1 plus 1 nisu 2 nego beskonacno

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

LupusHerbivor

Banned
Banovan
25.05.2018
234
825
93
Jedne veceri uz vrhunsku sativu dobio sam poriv da proucim matematiku na vedski nacin.
Ne znam puno o tome, gledao sam NRZ emisije, YT snimke, neke clanke vamo tamo. Ali kako me puca paranoja da je cijeli sistem protiv mene i da svi rade da me psihicki uniste, zabrijo sam da su krivo preveli vedsku matematiku.

I tako ja krenem ispocetka.
krenem od samoga pocetka

Kazu da su oni prije zbrajali i oduzimali i mnozili ne pomocu brojeva nego pomocu slika. Npr broj 3 je bio trokut u 2d. 33 je bio piramida. 333 heksagon ili sta vec, nemam pojma ionako sam zabrijo da lazu!

I tako ja skuzim da treba zbrajati i oduzimati slikama a ne brojevima.
Znaci 1, recimo jedna frula, nije broj 1 nego doslovno slika jedne frule.
Broj 2 je naravno 2 frule.

Ali onda ja skuzim! 1 plus 1 nisu 2!! Ne mogu bit niti ce ikad bit!
Jer 2 iste frule ne postoje. Cak i da se dozira isti sadrzaj i oblikuje jednako, one nikada nece zauzimati isti vrijeme prostor. Kao dvije pahulje snjega, nema dvije iste. 100 ljudi sto cudi!

Znaci posto ne postoje 2 iste stvari, ne moze biti 1 plus 1 2 nego u najboljem slucaju 11!
1 i 1 nisu vec 11. Kao u pjesmi?

Ali opet, 11 je samo slika to dvoje, nije zbroj. I sta je najgore...
Ako frulu okrenes naopako, ona nije 1 nego naopako 1, ili nesto drugo.
Ovako sam ja to nacrtao:


1 + 1 = 2

Umjesto 1 ne pisemo broj 1 nego zamislimo bilo koju drugu sliku, sad cemo uzeti #
Umjesto broj 2 cemo staviti $

I onda imamo:

# + # = $



E sad. Ja nisam slijep. Bio sam. Vise nisam.
Te dvije slike nisu jednake!
##
$
To su 2 razlicite slike!

Niste skuzili?

3 je % a 4 & a umjesto broja 6 pisat cemo /

3 + 3 = 6

% + % = /


Kao sto vidite %% i / nisu iste slike!
Prema tome, citava matematika pada u vodu i najtocniji nacin matematike je onaj arhaicni, rimski tj babilonski itd gdje su pisali slikama a ne brojevima, znaci hijeroglifi bla bla.


I tako si ja mislim da sam lud.
Pa onda skuzim dalje.

Jednakokracni trokut

Imamo stranicu a imamo stranice b.
A je 3m stranica b je 5m.

I sad dolazimo do problema jer ne mozemo izracunati opseg.
Jer to je 2d misao. Ono nije stvarno. Nema veze s prirodom! Ono je samo u nasim glavama.

Bojim se da smo isprogramirani da ne znamo racunati dobro.

Broj PI. Ako se racuna povrsina jednakokracnog trokuta, koristi se broj PI u jednadbzi. i tako pomocu a i b stranica saznamo povrsinu itd. No problem je kada se vracamo u racunici unazad jer ponovno moramo koristiti broj PI da bi iz povrsine saznali npr stranicu a ili stranice b. I onda imamo problem jer dijelimo ponovno u beskonacnost sa laganom zakrivljenoscu vremena prostora od 3.14 prema nasim trenutnim shvacanjima?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vladomar

LupusHerbivor

Banned
Banovan
25.05.2018
234
825
93
export (1).png


Kako sam ja to shvatio a mozete vidjeti i vi.

Mi, ljudi, homo sapiens, nasa tijela pa ako hocete i srce i um i dusa, zapazamo oko sebe i unutar sebe pomocu osjecaja, vida, sluha, njuha. I kad god nesto gledamo ili mirisemo ili slusamo, uvijek cujemo iskljucivo JEDNU stranu!
Ako vidite prijatelja u daljini niz cestu kako vam prilazi, vi vidite samo njegovu prednju stranu.
Ne vidite njegovu straznju stranu niti ga vidite sa strane niti odozgo niti odozdo.

