12/12 from seed Northern Lights (Nirvana seeds)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
sretan grow druze,steta stvarno sa menke ali sta je tu je pravilnik mora da se postuje imaces i sa ovih 9 biozica dovoljno za sebe dok nepocnes outdoor,pratim dalje...:spliff::popcorn::
 
02.05.2016
85
230
33
Evo update, jučer poslikao, al otišel u krevet tak da ev par novih slika

Biljke idu u 6 litara, nije da mi se sad opet kupuju tegle, a ni sa ovima nezz kud bi... razmišljao sam pošto biljke vole puštat korjenje u dubinu da spojim dva teglina u jedan ili da napravim od lima obruč koji mi paše za teglin, pa ga stavim na onu malu liniju koja je unutar teglina, s time bi dobio dubinu a i veću litražu.

Osramice su 18w, 4 komada, kasnije sam se sjetil da sam mogo uzet veće, al pošto sam kupio lampu za njih, lampu ću kasnije iskoristit. I te mi je bilo teško nabavit, kud god sam došao tražil sam cool white i warm white i niko nema pojma kaj ja hoću, velim trebam te dvije radi spektra, opet bleje i govore mi da im kažem kaj ja trebam ali u kelvinima... još nisam čuo da se lampe kupuju u kelvinima, al dobro... a onda je išlo pol sata prikazivanja koje imaju i kakva su svjetla na njima... na brzinu sam kupio jer sam imal jedan dan off pa sam otišao po dućanima.

Biljke su mi počele razvijat deformirano lišće, kolko sam čitao jedni vele da je ph pogrešan, drugi da je svjetlo preblizu, treći da je genetika u pitanju... a ja sam primjetio da mi korenje gleda kroz čašu, pa sam stavio malo zemlje odispod, malo biljke ošamario prstom i malo ih savijao jer još nemam neki ventilatorić, i još sam im stavio čačkalice da ih zavežem, nekoliko njih se savilo i prebacilo zbog težine listova. Vlaga se pod svjetlom zadržava na oko 60% temperatura je 25-27 stupnjeva, kad je svjetlo ugašeno, vlaga ide na oko 70% a temperatura pada na 20-22 stupnja. Zalijevanje je sa 20ml vode iz pipe. Mislio sam ih držat u tim čašicama do prvih znakova cvatnje, al mislim da bude dotad korjenje previše naraslo tak da bi moglo za tjedan, možda tjedan i pol ić presadnja u veće tegle. Zasad su samo u pothgrond H, a kad će ić presadnja onda budu u miksu.
 

Prilozi

  • DSC03139.JPG
    DSC03139.JPG
    567,4 KB · Pregleda: 100
  • DSC03140.JPG
    DSC03140.JPG
    166,1 KB · Pregleda: 108
  • DSC03142.JPG
    DSC03142.JPG
    167,1 KB · Pregleda: 98

danchyblazenko

Aktivan Član
15.08.2015
171
470
63
Presadi to cim prije jer su ti vec trebale biti zatrpane do prvih listica. Tu di su cackalice tu treba doci zemlja da se korjen ima di razvijati.
 
02.05.2016
85
230
33
Znači da trebam staviti zemlju do prvih listova? Zašto? Koji omjer bi otprilike bio glisnjaka i potground h? Kad ih presadim dal obilno zalijem zemlju da sve bude natopljeno i da slegne ili da zaljevam postepeno? bile su izdužene odpočetka jer su lampice bile malo više postavljene pošto lampa stoji na čašama, nisam imao kak da ju privežem i spustim niže, a radi posla ni ne stignem otić po nekakvu špagu. Sad su došle do određene visine i rastu listovi pošto su postavljene između reda (sa jedne strane je cool whine a sa druge warm white). Znači po tome više ne trebam da budu pod fluo lampama, sad mogu na HPS? Kaj se tiće da izgledaju žedno, bile su, ostavio sam da se zemlja posuši do kraja al ni tad nisu listovi klonuli
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Toliko pitanja,a devet biljaka..:confused:
staviti zemlju do prvih listova? Zašto
Kako bi biljka imala dovoljno zemlje i bila stabilna
i omjer bi otprilike bio glisnjaka i potground h
80/20 vise manje..
Kad ih presadim dal obilno zalijem zemlju da sve bude natopljeno
Obilno.Pa poslje po potrebi..
sad mogu na HPS?
Da.I ako je 600w na 40,50 cm visine

Samo ih nemoj previse cackati..presadi i pusti da odrade svoje..;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
Ako je zemlja vlažna a to ćeš vidjeti kad budeš presađivao ... ne zalijevaj puno.
Kad upališ 6oo vidjet ćeš kakva će biti temp u boxu,koliko će se brzo sušiti zemlja.Ljudi se zahebu pa našišaju vode pa im listići počmu da smeđe,da se uvrću,svašta nešta.
Stavljao sam taj glistenjak u zemlju i ja. Isti k ko'da i nisam. Ja se nebi stim zafrkavao. PotgH je ok zemlja. Ja ne stavljam ništa u nju. Pije fino vodu ... ako ne napraviš beton od nje u startu. Pustiš prvo malo da korijen prošara posudu.
 

