štetnost

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
35
Šaman Šandor je napisao(la):
a čuj očito je da neće postupiti prema tome savjetu tako da je harm reduction nužan pristup
A što se tiče toga da će ga "sjebat" to u potpunosti nije nužno ja sam tu negdje sa 15-16 počeo pušiti i eto odličan učenik uz to i ništa osobito loše ne vidim da je djelovala na mene(izuzev financijski što je ošlo novaca ali nije ni to previše)

nemam pojma al ti mi bas djelujes kao pravi primjer onoga o cemu sam pisao :icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin:

jos se sjecam jedne davne rasprave slicne ovoj kad si od nas pokusao saznati argumente kako da mladjeg brata uvjeris da je marihuana dobra za njega i onda su svi razumni osuli drvlje i kamenje po tebi , ali naravno bilo je i onih koji su te podrzavali ali jako malo koliko se sjecam........
 

3ananasa2

Aktivan Član
05.06.2007
213
9
0
38
a čekajte malo ak pubertetlija neće se napit vikendom , ili ak neće zapalit frulu , šta da radi , da gleda big brother kod kuće ili da krene odma s dopom ili škart spidom. to su te godine kad će se razbit svakako...
dečko odi van nemoj se pretjerano napit , probaj cugat umjereno da ti bude fino a ne da padneš u delirij :D , odi s nekom curicom ...ili ak očeš zapali pljugu al isto probaj bit umjeren , ne sad svaki dan bit urokan , i da ti se sve vrti oko toga nego polako i sve će bit u redu!
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
mr.skunk je napisao(la):
nemam pojma al ti mi bas djelujes kao pravi primjer onoga o cemu sam pisao :icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin:

jos se sjecam jedne davne rasprave slicne ovoj kad si od nas pokusao saznati argumente kako da mladjeg brata uvjeris da je marihuana dobra za njega i onda su svi razumni osuli drvlje i kamenje po tebi , ali naravno bilo je i onih koji su te podrzavali ali jako malo koliko se sjecam........

Moj pristup u toj raspravi je bio krivi o tome sam pisao nedvno u toj temi, ali nije bio cilj uvjeriti brata da je marihuana dobra za njega nego da marihuana nije nešto ultra štetno kakoj u se predstavlja. Ali unatoč mom nerazumnom pristupu(ponudim mu joint da zapali) nije mi bilo jasno zašto su ljudi tako reagirali negativno na tu inicijativu ali sad nije ova tema mjesto za to.

A što se tiče pušenja u mladosti problem je što nism još naišao na nekakve konkretne dokaze azšto je loše, ništa osim naklapanja da su ljudi nerazvijeni psihički fitički bla bla ali ništa konkretno.(dakako ovim ne potičem da mladi puše čisto kažem)
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
hehe mali, neka je tako kasno :)

mislim da postoji nesto sto se zove malo zdrave pameti. nije sve sto se naziva Droga a ti imas 16 i moras ju probat i naravno treba da ti odgovara...pa evo meni npr trava nije odgovarala do prije god dana a imam sada skoro 30 :))
do prije god dana mene trava uopc nije zanimala. sve sto bi probala, a probavala sam malo malo u periodu od 16-28, sto sa prijateljima sto sa bivsim jer SVI puse ...ali meni to sranje nije odgovarala i uvijek mi bilo lose pa sam se trovala onim sto mi tijelo voljelo, alkohol i neke lose kemije...

ne postoji NITKO na ovom svijetu koji moze pubertetliji reci ovo je ovako ili ovo je onako, rijeci nemaju vaznost osim glasa u njegovoj glavi. ako misli da je nesto ok, ok je..ako ne nije i to nitko ne moze promjeniti. meni drago da se nisam unistavala sa sranjem sa ceste od kada sam bila djete...bas mi je drago...jer sada imam znanje i volje i ljubavi da imam svoje i da uzivam u svom kako spada :))) a sada...je to jedno vrlo slatko iskustvo i ne lose uopce. pa vec sam matora, mogu da se zabavljam... :icon_lol:

a da su droge lose... kako za koga ;) i olovka moze biti oruzije u losim rukama...
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
A sto se ima reci 15-16-17ogodisnjacima... koda ce nekog poslusati
najbolje im je reci ajde braco rokaj dalje kako i jesi... nije da imaju para za svakodnevnu uzivanciju, ko sto su neki imali nekada, jebiga poskupilo drogiranje :D
ionako neke stvari moraju sami shvatiti kada dozriju... i to shvacanje dodje iz njih samih iznutra.. jbg il si debil, ili nisi... niko te ne moze naucit da budes pametan, il da ne budes glup.. jer kad si mlad si glup po defaultu :D

a moto mladezi je uvijek bio "bolje radit greske nego ne radit nista"... jer kao sto je neko spomenuo sta imas u zivotu radit sa 15-16... mos se urokavat i to je to (ako si urokavanje izabrao za nacin ubijanja slobodnog vremena).. sad oces to radit na debilan ili normalan nacin, e to je drugi par rukava.. skuze oni da su glupi kasnije, sad su mladi pa imaju vremena za ispravljat greske

bolje radit sranja kad si mlad nego ta te uvati kad si stariji.. bar ja tako mislim
 

Džidžadžojac

Aktivan Član
10.10.2007
359
14
0
Sve zavisi kakav si karakter(govorim onom dečaku što se raspituje), a ti sam sebe ne možeš proceniti u tim godinama. Moja iskrena i prijateljska preporuka je da sačekaš malo, da ti se ličnost oformi, da malo proširiš vidike, i da onda kreneš sa time. Ovako kako sam napisao izgleda kao da je to neka vrlo loša stvar, nije, ali kao i svaka druga kod neodgovornih i nezrelih osoba može biti loše. Sada se fokusiraj na školu, upiši dobru srednju školu, počni da učiš, da je*eš drugarice, bavi se sportom, napi se za vikend sa drugarima, i planiraj neki fakultet da upišeš. Negde pri kraju srednje, kada si dosta vremena posvetio drugim stvarima, možda možeš početi da se baviš i sa ovim, biće ti kao šlag na tortu ako si pametan dečak i umeš da iskoristiš THC u svrhe koje prevazilaze obično preduvavanje sa društvom. Pomoći će ti da shvatiš mnoge stvari, bacićeš drugačiji pogled na život i ljude oko sebe, videćeš dosta toga bez maske, bez predrasuda i ikakvih stereotipa ako naučiš kako dobro da voziš THC. Vutra je mnogo korisnija i zabavnija, ali dosta njih ne koristi uopšte njen potencijal. I naravno, pošto je ovo ilegalno kod nas, takođe kada budeš malo stariji, bićeš svesniji i pažljiviji, jer ćeš se više razviti mentalno tokom perioda srednje škole. Pamet u glavu i nadam se da ćeš me poslušati.
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
mudro zboriš:)

a i kad realno pogledam, ja isto počeo mlađi sa vutrom (iako nisam probavo ostale biljke do neke 19te), pa realno sam prve 2 godine krivo izbrijavo vutru...drugim riječima, kad se neke stvari u životu poklope i kad neke stvari počnu ić svojim tokom, onda neke (lakše) droge bolje sjednu nego dok je još zbrka, nadobudnost, živost, nerazumlje u glavi...a i sad, opet, što si stariji, to i vidiš da ono što imamo u sebi je jače i bolje od bilo koje gudrovine...sa svime treba polako i bez forsiranja...kad dođe vrijeme, onda sve sjeda na svoje mjesto...inače samo kaos i konfuzije, emocionalna drkanja po glavi...zato samo opušteno, ništa se ne propušta, dapače:)
 

Chehehe

Aktivan Član
03.01.2009
343
14
18
42
rasprava vam je zanimljiva vrlo.

Mislim da nije pitanje kada ces poceti pa bilo to 15 ili 30 ili 50 vec je pravo pitanje ZASTO ces poceti i na koji nacin mislis pusit.

Jer ako kao mlad ili star pocnes da bi se "razbio"ili da bi bio cool i prava faca oko škole i na ulici ili iz inata, nemoci, problema ili nesto slicno mislim da ti onda ta frula nije ni potrebna niti da ju zasluzujes.

Ako pusis zbog toga jer ti je dobar efekt ako volis prirodu ako neces probavat druge ilegalne supstance i ako si dovoljno jak da znas kada imas vremena za zapalit a kada ne onda brate puši... koliko god da ti je godina.:joint::banana_rasta::icon_cool:
 
13.07.2007
4
0
0
30
Vecjina mladih danas pushi (i radi svakakve druge droge) samo da bi bili kul, face, i to, a ni ne znaju shta je u stvari to shto rade. Ja od kad sam pochela da pushim sve vishe i vishe istrazhujem o svemu vezanom za marihuanu, kako raste, kako se uzgaja, drugar ima gomilu knjiga i polako ih ischitavam, a neki ne znaju ni razliku izmedju hazea, skanka, i lowridera...
 

