12/12 from seed Northern Lights (Nirvana seeds)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Ja tu ne bih dirao nista za sad. Biljka je lijepa i zdrava. A ako bas hoces penetraciju svjetla, dobar LST trening to najbolje radi :)
Skidanje listova bude HST.
Pusti ih neka rastu kad zele da rastu, ne uskracuj ih ni za sta, pa ni za list u ovom periodu. Mozda nekad posle skines koji fan.

Sretno dalje :spliff:
 
02.05.2016
85
230
33
@hazeri ti si vjerojatno mislio da ću skinuti ono lišće sa vrha, al ja sam mislio dva možda 3 lista koji su veličine šake ili veći... ventilator je došao, na kraju je preslab, puše tek tolko da se malo lišće zanjiše... na kraju ću morat svejedno svaki dan ih savijat da malo ojačaju jer su ko guma... iako je nestalo ono vode koje se skupljalo na lišću, ali ove još uvijek nisu žedne nit pokazuju nedostatak vode :S mislim da imam problem i da mi se voda kondenzira na sondu od hortimetra, ujutro mi je temperatura bila 21 stupanj a vlaga 99% a u boxu se nije osjećala nimalo vlažnost. isključio sam bio turbinu za hlađenje al sam ostavio da radi ovaj mali ventilatorić...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
  • Sviđa mi se
Reactions: nero
02.05.2016
85
230
33
Ipak sam se odlučil da svakoj skinem par listova, jbg :D iako nisu još pokazale nedostatak vode, dao sam svakoj pola litre iz pipe, sutra il za vikend ću im dati još litru i pol pomiješanu sa gnjojem u pola doze, a ventilator ću nabavit stolni pa nek puše i mješa zrak kak treba, za ovo sam dao više nego za stolni a ne puše nikak... e sad iako sam im dao vode, vlaga umjesto da poraste, ona se smanjila, ne kužim zašt... DSC03209.JPG ovak izgledaju trenutno. Jedino ova u sredini sa lijeve strane ima neki problemčić, lišće na vrhovima žuti, ovi listovi kaj su zakrivljeni, to je radi toga jer su bile naslonjene na zid od šatora ili su se listovi preklapali.
 

Prilozi

  • DSC03205.JPG
    DSC03205.JPG
    467,5 KB · Pregleda: 100
  • DSC03206.JPG
    DSC03206.JPG
    509,8 KB · Pregleda: 107
  • DSC03207.JPG
    DSC03207.JPG
    505 KB · Pregleda: 90
02.05.2016
85
230
33
(opet kasnim, isprike)
Iako sam ih defolirao, nisu to ni osjetile, izduživanje se nastavilo, polovici biljaka sam skinuo nekoliko najvećih listova, polovicu sam ostavio, na ovoj polovici di sam skinuo lišće primjetio sam da imaju bolje razvijene hediće u nastanku... tak da nije baš sve u ovoj gore temi, čitao sam neko istraživanje da svaki list može preuzeti ulogu fan lista, a za indoor i nisu tolko krucijalni koliko za outdor jer su ovdje u kontroliranom okruženju stime da bi se velika defolijacija trebala napraviti poslje završetka izduživanja, ali ne skidati list ispod heda ako taj hedić pored sebe nema razvijen fan list... defolijacija je dobra i za one koji žele usporiti ili zaustaviti rast biljke i smanjiti vlagu u šatoru, a uostalom 12/12 od sjemena se bazira da biljka ima vrlo malo lišća, pod uvjetom da je ne zezneš ko ja na početku pa dobiš granu na svakoj strani, zapravo možda i nisam ja zeznuo već je do šatora, sad kad sam digao lampu, svjetlo probija na sve strane po šavovima i po stranicama točkice ko da su pikali sa iglom... tek jučer su dobile prvu porciju gnoja, po teglinu sam stavio 1.7l vode, a u svaku litru sam stavio 1.5ml guanokalong bloom. No međutim problem sa vlagom mi se vratio od kad su se listovi obnovili, druga stvar da onaj mali ventilatorić koji je po meni preslab i stavio sam ga da puše u plafon pa da se odbija u zid i onda na biljke (mislim na vjetar) jer kak god ga stavim listovi dobe opekotine od vjetra, moram ga micati dvaput do triput na dan i stavljat u drugi položaj i nije mi jasno zašt se to dešava... na kraju mi ne služi ničem osim da mi radi štetu :S, probao sam nabaviti običan ventilator, no međutim od dva vetilatora koja sam dobio nijedan nije radio.... danas im je 21 dan cvatnje i izduživanje je na nekima završilo, na nekima još ide... ventilacija za izbacivanje zraka je pojačana na maks 0/24, onaj sakupljač vlage je iscjeđen do kraja i kupio sam dodatni..... razmišljao sam da produžim ispusnu cijev pa da zrak iz šatora ode u drugu prostoriju da mi se u ovoj ne vrti vlaga, dal bi imalo to kakvog učinka? drugo ak uskoro ne spustim vlagu ispod 70% dok je upaljeno svijetlo, napravit ću veliku defolijaciju (znam da vam se diže kosa na glavi od toga) ili da kupim električni sakupljač vlage, no međutim ta stvarčica je skupa, i nezz kolko mi se isplati davati tolke pare za još mjesec dana, a opet vlaga je na 70% dok je svjetlo upaljeno....
 