Beetlejuice

om namah shivaya
09.02.2016
474
1.729
143
Babilon
bit ce im velika guzva i imati ces samo po jedan head na biljci,ostalo teški popcorn

mali box za 29 biljaka pa da ih imas i 20

max bi ja stavio tu 6 kom

ocekuj oko 250suhog

u prijevodu manje je više
 
02.05.2016
85
230
33
Samo ih nemoj previse cackati..presadi i pusti da odrade svoje..;)

Dogovoreno :D presadit ću ih sutra, al nezz kad ću ih stavit pod HPS, još nisam kupio prigušnicu, razmišljam o digitalnoj, pa ako ima ko kakvu preporuku bio bih zahvalan.

A neš ih nimalo u veg stavljat kazes?
jok, od kad su izašle iz zemlje su na 12/12, one su same u vegetaciji dok ne budu spremne na cvatnju, nešt tipa auto sorte, samo što su ove fotoperiodne. na taj način dobiješ glavni vrh i poneku grančicu sa strane, malo lišća al i smanjen urod, ali brži...

mali box za 29 biljaka pa da ih imas i 20

imam ih 9, smanjio sam radi pravila foruma, ostatak više nije među živima :(
 

Budfield

Prijatelj Foruma
18.05.2016
1.678
6.058
258
dirty ol' town
Znaci ispadne kao SoG sa 9 kom u m2...

Vidi malo po forumu dnevnike sa slicnim uvjetima kao sto su tvoji pa ces vidjeti i prigusnice ali ako uzimas digitalnu nemozes pogrijesit puno
:thumb:
 
02.05.2016
85
230
33
Ne kužim kaj si sa time htio reći? Valjda po opisu dnevnika si skužio da je koristim fotoperiodnu, feminizirano sjeme i 12/12 od sjemena... kaj znači da je biljka stavljena na cvjetanje od sjemena, ali ne cvijeta odmah već onda kad je ona sama spremna za to, dakle aktivira se automatski, nakon određenog perioda u kojem je sama u vegetaciji... ja ju nisam stavio u vegetaciju, po tome je praktički isto dal sam posijao auto sortu il sam stavio ovu odmah na cvijetanje, samo kaj ću sa ovim 12/12 od sjemena dobiti samo jedan vrh i možda par grančica sa strane... plus šparam na struji i preskačem vegetaciju, da sam ju stavio recimo tjedan il dva u vegetaciju dobio bi grananje a to ne želim
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
Aj vidit ćemo koliko je stabilna sorta. Trebale bi sve pokazati spol u par dana kad krene.
Ja sam radio nešto slično,samo u litar i pol zemlje,cca. Regular sjemenje,povađeno iz heda.
Razlika u početku cvjetanja preko 20 dana bila. Krenule u visinu,vika,cika i panika :)
 
