100W HPS Zen Garden by Isan

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

userNomore

Aktivan Član
16.09.2013
193
606
93
Pozdrav narode, došlo vrijeme da opet malo uzgajam. Za početak par riječi o boksu.
Ormarić 47x50x100; svjetlo: 100wHPS; ventilacija: ispuh 1*80mm PC ventilator u ćošku gornje stranice boxa, upuh pasivni 2*100mm na dnu zadnje stranice boxa, 1*120mm PC ventilator montiran da puše između lampe i biljke prema ispuhu, ventovi spojeni na 12V adapter 1A.

Zemlja : Klassman Florabella Blumenerde

Sjemenčica je nepoznata neka, proklijala početkom godine u čašici jogurta, malo stagnirala u hladnoći obične stolne lampe, nakon 2 tjedna presađena u teglu 2 litre, dakle oko 15.01. prebačena pod HPS i režim 18/6.

21.01.


31.01


Zemlja u toj fazi je bila reciklirana, ista tegla zemlje je već jednog "mudonju" othranila prije malene.

01.02. prebačena na režim 12/12


10.02. topirana


13.02. pokazala spol i presađena u 18L finalnu kantu sa svježom zemljom, bez dodataka.


Primjetno je žućenje i propadanje donjih listova kao i nedovoljna razvijenost sporednih grana. Čavrljajući s mandorom ukazuje mi na vjerojatnu glad i rootboundanje (korijen je ispunio teglu i nema kud). Dijagnoza se pokazala točnom. Nakon presađivanja, biljka je još par dana vukla žute listove dok se nije potpuno oporavila. Zatezajući je uspio sam joj polomit jedan od dva glavna vrha. Zalijevanje svaka 3-5 dana sa 2l vode. pH vode reguliran alkoholnim octom na 6.5.

16.02.


26.02.


06.03.


12.03.


18.03.


I to bi bilo to zasad, računam da će cvjetanje završiti negdje krajem 4. mjeseca, raditi ću update svakih 10ak dana.
Čim ova malena odcvjeta, stavljam novu bebicu, fem WW GHS.
Stay high! :D
 

ImbraGrabarić

Aktivan Član
02.03.2013
543
2.855
93
.......od one male kržljave biljčiće u recikliranoj zemlji sa starim korjenjem.....fino se oporavila i razvila.....i odlakavila u međuvremenu :thumb: :thumb: :thumb: :thumb:
a s čim ju hraniš?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
drago mi je citati te o5 :respect:

mislim da bi mogao jos rasiriti te sekundarne grane posto ima mesta ili mi se samo cini

poz od zLog
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

userNomore

Aktivan Član
16.09.2013
193
606
93
Hvala ekipa na komentarima! :)

@ImbraGrabarić - biljku nisam gnojio ničim, obzirom na izrazito kratku vegataciju, žaruljicu od tek 100W i 18litara kvalitetne zemlje - mislim da nije nužno dodatno gnojiti.

@zli.azra - svakako da je bilo prostora za raširit je još, to sam i pokušavao u početku cvjetenja, ali sporedne grane nikako nisam uspio dovest u razinu sa dvije glavne grane, jednostavno je razmak bio prevelik, a sporedne grane zakržljale zbog rootboundanja. Pomalo sam izašao iz štosa, zatezanje me koštalo jedne od dvije glavne grane, pa sam odustao od ekstremnog LST. A i kad razvlačim vrhove u stranu samo ih udaljavam od žaruljice, a u unutrašnjosti biljke ostaje praznina, tako da što je tu je.
Možda i nije puni potencijal ali ne treba žaliti, naprotiv, zahvalan sam i na ovome. :)

Nabavio sam neki digitalac, pa evo stanja od jutros. Upravo zalivena sa 2 litre vode, pH 6.5.

28.03.



Živili! :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.