Prilozi

  • DSC03214.JPG
    DSC03214.JPG
    388,2 KB · Pregleda: 68
  • DSC03215.JPG
    DSC03215.JPG
    482,1 KB · Pregleda: 65
  • DSC03216.JPG
    DSC03216.JPG
    586,3 KB · Pregleda: 75
  • DSC03217.JPG
    DSC03217.JPG
    531,2 KB · Pregleda: 76

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Moras nabaviti neki fan ventilator da ti puse po biljkama inace bude problema sa vlagom. Ako planiraš kupiti odvlazivac a puno ti je para bolje uzmi dva fan centa sa stipaljkom jedan neka duva između lampe i vrhova drugi direktiva po biljkama i nemaj straha od plijesni.
 
02.05.2016
85
230
33
Problem je kaj imam jedan taj sa štipaljkom, prvi put sam stavio da puše ispod lampe po biljkama, drugi put ga stavio do plafona pa da puše po biljkama, treći put sam ga spustio malo iznad biljki i stavio da puše iznad u vodoravnom položaju... kud god ga stavim, listovi se opeku... iako su stabljike otvrdnule lišće mi ima problem i sa vrlo malim vjetrom...
 
02.05.2016
85
230
33
Požute mi vrhovi ili mi se naprave kanđe, ali samo na listovima koji su izloženi vjetru, ostali su sasvim normalni, izgleda ko da sam spalio listove sa previše nutrienata, samo kaj ne počinje od zemlje već od vrha, stavim sliku sutra
 

Budfield

Prijatelj Foruma
18.05.2016
1.678
6.058
258
dirty ol' town
ispuh ne iskljucuj neka radi 24 sata..stalno,dva venta unutra,jedan da lupa po vrhu krosnje,a drugi od ispod krosnje.Imas dosta biljaka..zato mora da bude dobra ventilacija..

To ti je to, ziher.

Vidim da experimentiraš sa pozicijom venta za hlađenje krošnje...ne valja sa plafona prema dolje, tako guraš toplinu sa lampe na krošnju dole...
Opširne postove imaš, teže se snađem al vidi i ako možeš bacat skroz van zrak od ispuha, ne vrti ga nazad unutra jer netreba ti vlaga sada...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri
02.05.2016
85
230
33
izvinjavam se na mjesec dana pauze, riknuo internet... dužan sam slike od prošlog puta, prva je opekotina od vjetra, slabo se vidi
DSC03224.JPG
pa još jedna al malo uznapredovala i kasnija, tu se vide donji listovi koji su netaknuti
DSC03262.JPG

došao mi je gost u posjetu dok sam luftao šator :)
DSC03236.JPG

kakvo je stanje danas, od prošlog puta ipak sam se odlučio na defolijaciju u cvjetanju, nisam ih ostrugnuo baš jako ali jesam dovoljno. ostavio sam par biljaka bez defolijacije, te usporedbom zaključio da one koje nisam defolirao imaju manji prinos od ovih koje jesam, dakle za mene sa ovom sortom defolijacija prolazi s time da su se biljke obnovile za tjedan dana i vlaga je opet narasla. potrošio sam 3 punjenja odvlaživača sa tabletama pa sam reko ko ga šmirgla i zapalio grijanje, istina i bog bilo je 30 stupnjeva ali je vlaga pala, tak da je sad temperatura max 28 i min 20 a vlaga se drži oko 55% kad zapalim padne na 45 pa do 40% tako da sam ipak riješio problem sa vlagom pomoću grijanja.

gore se vidi al ne baš dobro opekline od vjetra, izgledaju ko da sam ih pecnuo sa gnojivom, no međutim tjedan dana me nije bilo doma i niko nije pomaknuo ventilatorić te su mi listovi u čijem smjeru je puhao sprženi do kraja :(

prije dva tjedna ak se ne varam prebacio sam na kotačić na prigušnici na 660w i za tri dana žarulja je riknula, sreća pa sam bio doma i da je riknula odma po paljenju pa sam prebacio biljke pod neonku i kupio Sylvania hps shp-ts grolux 600w i prebacio ju na 660w žarulja nema onak žuto svijetlo već je bjelkasto žuto i još je dual spektar, pa nezz dal je bolja od obične za cvatnju pošto se nisam informirao.

