1. grow / 250w HPS / Autoflower Dwarf i Critical

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
ako je do toga došlo, znaš da je vrijeme za presađivanje...
 

Happy rabbit

Aktivan Član
12.10.2013
110
493
63
38
الدار البيضاء
Dodao sam glinene kuglice na površinu zemlje i ubacio sam onu tabletu za upijanje vlage u šator,u jednom danu upila je oko 0,5 dcl vode...baš imam problem s visokom vlagom a koliko se meni čini ove moje tratinčice su počele da cvjetaju....

Čitao sam da se zbog velike vlage počinje stvarati pljesan na vrhovima. Koliko je to česta pojava?? I skužio sam da su neki listovi malo žućkasti po vrhovima.

2qnryvq.jpg


2q9hxtl.jpg



2dazr6r.jpg


oa0hv5.jpg
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Plijesan na vrhovima se pojavljuje kad je visoka vlaga, ali se to desava kod zrelijih vrhova...Kod tebe prakticki nema vrha koji bi mogao opljesniviti.

Sto se tice zutih vrhova, mozda visak gnojiva? Ili los pH...
 

Happy rabbit

Aktivan Član
12.10.2013
110
493
63
38
الدار البيضاء
Nema za sada,ali za par tjedana će biti,tako da me to malo muči.

Višak gnojiva teško jer sam danas prvi put zagnojio sa pola doze Plagron Terra Bloom,a vodu korigiram da bude oko 6-7 pH. Ćemo vidjet kakva će biti situacija za par dana...
 

Happy rabbit

Aktivan Član
12.10.2013
110
493
63
38
الدار البيضاء
:watchplant:
Malo bi volio podignuti noćnu temperaturu u šatoru (16.5 C) na barem 18-19 C.

Dosta sam čitao o grijanju šatora,vidim da preporučujute kalorifer ili uljni radijator,imam i jedno i drugo ali još nisam stavio u pogon iz razloga jer ne želim dodatne račune za struju.

Isto tako je netko predložio da se stavi obična žarulja od 60w u staklenku,a staklenku se obloži s nečim šta neće dozvoljavati svjetlosti da izlazi. I ta žarulja bi trebala grijati.

Ima neke logike u tome pa sam odlučio to napraviti,puknuo sam žarulju u staklenku,oko staklenke alu folija i to je to. Grije.

E sad mene zanima koliko je sve to sigurno. Dali žarulji smeta jer je u staklenci,tj. dali bi ona mogla npr. puknuti zbog prevelike temperature??
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
60w ne greje bas pretrano, ne bi trebalo biti problema, daj fotku tog diy grejaca da vidimo sta si napravio ;)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.384
2.598
zec nije to lose...moglo bi funkcionirati ali ---sijalica grije teglicu ili kako vec to zovete a teglica grije taj poklopac a poklopac zagrijava izolir traku sa kojom si izolirao zicu i sve to skupa se zagrije pun krc e tu ja vidim problem ne u tome dali ce sijalica puknuti jer je zatvorena...nece sigurno ali da se trebas zabaviti oko zagrijavanja ostaloga ..trebas;) haha....mislim da nebude zagrijavanje na tri etaze...globalno haha puf prah i pepel i te fore pa da;)
 

Happy rabbit

Aktivan Član
12.10.2013
110
493
63
38
الدار البيضاء
Ipak sam odustao od upotrebe onog mog diy grijača. Možda bi stvar i funkcionirala ali mene je strah da to pustim da radi bez mog nadgledanja. :eek:hno:

Tako da,nakon malo istraživanja sam došao do zaključka da bi nekakav grijač za terarij mogao riješit problem. Uputio se u trgovinu,prodavaču sam objasnio da to meni ne treba za terarij nego da uzgajam

razne feferone. :rofl: Pitao me koliko je veliki prostor di uzgajam ''feferone'' i preporučio mi keramičku žarulju od 150W,koja stvara toplinu a ne pušta nikakvu svjetlost.

Sutra ili prekosutra ću testirati to čudo.

15p5x7o.jpg
4lg5lx.png


EDIT. Nisam siguran gdje točno da stavim tu žarulju? Da ju stavim u šator ili da stavim nekakvu cijev na usis i žarulju u cijev tako da grije zrak koji ulazi u šator.

Prijedlozi su dobrodošli. Peace.
 

Happy rabbit

Aktivan Član
12.10.2013
110
493
63
38
الدار البيضاء
Danas sam djelomično testirao grijač. Imao sam samo sat i pol do paljenja svijetla. Ugl...montirao sam ga na nekakve željezne nosače,ispod i sa jedne strane sam stavio šamotnu ciglu,tako da grijač grije ciglu,a cigla dodatno grije box. Pasivni upuh je usmjeren na grijač. Kada sam ga stavio u šator,temperatura je bila 16,2 C,nakon sat i pol grijanja temp je došla na 18,6 C. Tako da mislim da će fino odraditi posao. :sun2:
2zi1taq.jpg


Btw. Danas su mi došle dvije led žarulje sa ebaya. Nisam očekivao ništa posebno od njih,ali nema veze,fino svetle. Samo ih trebam još spustiti,ovo na slici samo proba.

309jw4g.jpg


jj46jo.jpg



Tratinčice 27. dan :hippy:
4vk13s.jpg


205sdjn.jpg


140kh7b.jpg


Peace. B)
 

FantomSB

Aktivan Član
10.10.2012
275
691
93
41

evo i ja se borim sa temp
Ova lampa od 150w ce ti dosta struje progutati. ja sam stavio halogenu od 30w i pokrio je loncicem. Javim kak je proslo, odnosno jel se dize temp.
Biljke super izgledaju
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
lijepa je gužva u boksu, bit će to prava šuma kad se grane protegnu i popune cvjetovima...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Happy rabbit

Happy rabbit

Aktivan Član
12.10.2013
110
493
63
38
الدار البيضاء
Yep u boksu je baš gužva a bit će još tjesnije. Malo sam pretjerao jer sam ih stavio 6,u taj šator bi inače išle max 4 komada. Ali šta je tu je.

Baš su mi predivne,znam si napravit joint,sjest pored njih i pričat s njima. Čista ljubav. :joint2:

@FantomSB - ta lampa mi radi 6 h na dan,tj. potroši 900W dnevno,šta bi bilo oko 30 kn mjesečno. To mi i nije neki veliki trošak.
 

CrazySmoke

Banned
Banovan
15.08.2013
142
135
43
U nigdjezemskoj ;)
Mozda je samo 30 kn ali 150 w puno zvuci za grijanje. Moj cjeli box je 200 w. Halogene jako griju ko sto Fantom kaze imam 50 w na lusteru i ne mozes je ni sekundu drzat kolko grije. Dobro izgledaju biljke i velik box za 250 w, kolko dugo cvjetaju, odnosno kolko do kraja?

Fantom a da limenku srezes i nabis na nju?
 

Happy rabbit

Aktivan Član
12.10.2013
110
493
63
38
الدار البيضاء
A gle,koliko vidim dosta ekipe koristi električne grijalice koje troše minimalno 1kw/h,u većini slučajeva troše 2kw/h. E to je već malo veći trošak,mislim da je ipak bolji taj grijač od 150w,a grijati moram pošto mi je temp u prostoriji cca 15 C.
Šta se tiče boxa on je napravljen za lampu od 250W.kupljen je u kompletu sa ostalim.

Biljke su počele cvijetat prije nekih cca tjedan dana i do kraja je još nekih 5-6 tjedana (tako piše na ambalaži sjemena).
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.