RosieLee

Aktivan Član
28.09.2008
69
1
0
39
što se zaboravljivosti tiče, to uopće nije problem. ljudi zaboravljaju iovako i onako. za svakodnevne obaveze: lijepo papir i olovkicu i zapisat što treba sutra obavit. navit sat u pristojna doba i krenut s poslom. nakon obavljanja stvari koje nemoš ili ne bi smio radit napushen (ispiti, posao, obiteljska druženja, birokratski postupci, odlazak doktoru, etc, etc) dodješ doma zapališ i nastaviš s poslom kao i inače. opet zapišeš nove obaveze i tako iz dana u dan.
što se asocijalnosti tiče, to je individualni pristup. ljudi koji su inače antisocijalni će i napušeni bit antisocijalni, a i vrlo socijalni ljudi mogu postat antisocijalni kad ubodu neko smeće sa ceste s 58 sjemenki i stajskim smradom. ista stvar vrijedi za nezainteresiranost. ako počneš pušit travu jer ti je dosadno i ješ se želiš ubijat s nečim uz ostale ubijate, oukej, to je onda tvoj interes. ako inače neznaš šta bi sa sobom, trava ti sigurno neće pomoć da se odlučiš ili zainteresiraš za nešto, osim eventualno za uzgoj, što je opet plus!
moj princip je kanaliziranje tog strga, koje te može odvest gdje hoćeš. s obzirom na prirodu mog posla, to je apsolutno divna činjenica, jer mogu radit napušena do 5 ujutro, da me niko ne pita zašto su ti oči crvene. Fora je u tome da pronađeš odgovarajuće vrijeme i ne pretjeruješ. ako ne gajiš sam, ostat ćeš bez love, ako previše pušiš navučeš se psihički (što se meni događa na mjesečnoj bazi pa pizdim dan dva, al to je sve. Pizde ljudi i zbog glupljih stvari.
što se fizičke štetnosti tiče, zbilja nisam potkovana. ali pošto je za pluća loše udisati vrući dim, bez obzira na kvalitet, bila kamilica, duhan ili trava, preporučam svima da lijepo rade kolačiće. 5-10 grama je dosta za napravit jednu finu porciju koja ti može trajat par dana. em je njam njam, em se nemoraš bojat za organe koji nisu mozak. možeš se nadat i vjerovat da ćeš bit zdraviji, ja recimo nemam ni astmu ni kronični bronhitis od prvog srednje. ko zna zašto.
neam pojma jesam li išta pametno rekla. to je samo moje mišljenje. pizdim zadnja dva dana, sutra će sve bit oke ;D
 
13.07.2007
4
0
0
30
ja i kada nisam pushila sam bila zaboravna...jako chesto mi se deshavalo da npr. pricham pricham pricham i neko mi se umesha i ja reko ok, shta sam sad prichala? a i od kad pushim to mi se takodje deshava, tako da ne vidim nikakvu razliku kad pushim i kad ne pushim...xD
ja znam za jednu shtetnost koju ja mislim da niko nije spomenuo, a neki ljudi koje znam imaju taj problem - poremecjaj sna. Ako ne popushe nishta ceo dan do 7-8 ujutru necje mocji da zaspe...
Mislim, sigurno da shteti, ali ima i mnogo prednosti, npr. kada dobijem i kada me ubija (u bukvalnom smislu te rechi) stomak i kada ja ocju zbog svega toga da ubijem sve oko sebe, lepo popushim spravu i sav bol i sva nervoza odjednom nestane :D
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
otvaramo pod forum posvecen damama definitivno
pa dosta je bilo diskriminacije
nadamo se da će ih biti više onda

p.s.evo da budemo još bolji puštamo i crnce i egipćane da postuju :vb_kez:
 

RosieLee

Aktivan Član
28.09.2008
69
1
0
39
ribo, uza svo dužno poštovanje, ne bih se složila s tobom, jer bi rekla da je to individualno. naime, kod mene baš nasuprotno. kad se udimim šteta mi ić spavat :D a kad nema, onda idem spavat da nemoram mislit kako nema.

balkanski dimu, kako to misliš crnce i žene izjednačavat. kako te nije sram. to je skroz nepolitički diskorektno. :thumb:
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
više sexualno atraktivno nego nepolitički diskorektno:icon_biggrin:

vutra je poznata što ne gleda vjeru rasu i boju kože
a bogami ni pol :love001:
 

RosieLee

Aktivan Član
28.09.2008
69
1
0
39
ja sam se sjetila jedne štetnosti koja meni šteti. a to su munchiesi. prokleti mančiz mi kontroliraju apetitom i probavom (ovisno o unijetim kombinacijama) i to me smeta u ove zimske mjesece kad je vani hladno. eto ti ga na. trava je loša, nevalja nikako, blje.
a vi frajeri, prestanite ofto***********rit.

edit: ha ha ha, genijalno. svaka čast za cenzuru! (ispričavam se na prostotama)