zaljevanje je bilo jedanput tjedno, svaki puta sa 2ml guanokalonga po litri vode i svaka biljka je dobila 1.7l, vrlo malo piju vode pa do idućeg zaljevanja je zemlja vlažna.

iako sam čitao da nije potreban flush ako se radi organsko, ja sam ga svejedno napravio, svaka biljka je dobila 45l vode ovaj petak, onda je pala kiša i puf vlaga narasla na 80%, bilo je paničarenje, da ne dođe pljesan, luftanje na sve strane jer nije bilo za biti u prostoriji od vručine, vani toplo plus grijanje uf uf, ko da sam došao u saunu, poslje flusha nisam primjetio nikakav rast ni bujanje hedića, čak ni da bi lišće počelo žutit a sad je 5-i dan

trihomi su trenutno praktički svi mlječni, gornji hedići i donji kod zemlje su isto sazrijeli, pa sam se jučer odlučio da capnem nekoliko malih donjih hedića i posušim ih u pečnici. high mi je bio zadovoljavajuć, zapravo i odličan i nekako super. relaksacija do maksimuma, mozak skroz isključen, kad hoćeš nešt reći počneš i staneš jer zaboraviš, možeš se kretati, možeš obavljati neke posliće, nije bilo smijanja i ništa nije bilo smiješno, bolovi su nestali u potpunosti, a zakucavanja isto nije bilo, al je relaksacija bila odlična, jedino nezz kako izgleda euforija, pod opisom tog straina piše da daje euforiju, sad nezz kakvo je to stanje jer nisam bio nimalo euforičan :S, glad me nije ulovila al je na par momenata došlo suho grlo. okus i miris nije bio nikakav vjerojatno radi toga jer je naglo posušena, dim je bio vrlo mekan bez ikakve iritacije na kašalj, zapravo sam mislio da ni neće puknut kolko je bio lagan, ko da udišeš zrak. držalo me nekih 2 možda 3 sata ne sjećam se, e sad dal čekati još malo da postane 20% ambera il bolje ubrat ovakve mlječne i kolko dugo bi trebalo da dođu oni jer od flusha nisu se trihomi pomaknuli, gledam ih svaki dan.

kaj se tiće uzgoja i stabilnosti sorte, problema apsolutno nikakvih osim kaj joj stvarno smeta vjetrić, dal je to radi visoke vlage ili radi toga jer je od sjemena na 12 nezz al to je jedini problem koji imam. biljke su mi dale 3 fenotipa iako piše na seedfinderu da su 2, jedan je sativasti dugoljasti, drugi je indika mali ali hedići se po granama stvaraju obilno, svaka grana ima barem 4 komada di su po dvoje izašli sa izraženim glavnim vrhom a ostale grane su u razini kojih 15cm ispod i treći je vrlo lisnat, više po visini vuče na sativu, al nijedan nije tolko lisnat ko ovaj. miris je vrlo neprimjetan čak da i nemam filter jako slabo bi se osjetio miris. kristalića po lišću ima jako malo ovo je starija slika al praktički ništa se nije promjenilo. DSC03276.JPG

nove slike stavim danas navečer
 

Budfield

Prijatelj Foruma
18.05.2016
1.678
6.058
258
dirty ol' town
Dobra je dual za cvjetanje, zakej ne, ne škodi malo plavog, neki čak dodaju MH predkraj cvjetanja za, kako kažu, "kompleksniji" high (a možda se radi i o imitaciji jeseni)...
I ja padam u iskušenje vezano za pećnicu :D

Nek bude debeloplodno :thumb:
 
02.05.2016
85
230
33
Eto nove slikice, hedići postaju stvarno teški i tvrdi tak da su se počele savijati pod težinom, trihomi ostaju nepromjenjeni tu i tamo koji prozirni, ostalo sve mlječno, ali ambera još ne vidim. Pitanje, dal da ih pred berbu ostavim 2 dana u tami ili ne? Čitao sam da se kristalići tad dosta pojave, drugi pak tvrde da bi im bilo dobro ostaviti na 20/4 jer im ovih 4 sata svjetla puno znači da potroše šećere, treći pa vele da to nema nikakve veze da se kristalići rade kada je vlaga niska pa se biljke štite protiv UV zračenja... sad dal je ko imao iskustva sa tim sa tom sortom?

Trenutno stanje u šatoru
DSC03281.JPG

Indika fenotip
DSC03286.JPG

sativa fenotip
DSC03287.JPG

sprženi lisnati fenotip
DSC03290.JPG DSC03291.JPG

bez defolijacije
DSC03292.JPG

I jedna zajednička
DSC03293.JPG

ovaj je 30 cm dugačak i tvrd ko kamen
DSC03298.JPG