1st time growing (Williams wonder, Blueberry, Orange bud) 400W Hps

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
28.01.2014
24
156
0
Pozdrav svima!
nakon dugog citanja raznih dnevnika, pregledavanje videa i citanja svakakvih uputa savjeta itd. odlucio sam da zapocnem svoj prvi grow i da se naravno registriram na stranicu, zatrazim koji savjet i ostale stvari koje bi mi mogle pomoci oko prvog uzgoja.
Oduvijek mi je bila zelja da pusim vrhunsku vutru napokon, dosta mi je vise ovog smeca sa ulice. kako je sad sve postalo nekako pristupacnije odlucio sam se da i ja pokusam.
Nabavio sam moglo bi se rec respektabilnu opremu za prvi puta

OPREMA:
- growbox 80x80x160
- ventilator 120mm za upuh
- 2x ventilatori za ispuh isto od 120mm(jedan direkt na cooltubeu, drugi da izvlaci zrak iz boxa
- cooltube 125mm
- MH i HPS 400W
- Prigusnica za 400W
- 2x pc vent za mijesanje toplog zraka

Temperatura dnevna 26-31 C, vlaga 40%-50%
nocna 17-23 C, vlaga 65%-75%

radit cu scrog za prvi puta. mreza je home made od letvica i zice

ph vode 6.3

gnojivo je plantela zelena i crvena. za prvi put. previse je troskova bilo oko ostale opreme i svega. pa sam na ovome usparao. a po procitanom sa foruma dao sam zakljucit da i plantela gura bez problema...

Dva sjemena Orange bud-a (d. passion) izvirili 29.1.
klon blueberrya i klon WW-a

jos u klon boxu imam 1x c99 x ted OG,
3x c99
1x WW (koji je umro cini mi se)

Za sada sve ide po planu. Bolje od ocekivanog. posto nemam nikakvoga iskustva.
Medjutim od pocetka na jednom od orange budova imam nekakve flekice po listovima. gledao sam po forumu koje su moguce bolesti i nekako mi najslicnije izgleda pepelnici al opet mislim da nije to to. jer takve flekice ima odkad je proklijao odmah na prva dva lista mi je to pokazivao. i zadnja dva koja su izasla nemaju po sebi. ali listovi su mi sami po sebi svijetliji od drugoga kojeg imam.

ovo je taj "bolesni" orange bud
212ce0.jpg


drugi zdravi orange bud :)
2l917dl.jpg


Blueberry klon
9igxew.jpg


White widow klon
2vtxiz7.jpg


Sve skupa :)
euoxh0.jpg


"klon box" ili bivsi akvarij za ribice :)
Gore skroz je c99 x ted og
i dolje ona zuckasta zakrzljala je white widow.
ove izmedju su c99 samo.
2z9fv4h.jpg


sve slike su svjeze od danas.

hvala svima unaprijed. nadam se da ce ispast nesto od ovoga

pozz svima
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.381
2.598
ph digni na 6,5 i guraj sa takvim do polovice cvjetanja onda ga eventualno mozes podici na recimo 6,8...nema potrebe biti 6,3,,cim stignes u cvjetanje bice plakanja za Magnezijem,Kalcijem bla,bla.

Koju zemlju koristis ?
iskreno nadam se da nije T.M jer ako je pocet cu pljuvati po njoj po cijelom forumu pa i u brutalu ;)
 
28.01.2014
24
156
0
je teramagma je. a koja bi bila po tvojoj preporuci? a i za taj pH sam na 100 mjesta vidio da drugacije pise. tako da sam odabrao neku zlatnu sredinu. al dalje guram sa 6.5 onda
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
po meni je TM u redu,jer nemoze bit gora od ove koju ja trenutno koristim.... to je neka bioland 10l 7 kn brutalno losa zemlja,ne sadrzi sigurno deklariranu kolicinu hrane ....sumnjam da se magma kao zemlja pokvarila....prije da je problem skladistenje i dopremanje iste....

prvi grow opcenito ili? posto vidim ima klonova a mama nigdje,il mi je promaklo sto :) sretan grow.....
 
