Štetne posledice od pretjeranog konzumiranja kanabisa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.743
358
Ovo je zivi dokaz o stetnosti marihuane.
Izjave koje su gore navedene govore i vise nego dovoljno.

Znaci, nije samo do vrste trave koja se konzumira, nego je i do osobe koja konzumira istu. Ima vec nekoliko tema na ovu polemiku...
:spliff:
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
da se nadovezem na temu da ne lutam puno,osobno znam ljude koji su podimili puno trave,a znam i one koji su upola manje pa imaju problema sa psihom,moze bit puno tog u igri...al mislim da ce manje problema imat onaj covjek kojem sve stima u zivotu i stalno dimi,nego onom koji dimi s problemima,TREBA ZNAT SA SVJESCU DOK SMO NA TRAVI,tesko je to kad svaka glava svoje pici;)
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.743
358
al mislim da ce manje problema imat onaj covjek kojem sve stima u zivotu i stalno dimi,nego onom koji dimi s problemima

Ne mogu se slozit sa ovim prijatelju. Znam po sebi licno.
Ne kazem da nema uticaja to ako neko lose zivi pa mu je trava nesto superiorno.

Ruku na srce, ja bas ne zivim idealnim zivotom, ali sam srecan do neke mjere. Ne bih sad ovu temu pretvarao u socijalu, ali nije socijalni slucaj uzrok tome da ne vidi svak travu na isti nacin. Mozda je trava upravo po tome posebna.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: H2O888

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
(al mislim da ce manje)te rici nisi gore shvati:)...nisam misli da ce svak imat problema ko dimi u problemu,puno je vrsti problema...a i nasih galva koje ih razlicito vide,i rjesavaju;)
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
549
113
Ne sjećam se
Te "stetnosti" koje tripujete, smatram samo blagom paranojom koja je posledica duboko usadjenih stereotipa o ganji u drustvu

Nitko nije spominjao paranoju nego raspravljamo o tome je li kanabis štetan ili nije. I osobno, trudim se koliko mogu na ovom forumu pomoći sa svojim znanjem i iskustvom jer em što imam 15+ godina iskustva s ovom biljkom i 50+ vrsta koje sam isprobao, em što sam pročitao hrpu knjiga o kanabisu i znam kako djeluje na mene i na kraju znam što je dobra i što je loša trava. Dakle ne spominji stereotipe jer ih ovdje razbijamo, a ne stvaramo. Ovo nije egotripanje nego kažem da nisam početnik i dobro se razumijem u ovo o čemu pišem. ;)

Pokretač (ili pokretačica) ove teme je pitao/la je li štetan?
Da, može biti štetan ako se kanabis ne zna koristiti nego ga se zloupotrebljava kao što vrijedi s ostalim ilegalnim drogama.
Miješanje s duhanom iz cigareta, špricanje fungicidima i ostalim ekocidima, predoziranje tijekom uzgoja s mineralnim gnojivima, nepravilno skladištenje, pušenje pljesnivih vrhova, švercanje u rezeorvarima gdje dolazi u kontakt s naftom... Ima toga još.

I onda ljudi misle da si čine nešto dobro kad nabave neku takvu ganđu koja je upitno uzgojena i skladištena, upravo suprotno, čine si štetu.
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.743
358
Skoro sam isti post mislio da napisem,ali zaista nisam imao snage. (pripisite to stetnosti trave ako vam je volja)
:ajnstajn:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: H2O888