2 tocke u koordinatnom sistemu koje se medusobno zapazaju iskljucivo sa svojih prednjih strana.
No kada bi bili kao Bog, kao neko vise bice, tada svog prijatelja niz cestu ne bismo vidjeli samo s prednje strane. Njegovo lice, hod, visinu, boju.
Mi bismo vidjeli SVE. I njega sa strane, i njega iznutra i njega izvana sa svih strana, i vidjeli bi put kojim je dosao i put kojime ce proci kroz "vrijeme" tj pomak prostora, svega.

I sad ako nacrtam sliku svog prijatelja niz cestu kako mi prilazi, vidjet cemo obris lika na cesti. Vidjet cemo njegove oci, boju kose, odjecu, hod necemo jer je 2d slika pa hod mozemo samo pretpostaviti, ne znamo sa sto postotnom sigurnoscu kojim ce putem krenuti.

No kada bismo ga htjeli nacrtati, precrtati na papir, kada bismo ga htjeli cijeloga, kako bi ta slika izgledala? Na a3 formatu papira bismo crtali lika sa svih mogucih strana a strana je beskonacno. Slika bi licila nesto kao Picassovo djelo. Nigdje veze naizgled a zapravo sve povezano, ispresjecano. Kazu da je i Da Vinci tako slikao. Vidis 2d sliku a kad je ides cut copy paste dijelove kao slagalicu, vidis komplet drugu sliku. Mislim da su tako pisali i hijeroglife stare. Gledali su 3d a ne 2d citali kao sto mi sada citamo ovaj tekst. Jer svaki niz rijeci bi davao siru sliku... no da ne skrenem totalno!

Slika koju sam nacrtao je prosti objekt. Nacrtao sam ga, zamislio, tek tako.
Zapravo, u stvarnosti, bi bio 3d. Imao bi tijelo. Mogao bi ga valjati niz brijeg. Ali gdje mu je pocetak? Gdje mu ej kraj? 0? Beskonacno? Opet arapska matematika tu nema odgovora.
Gdje mu je centar? Sto je centar uopce?
Opet nema odgovora.

No da bi tijelo postojalo u vremenu i prostoru, mora biti beskonacno. Dakle ja nisam mogao nacrtati jednu punu liniju, duzinu, i to predstaviti kao 3d predmet. Nisam nikako. Zasto? Jer na 2d slici ima pocetak i kraj. Duzina ima pocetnu tocku i zavrsnu tocku. Ona je omedena. Ogranicena.

Ali svako tijelo, sve u prirodi, sve unutar i oko nas jest i mora biti neograniceno da bi uopce ezgistiralo u ovome svemu! Dakle, pogledajte sliku.
Naizgled, ima samo 8 tocaka!
Ali zapravo ima 9!!

Jer se broji i pocetak i kraj, dakle ta tocka pocetna i zavrsna se broji dvaput, jer nista nema pocetka niti kraja. Ako idete povlaciti linije od tocke do tocke, primjetit cete da ste povukli 9 poteza prstom a imate samo 8 tocaka! Sto logicno kroz arapsku matematiku gledajuci, ne moze imati smisla jer bi se citava jednadzba raspala.

Kao kada biste isli sada racunati sve stranice tog objekta. Uvijek bi vam falio dio...
Malo tesko za shvatit, probajte.

Edit:
Pokusao sam nacrtati piramidu sa svih strana, da je vidim kao bog ali mi bas ne ide :(

export (2).png
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: vladomar

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Druže kakvu ti internet konekšn imaš u toj šumi gdje si šaman, znači po tvom mišljenju kako sam ja to zaključio, čak je i fibonacijeva konstanta pi*kin dim za tebe, a svugde te okružuje, čak najviše u tvojoj toj prirodi, meni ta tvoja izjava, oprosti, nikako ne pije vode, ti si to skroz netočno shvatio, de pročitaj malo o vektorskom i diferencijalnom računanju u vezi 3d-a, pa će ti neke stvari biti jasnije..
I eo to, jeste da je na njemackom, ali ko je imalo nacitan, skontati ce..

https://docs.google.com/viewer?url=http://www.mikrocontroller.net/attachment/21790/1_1_2.pdf
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: LupusHerbivor

LupusHerbivor

Banned
Banovan
25.05.2018
234
825
93
export (5).png


Poanta jest, a to ce vam svaki matematicar priznati, da jednako ne postoji. Nista na ovome svijetu nije jednako onome drugome, niti drugo prvome, niti trece petom. Dakle, znak = jednakosti treba kompletno izbaciti iz racunica i smisliti posve nov nacin racunanja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vladomar
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.