28.01.2014
24
156
0
m a n d o r je napisao(la):
prvi grow opcenito ili? posto vidim ima klonova a mama nigdje,il mi je promaklo sto :) sretan grow.....

opcenito prvi, do sada jedino iskustvo imam u duvanju :D. a klonove sam nabavio od kolege koji ima malo vise iskustva od mene..


i ima sam pitanje na pm pa da tu napisem.. klonovi su pod 2x18w neonkama od 60cm i teraju jako dobro. samo ne znam sto cu s njima kako da ih drzim dok ovo prvo ne zavrsim jer mjesta u boxu vise nemam.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: M a n d o r

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Sretan grow,mozes radit klona od klona,i da tm je jedna od najbolji zemlji kod nas za kupit,malo se opa cupa sali stobom ili je imo neko lose iskustvo hehe;)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.381
2.598
Ma nesalim se ja sam TM branio i do nedavno sam uzgajao u njoj ali evo dovoljan je pogled na nju i sve je jasno.
Malo oftopicarimo .... ima cak i za manje novaca neusporedivo kvalitetnije zemlje.
Napravio sam jedan mali test i u dvije posude od 4dcl sam stavio isti strain ali u dvije razlicite zemlje.Htjeo sam vidjeti koliko dugo mogu drzati zdravu biljku ,naravno bez prehranjivanja,samo zaljevanje.
U posudi gdje je bila nasa draga TM biljka je pocela sa deficitom vec tamo 11-12 dan dok je u drugoj posudi gdje je bila Klassman T.S
biljka je izdrzala bez zutog lista tocno 21 dan.Obadve su popunile sa korijenom sve sto su imale ali je i korijen u Klasmanu izgledao cvrsci,zdraviji,bogatiji.
E sada TM je skuplja za nekih 20-ak kuna stim da je vreca od 60l a Klasman sam platio 70l 58kn.
TM je izgubila na kvaliteti pun krc..nije tu krivac nikakvo skladistenje vec jednostavno su se pokvarili ;)
Ali jos uvijek se moze u njoj uzgojiti dobar dim.

edit.
nisam mislio optopicariti vec samo skrenuti paznju na losu TM..sve si krenuo kako treba i za ubuduce znaj da postoji puno kvalitetnije a jeftinije
 

Samuraj u čizmama

Aktivan Član
03.10.2012
302
467
63
Meni je ranije isto to sa TM palo na pamet ali nisam komentirao evo imam manje pakovanje tm,stvarno ima dosta šrota da se tako izrazim prvo sam pomislio da je do pakovanja a sada defin.vidim isto možda ali sa velikim upitnikom možda su njene hranjive tv. OK a i skupa je do bola,sory što ovo provlaćim kroz temu gdje neide ali puno ali,ko voli nek izvoli!!pozz groveru :vb_wave:
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Slušaj opa cupa,i neš pogriješiti! Plantella balkonia je sasvim ok,treba malo prihrane,ali ništa spektakularno. Sve ovisi koliki su potovi..Što veći to bolje ;)
 
28.01.2014
24
156
0
a jebga sad. citam po forumu svi pisu o toj TM, jos i frend koji mi je dao klonove samo na njoj radi. tako da ni nisam imao bas nekog izbora. a opet za prvu ce izdrzat. iduci grow cu eksperimentirat. kako kazu za prvi je najbitnije da uspije :) a i tegle su od 14 litara. tako da je zapremina dosta dobra.
sad ste ma samo uplasili, poceo sam razmisljat da nije mozda orange bud obolio od TM. jer otkad je izvirio iz zemlje ima te fleke po listovima. veceras idem u obilazak pa cu ubacit par slika od OBa da cujem komentare za te flekice.
jer po onim slikama i primjerima s foruma, ja stvarno ne mogu dijagnosticirat sta mu je i od cega je obolio.
po meni su zapravo 2 mogucnosti. dakle ta zemlja ili neki genetski problem u sjemenu.
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Ništa ne brini,zemlja je za sve ista. Samo opušteno...za par dana ćeš vidjeti ima li promjena ;) Vodi računa da ti kod klonova temperatura ne padne ispod 25 i neka imaju dosta vlage u zraku!