolje je saditi i pokraj biljke na par metara staviš svako malo 2-3 kile nekog jeftinog mesa,ili zgaziš mačora na cesti nekog i pored biljki.....toliko smrdi da nikom neće pasti na pamet da uopće prilazi a kamoli da traži biljke...nego pomisli isti tren,uffff,neka crklotina smrdi !!!
Šala mala,ne bih ni ja osobno sadio na smeću,ali kad bi znao da neće nitko bauljati onuda...to bi bilo fino:icon_lol:zasadio bi 10 komada,ima načina koliko voliš :)
 
07.08.2011
35
3
8
58
da li je netko probao saditi biljčice u čisti glistenjak (prerađevine kalifornijskih glista) ili glistenjak miješao sa zemljom ( u kojem omjeru)?
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
527
566
113
balkan
Čisti glistenjak mislim da bi bio prejak, jer sjetim se kad sam za OUTdoor miješao 30% (od oka) Glistera sa zemljom za cvijeće i mislim da je to bilo prežestoko za njih...
dugo dugo nisam morao gnojiti, niti pomišljati na to, dakle čitavu vegetaciju sam doslovce preskočio, nije loš rezultat bio, samo čini mi se da je to bilo ipak previše za njih.
Posipati glister po površini je rezultiralo hemićem, te se biljoza sva spustila i dobila tamno zelene listove, e sad jasno ti je kolko je to jako onda....

Nekako sam mislio podnošljiva je vutra, može se njoj dati hrane, ali ne... bolje je ipak malo po malo, kao i ljudima ... nedaj mu da se obždere, nego malo po malo.... :)
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
glistenjak.jpg


pise supstrat(20%glistenjaka 80%humusa) ali struktura je kao iz mravinjaka. okvasis zemlju i stegnes = cisto blato.
Ja sam je mesao sa pravim supstratom 10%-15% zbog zadrzavanja vlage. Nekakvu posebnu hranljivost licno nisam primetio. A ova zemlja je 1,4e ,nimalo jevtina za kvantitet i kvalitet.

Da je cist glistenjak,druga prica.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
kanabis nije sumska biljka, ako mislis bas u sumi... zahteva dosta direktnog sunca, tako da dolazi u obzir samo neka livada/proplanak sto vise osuncan
 

sminka95

Banned
Banovan
26.09.2012
51
18
18
Ne mogu da nađem nigdje gnojivo 30-30-30 ( treba mi za pripremu zemlje ), jel odgovara 15-15-15 i kako se koristi po biljci i kad ( ako je već pričano na ovu temu,a vjeurjem da jeste) može link.... Pozzz