02.05.2016
85
230
33
Opet kasnim sa updeatom :( tek sam ih ovaj vikend presadio, razlog je bio opet nedostatak vremena. Prvo sam pričekao da se zemlja u čašicama osuši i da biljke pognu listove, u međuvremenu sam kupio table lima i oblikovao nastavak za tegle. Prvi pokušaj nije uspio jer sam uzeo centimetar previše iako je bilo sve po ps-u, ali zajeb je bio što su teglini od plastike više zaobljeni u kutevina, dok su moji nastavci bili savinuti. Tegla ima 6 litara, nastavak za teglu 9 litara. Nastavak sam priljepio sa selotejpom za prvu ruku dok ne kupim malo jaču ljepljivu traku, a možda bude izdržao cijeli grow. Tegle sam označio brojevima, od 1 do 7 sastav je sljedeći: 10 litara potgrond H, 5 litara humusa kalifornijskih glisti, 8 šaka perlita, 100g guanokalong-a u prahu, tegla 8 ima sve isto osim humusa koji je prisutan oko dvije litre, a tegla broj 9 sve osim humusa (ponestalo mi), u svaku teglu dok sam mješao zemlju (za svaku teglu posebno) stavio sam litru vode iako je zemlja bila vlažnjikava. Nisam napravio blato, zemlja je rahla, kad se stisne šakom čuje se onaj zvuk vode, kad se otvori šaka zemlja se rasipava. Radi moje koncentracije i nedostatka vremena, presadjivanje je trajalo 2 dana plus 5 sati sastavljanja lampe i ventilatora jer nikako nisam uspio skužiti kak to postaviti pa sam odšrafljival, pa prevrtal na jednu pa na drugu stranu, nisam kužil kak da zavežem... da bi na kraju skužio da mi je grlo od cool tubea oštećeno, (onaj navoj je na jednom djelu slaman ko da onaj namotaj ne postoji al umjesto njega je neka žica) te da mi žarulja kak god da ju zašrafim stoji ukoso, pa sam malo slamal onaj lim koji drži grlo da stoji donekle ravno. Tad je došao ventilator na red, gledam ga, okrećem, isprobavam kak i di da ga zavežem, ništa mi ne paše, nema nikakvih kukica, kaj god probam vibracije će ga izbacit sa vezica... sjetim se ja pa imam nastavak koji se zašrafi da se može spojit na zid, ajd zašrafim ja to, kad nemam nikakve špage i nakon desetak minuta razmišljanja sjetih se da imam flaksa, reko poslužit će. Stavim ja njega gore, spojim cijevima sve kak spada, upalim, ne radi... mislim si kaj sam zajebo, kad ono hop evo svjetla, zaboravih da prgušnica sporije pali svijetlo ccc, za pola minute, stavljam sunčane naočale, gledam i nekaj mi fali, mulac nisam stavio krilca na cool tube.... poslikam, zatvorim, sve pet :D stavim ruku na ispuh, hladno, stavim za minutu, opet hladno, sad si mislim koji vrag, kak je tak hladno, treba bit toplo, opet sam pogriješil, spojio sam upuh izvan šatora u cool tube i sa njega van šatora jer mi je u glavi bilo da treba hladit žarulju, a šator ko šmirgla. Ajd opet ja popravljaj, za sat vremena prostorija se je tak lijepo zgrijala da si mogo šetat u gaćama, još nisam stavio karbonski filter jer mi još nije potreban iako biljčice već imaju slab miris. Ventilator radi na minimum snage, temperatura u šatoru za vrijeme svijetla je oko 29 stupnjeva, kad se svijetlo ugasi 20 stupnjeva. vlaga je na 50% za vrijeme svijetla a kad se ugasi pada na 40%. Stavio sam mokre ručnike nakon gašenja al se nije podigla. Ugasio sam ventilator al opet se ne diže... mislim da ću danas staviti malo više ručnika da podignem vlagu. Sonda od hortimetra je stavljena na teglin. Biljoze su se podigle i sad mogu rasti u svojim novim kućicama. Neonke su spremljene i njihova upotreba je završila. Sonda od ventilatora je stavljena na odprilike 20 cm od vrha i ventilator je narihtan da ukoliko se podigne temp na 30 stupnjeva de se uključi automatski na najjače dok se ne ohladi. Cool tube je postavljen na 40cm od vrha biljaka. Kupio sam digitalnu prigušnicu Horti Dim 600w koja je stavljena izvan šatora

Pitanje, kako da smanjim vibracije ventilatora? zuji li ga zuji... Dal je ovo prevelika temperaturna razlika od kojih 10 stupnjeva il je u granicama tolerancije? ako je prevelika na koji način da ju smanjim?

DSC03159.JPG
 

Prilozi

  • DSC03145.JPG
    DSC03145.JPG
    185,7 KB · Pregleda: 44
  • DSC03148.JPG
    DSC03148.JPG
    644,8 KB · Pregleda: 45
  • DSC03153.JPG
    DSC03153.JPG
    387,1 KB · Pregleda: 48
  • DSC03156.JPG
    DSC03156.JPG
    221,3 KB · Pregleda: 45
  • DSC03157.JPG
    DSC03157.JPG
    210,8 KB · Pregleda: 51
  • DSC03158.JPG
    DSC03158.JPG
    342,2 KB · Pregleda: 56
  • DSC03160.JPG
    DSC03160.JPG
    349,1 KB · Pregleda: 55

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Napisa ti roman ovde,potovi su ti odlicna ideja znaci oni sad imaju 15l ako sam dobro razumio.Za vibracije turbine ne znam sta bih ti rekao ja ne koristim turbinu pa ne znam ali ima ovde strucnjaka pa ce ti reci neko vec,sve u svemu box ti je ko apoteka.:respect::joint2:
 
02.05.2016
85
230
33
da 15 litara su potovi, moji nastavci su 16 cm širine i dužine, te 35 cm visine (par ml do 9l) i kod stavljanja se nataknu na unutarnji rub teglina pa su svi ravni. sa tim sam dobio veću litražu a i dubinu od 57 cm, a pošto zemlja nije do ruba jer se slegla, iskoristiva dubina je od 53 do 55 cm... to bude im valjda dosta :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur