1st grow by zlo&naopako

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
46
Zlo svaka čast za reflektor super imrovizacija bez puno muke.....
A biljka čini mi se da joj malo nešto zeza listove te što su ostali...
A te granule koje držiš u posudi su isto jedna vrsta đubra pa neznam jesi razmišljo da nebi zaje... napravio ako daš sljedeći put đubre full dozu... I pazi na razmak dana kod đubrenja nemoj se žurit i uvjek dobro zalij vodom naredna dva dana....
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
:icon_question::icon_question::icon_question: , tebe sam čekao :icon_lol:
Hvala za ref. Ideja nije moja,ali dobra je fora :sun2: Danas su bile pripreme oko novog boxa,pa uskoro i to ide u pogon :eyebrows:
Što se kuglica tiće,nemam pojma zašto sam ih trpao-neiskustvo,puno informacija odjednom,pa eto... Više ih neču stavljat gore,jer mi samo smetaju-vizualno.Zalio sam samo jednom sa čistom vodom i to onako lijepo (lagano natapanje) da dole prođe skroz.Nekih decilitar je izašlo kad se ocjedilo.Misliš da još jednom čistu vodu ???
Ne bi sad bila neka fora da ju spalim,jelda:flamed::icon_exclaim::icon_exclaim::icon_exclaim::icon_question::icon_question::icon_question:
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
46
Samo ti pripremaj čekam te tamo u novoj Temi oko reflektora da to prezentirate na pravi način.....
Brale ako su kuglice gore sa svakim zaljevanjem običnom vodom crpiš hranu iz kuglica i dalje...
Nadam se kako si pročitao uputstvo za upotrebu heheheh
Nebi sad nikako valjalo da ih izgoriš jer su i osjetljive skroz to budi siguran rastego si ih kao Spiderman hehehe
Što se tiče vode poslje đubrenja ja osobno zalijem prva dva puta nakon đubra obilato pa onda još dok je lagano vlažna zemlj nakon drugog Peroxid itd...
Mislim da ako đubre u zmelji ostaje koje si usuo i onda se osuši u zemlji u dobroj dozi,ako nisi očistio zemlju vodom od tih kemija neće bit baš ljepo... zemlja se lako ugrije kad se osuši od vode jer temp u Box-u je 25-30 12 sati ako negrješim....
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Okydoky!
Ma ja nisam nikad bio neki poljoprivrednik :rofl: tako da je ovo,hm...nešto novo za mene:icon_lol:
Peroksid ne koristim,a sa zaljevanjem sam lagano išao,jer je bilo gadno sa vlagom ranije,pa sad pustim da se posuši.Onda neču sa full dozom ići.Sutra zaljevam,ali ipak ide samo voda.
Ref. još nije testiran jer sam u stisci s parama,a vent je 150 kn,pa ono...Ali trebalo bi to dobro hladit.
Daj mi reci,da ja ovo premještam pod HPS ili da stavim novo sjeme odmah na 12/12 ? Da budem iskren,ova mi baš nije štimala.Neke čudne brije radi,a meni treba kontra-smirivanje i opuštanje...
Da ovo ostavim kako je,a novu turu u novi box!?
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
46
Ma brale šibaj sve pod HPS 12/12 i novo sjeme isto uz nju nije valjda da nemožeš u taj novi Box ubaciti sve to...
Ja nimalo nesumnjam u princip 12/12 iz sjemena hehehehe
Dok nove proklijaju i narastu malo netreba im nekog prostora baš i čak dok pokažu spol to ti je 20-30 dana i ta je velika u tom gotova onda mlade nove samo razbacaš po Box-u...

Sretno !!!

:icon_question::icon_question::icon_question:
:nana:
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Čestitam za hps-icu i reflektor :) baš mi je drago što vidim da se 150w club množi!
Inače htio bih ti dati prijedlog oko reflektora - 150-ice (pogotovo vialox) ne griju puno- dovoljno je da ima dobar vent sa oko 100 m3/s da vuće zrak oko nje pa možeš slobodno da ne stavljaš staklo od reflektora...tj probaj kako će ići i ak ti uvjete dozvoljavaju nemoj ga stavljat.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Da,u pravu si! Kada sam spojio sve da vidim dali radi,odmah sam testirao zagrijavanje. Istina,na stolu u sobi,ali i to je ok za neku orjentaciju. Mjerenje je pokazalo da se grije na sobnoj temperaturi nešto malo. Na 10 cm od žarulje,kroz nekih sat vremena temperatura je došla do 37 stupnjeva i tako je ostalo.
Što se venta tiće...na žalost nemam baš velik buđet,pa je vent koji ide u box plastičan,tako da je sistem već osmišljen tako da vent upuhuje zrak u ref.,tako da je staklo neophodno.Površina boxa je malo manja od 0.25 m2,tako da gubitak zbog stakla nije toliko velik kad se to uzme u obzir.To je još uvijek samo za učenje,što ne znači da kasnije neće imati primjenu :) Moje potrebe su ipak malo veće od onoga što 150W može proizvesti,tako da se sve to proširuje kad financije dopuste i znanje stečeno na vutri primjenim u praksi :)
Hvala na komentarima i savjetima-uskoro update!
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Bravo,bravo prijatelju!
Vidim i ti si se ljepo borio za ukrotit ovu biljčicu.
Šta se početka tiče,mislim na požutjele listove.Mislim da je problem bio što si izmješao glinene kuglice sa zemljom.One ti zadržavaju vlago više od zemlje.Pa je moje mišljenje da je uz prezaljevanost došlo do toga.
Ali sve pet!Sve si ti to ljepo smirijo i ljepo napreduje!
Samo napred!
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Hvala Smok !
Evo da malo opet pokažem šta ima :icon_lol:

Nije neki update,ali dovoljno je,kad nema nekih promjena.
Danas sam zalio sa 0.5 l vode, a prihrana ipak ide kroz 3-4 dana, puna doza (valjda neće bit sr*nja)
Toliko od mene,za sada :icon_wink:
 
S

silikolor banda

Guest
lepo,lepo, ja sam moje bas izvezivao i cropovao ali ti si extrem :pPPP salim se. jedva cekam da vidim kako ce izgledati na kraju. drzim ti palceve prijatelju
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
:rofl:
Tako to izgleda kad 2x napraviš premali box :icon_lol:
A ni 3. nije puno bolji :ludaci_lol: Jednom možda nešto i napravim kako spada :sand_play:
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Mali photo update!
Slike nisu sve od danas,već unazad par dana :icon_smile:

Slučajno :icon_lol:

Jućer sam ju premjestio u drugu prostoriju jer je do sada bila u dnevnom boravku,pa ono:eek:hno:
Sad je dok je svjetlo upaljeno temperatura 20 do 22 stupnja što mi se ne sviđa.
U novom boxu sam mjerio temperaturu i zaključio da sam pre dobro hlađenje napravio :ludaci_lol:tako da razmišljam o nekim izmjenama,pa još neću selit.

Tokom cijelog dana ovo je najviša izmjerena temperatura 27.5 stupnjeva na svega 7.5 cm,a vent jedva da se vrti.
 
24.09.2008
18
2
0
35
Odlično izgledaju! Sviđa mi se, zdravo i sretno djeluju.. :sun2: Samo naprijed Zlo, ja sam napokon (opet) na početku pa dao mi Bog ovakav sličan urod :)))
mir :pat:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N
13.10.2009
3
0
0
66
Evo ja ču ti reći mladiću.Prava istina je da si svojim neznanjem "ugnjavio"(uništio) biljku i da nikad više neće biti dobra,i neznam zasto to niko tako iskreno nije rekao,pa evo ja sam.Moj savjet je da napraviš sve ponovo.Baciš zemlju,jer nikad ne koristiš več upotrebljenu,ok?Staviš nove sjemenke i ne stavljaj te kuglice toliko,to se stavi šaka,a ne....no i sve sa puno,puno manje vode.Bolje da jedamput zaboraviš zaliti biljku nego da je premokro sve skupa.I ne Hvataj se gnojiva bar prvih mjesec dana,tek poslije toga,kad biljka malo ojača korijen i sve,pa tek onda,a osim toga sve več imaš u zemlji.Ako mene pitaš "Tera magma" je dobra zemlja i dodaj mrvljeni stiropor,i malo pijeska (građevinskog),nesmije biti morski pjesak zbog soli,nego napr.Dravski(rijeka Drava)kužiš?I to ti je najbolje,jer od ovoga češ imati samo "glavobolje",a rezultat poslije nikakav ili jadan.Eto prijatelju,pa ti odluči sam.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
:clap::b_cowboy::signs046:
Sreća moja pa si mi došao reći da ne koristim istu zemlju 2 puta i da mi s plaže pjesak ne valja :thumb:
Znam da sam puno grešaka napravio i hvala ti što si iskren,cjenim to.Biljka nije uništena,oporavila se u dobroj mjeri od svih sr*nja koja je zbog mene proživjela i bit će nešto malo za podimit čak kad sve bude gotovo,a drugi će grow potpuno drugačije izgledati.
Ne sekiraj se ti za mene,savladao sam ja dobar dio teorije :icon_lol: sad još praksa i to je to :b_woot:
 

Blodeuwedd

Aktivan Član
25.03.2010
101
10
0
44
Bravo dr.mr.sc.bc. Exbro. Sad si se našao davati savjete već dok je biljka pri kraju i dok je naš Zlo&Naopako već sve to naučio iz svojeg iskustva. Kak biljka nije dobra, ako izgleda super i može biti samo bolja. I šta sad po tvojem nek odreže biljku i baci je. pih.
A ove kuglice šta uopće ljudi to stavljate??

Šta se tiče biljke, super izgleda i samo bude još deblja. Još je pod 2 cfl-ke 6500 K i 4 cfl-ke 2700 K ?? jer mi jako dobro izgleda..
 

Blodeuwedd

Aktivan Član
25.03.2010
101
10
0
44
Daj to odradi do kraja sa cfl (moja želja). Da vidimo kako bude odebljala. Ali je sve na tebi..
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Slabo se to debeli,slabo...Ide Hps,a ovdje nova tura,ali odmah 12/12,pa dok malo izrastu i eventualno spol pokažu,ova treba bit gotova.Sve je to za edukaciju,a kad savladam gradivo,proširujem sve,jer dosta toga meni treba :icon_lol:
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
zasto na 12/12? ja se protivim nema nikakve logike na 12/12 ja sam uvek protiv toga neznam zasto ljudi ti i rade....

cak sam i upitnika to pitao kad bi ste ostavili 20 dana na 18/6 dobili biste mnogo bolje nego od pocetka na 12/12 a ustvari bi ste skoro isto uradili biljka i tako nece pokazati kojeg je pola pre nego sto moze... al to je moje misljene bez uvrede nego mi bas malo nije jasno zasto 12/12 zbog prostora isti je to k......c
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.