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
druze, ja postujem to sto se ti ucis o kanabisu, i u opste ne sumnjam da si bolji grower i poznavalac vrsta od mene koji sam proletos poceo da uzgajam...ali to sto ti nabrajas, metode kojima mozes napraviti stetnu biljku, mozes isto tako i za bilo koje povrce koje konzumiramo svaki dan...mozes ti i krastavac nepravilno odgajati, pa opet kad bi te neko pitao za generalno misljenje o krastavacu, ne bi za njega rekao da je nezdrav...
i lepo je znati vrstu trave koju pusis,i sugiruno da je najbolje kad znas kako je odgajana, ali realnost je da na balkanu 99,9 posto pusaca vutre ne zna sta pusi, ni u kojim je uslovima odgajano to sto puse,a i dalje zive svoje zivote, zdravi ( bar ovi iz mog okruzenja), i ne navode gore pomente simptome. Pa evo i ja godinama dimim sta god da mi prodje kroz prste, sto bi vi rekli bukvlano je zloupotrebljavam :p, a zaista znam kao sto sam rekao i ekipu penzionera koji je isto tako vec godinama zloupotrebljavaju, i da kucnem u drvo, drzimo se za sad...peace :)
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
549
113
Ne sjećam se
druze, ja postujem to sto se ti ucis o kanabisu, i u opste ne sumnjam da si bolji grower i poznavalac vrsta od mene koji sam proletos poceo da uzgajam...ali to sto ti nabrajas, metode kojima mozes napraviti stetnu biljku, mozes isto tako i za bilo koje povrce koje konzumiramo svaki dan...mozes ti i krastavac nepravilno odgajati, pa opet kad bi te neko pitao za generalno misljenje o krastavacu, ne bi za njega rekao da je nezdrav...
i lepo je znati vrstu trave koju pusis,i sugiruno da je najbolje kad znas kako je odgajana, ali realnost je da na balkanu 99,9 posto pusaca vutre ne zna sta pusi, ni u kojim je uslovima odgajano to sto puse,a i dalje zive svoje zivote, zdravi ( bar ovi iz mog okruzenja), i ne navode gore pomente simptome. Pa evo i ja godinama dimim sta god da mi prodje kroz prste, sto bi vi rekli bukvlano je zloupotrebljavam :p, a zaista znam kao sto sam rekao i ekipu penzionera koji je isto tako vec godinama zloupotrebljavaju, i da kucnem u drvo, drzimo se za sad...peace :)

Drž se druže :D U svakom slučaju bilo bi dobro da znaš šta pušiš radi vlastite sigurnosti. No svako malo negdje iskoči članak o nekoj babi koja doživi stotu a puši duhan ko lokomotiva. Sto svijeća na torti, a ona kuri cigaretu na svijeću haha. Tako da, tko zna više šta je tu zdravo, a šta nije. Prava dobra ganđa nije štetna. Amen. Peace
:sun2:
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.743
358
Mene cudi sto Power ovo nije posl'o na groblje.

:grob:

A nema ni pokretaca-cice teme. Ionako supljak tema, ima vec hrpa slicnih na forumu.
 

Rope73

Form
Poznanik Foruma
02.06.2015
591
4.662
163
51
Naslov ubija u glavu.
Kalcijum itekako potreban organizmu, kalcijum na dijalizu otjera ljude.
Itd...
 
08.10.2015
112
114
43
Sto ljudi sto čudi ,nekog ubija nekom je super nekom je ovako nekom onako, ali ljudi svi mi volimo i cijenimo ovu biljku jer je ona ČUDO OD BILJKE ,imam dite a kad udjem u sobu ono još 5 dice ,kako ih volim ,meditacija. :respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful
28.01.2016
8
1
3
44
Budva
Meni je drugar doneo iz Usa elektronske cigarete sa uljem kanabisa, da li mogu to uvlaciti! Probao sam i isto deluje, neverovatno! Stim sto nema isto dejstvo! mozda i ima ali 10x manje!
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
@SuperHaze to se naziva "vape pen" a ne električna cigareta. Normalno da dijeluje i treba da high bude mnogo jači i dugotrajniji s obzirom da pušiš ulje. Mislim neznam šta je to čudno jer kod nas možeš kupiti vape u svakom head i grow shopu, a to što dijeluje 10x slabije znači da si pušio nešta razrijeđeno što ima u sebi THC u tragovima.
 
28.01.2016
8
1
3
44
Budva
Da ali u tom vape pen-u ima mozda i manje od 1mg ulja... a ja sam koristio 1 mg dnevno pa mi je cudno da iste nus pojave ima. To ulje koje sam koristio je bilo bas jako, provereno, gledao sam svojim ocima kako ga prave... ali da ne skrecemo sa teme, jel stetno pusenje ulja?