Zemljiste / zemlja [outdoor]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

artistic

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
26.07.2011
347
1.480
143
Universe
eto...napokon proljeće, baš sam se vratio maloprije iz šetnje sa psom, pronašo sam 2 mjesta...očistio od korova i sranja, malo prokopo zemlju, povadio sranja iz nje...sad je samo ostalo posadit :)

e sad imam jedno pitanje...zemlja je tamo onako mekana i lagana za kopanje, slična pijesku, ali nije pijesak...pa me zanima da li to valja za biljke?...

sjemenke ne znam koja su sorta, ostavio sam si najbolje iz dobrih dimova što sam pušio...sad su u vodi, dosta ih je već proklijalo...

30a4zls.jpg


...i evo mjesto...čini mi se ok...

2wmdr1j.jpg
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Evo premješteno tu da se zadržiš i informiraš malo na pripremi. Ukratko preporuka je u rupu nasuti kvalitetne kupovne zemlje, ako korijen nađe put dalje dobro nađe.
Također preporuka je da ih staviš u zeleni okoliš a ne smeđe-drveni. Još ne zeleni sve ali bolje da pripaziš. Zamisli sad biljku trenutnom okolišu, kao na dlanu.
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....i ja bas jucer iz za*ebancije isao prosetat sumom u potrazi za nekim sajtom al sve ima tragova ljudi i kad zazeleni nece imat zrake sunca tako da sam odlucio jos malo pricet da zazeleni mozda cu onda imat vise srece........
 

artistic

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
26.07.2011
347
1.480
143
Universe
ok, hvala svima na savjetima, onda ću sutra ponovo u šetnju pa ću naći već neko bolje mjesto, ali i na ovo ću stavit 1-2 sjemenke, pa kud puklo :)
 

Hypersor

Aktivan Član
31.05.2008
92
8
0
36
Kad zazeleni nikad nije problem posjeci par drveca u smjeru kako sunce izlazi i zalazi tako da samo napred guerilla grow :D .. Zelim ti srecu.
 

pecurko

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.06.2009
211
156
43
41
Sad nešto razmišljam, ako je pH zemlje o.k. a ne znaš kvalitet zemljišta i ne da ti se nositi 20-tak litara zemlje. Onda:
Zemljište očistiš od korova i svega drugog, lepo prekopaš, i onda kako je za vegetaciju potrebno više N, toj zemlji nn kvaliteta dodaš lepo ureu jedno 300-400gr, osmocota onog što ispušta bar 6 meseci, 200 gr( može se preračunati u ppm koliko osmocota na koju količinu zemlje)?
Da li je neko radio nešto slično?
 

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
Pozdrav,
Lokacija:Sjeverna hrvatska. ph zemlje nisam mjerio
Pripremio sajt ovako :
-Na sajtu sam iskopao rupu dubine 30cm 30x30cmm
- dno rupe sam obložio svježim rezanim listovima koprive
- nekoliko oblutaka sa obližnje rijeke sam stavio na samo dno rupe
- zemlju koju sam iskopao sam očistio od korova i svega što je bilo unutra i pomješao sa kupovnim humusom Ph 6.4
- pri punjenju rupe mješavinom zemlje u nju sam stavio još par oblutaka i rezanih listova koprive
- pogojeno bio gnojivom od koprive

Oko sajta također rastu koprive što sam negdje pročitao da je dobro.
Namjeravam presadit početkom drugog tjedna.
PITANJE ZA ISKUSNIJE: Dali če koprive djelovat anti puževa i ako ne što hoče?
:wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zuta.kada

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Sumnjam da će puževima smetati koprive,ako miješaš zemlju sa sajta sa kupovnom,neka ti prevladava kupovna iz razloga što kad ćeš zaljevati kupovna bolje upija vodu.

EDIT: a za puževe,šta ja znam,možda neke klasićne metode poput pive ili soli...ima i lovac za puževe kupiti u biljnoj apoteci za nekih 70 kn mislim
 

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
Blade je napisao(la):
Sumnjam da će puževima smetati koprive,ako miješaš zemlju sa sajta sa kupovnom,neka ti prevladava kupovna iz razloga što kad ćeš zaljevati kupovna bolje upija vodu.

DA prevladava kupovna.tak sam si i isplaniral a slično sam odradio na prvom sajtu samo bez koprive i kamenja.. A šta za puževe?
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
mega monk je napisao(la):
A šta za puževe?


Blade je napisao(la):
klasićne metode poput pive ili soli...


Kazu da se moze nasipat u neku posudu pive i staviti u zemlju,puzevi je vole i navale na nju


Sol isto da se pospe po zemljistu oko biljke,i puzevi ne mogu da je predju jer ih sol razbija
Sol je jedino malo zeznuta zbog kise i njenog loseg dejstva na zemlju,jer nakon malo bolje kise sva sol ode do korena


Ima i jos jedno resenje,naime pepeo i piljevina je jedno od najboljih resenja. Napraviti oko biljke kao mali nasip od pepela i piljevine ( pepeo je dobar za zemlju btw ), pepeo i piljevina se lepe za sluz pa se puzevi ne mogu kretat.


enjoy
 
  • Sviđa mi se
Reactions: m@l@
22.04.2012
4
0
0
40
wannabeshaman1 je napisao(la):
ako sam ja uzgoji na jebenom kamenjaru zaljevo je neredovito a nije me jedanput bilo 2tj. da se brinem o njoj.
dobio sam full tamnu pomalo ljubičastu dlakavu biljku.
nikad bolju travu nisam pušio :D
u svakom slučaj od previše brige trava i ispadne sranje(to je moje skromno mišljenje :D)
to je korov kolko je znam izrast će iz hraćke ako imaš sjemenje :181:

moj je drugar posadio par biljki zalijevao je ,mjesto je bilo izlozeno suncu i samo je za vrime vegetaciju roknio cvjetal i pomalo kalemio ... biljka je davala najjaci high.-neopisivo jak high... neznam zasto bacat pare u tolike aditive kad se moze sa prirorodno .i da kazem to je napravio od domaceg sjemena
 
18.03.2012
11
0
0
48
reci mi molim te da li utjecaj sunca ovisi o vrsti gnojiva,tj meni su biljke samo nekih 5-6 sati na suncu,trebam li ja kakvu jaču vrstu gnojiva sobzirom na okolnosti
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
"da li utijecaj sunaca ovisi o vrsti gnjojiva" to ti ne kontam baš...5-6 sati sunca je premalo....bez sunca nema ni berbe bez obzira na gnjojivo....pa taman da ih i plutonijem pognjojiš bez svijetlosti stvar ne radi.
 
28.11.2010
21
1
0
34
kolege
nabavio sam biljku, planiram presadit vani za koji 4-5 dana
ovo mi je prva koju sadim
pa da pitam jel ima kakvih poboljsanja ako se sadi blizu rijeke, bare, mocvare, kanala, u grmlju, u sumi