2xRQS (Special Kush #1+ Medical Mass) organic grow, 600W LED by Klarica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
previse je to, ovo sto je Mario gore reko ima vise smisla, EC 0,7 - 0,8 = 350 - 400 ppm (0,5 konverzija)

Nije bitno koju konverziju mi koristimo nego koji EC metar Klarica ima, koje je marke, tako moze saznat koju konverziju koristi njezin ph metar da preracuna EC u ppm.

BTW gore sto sam napiso da sam spalio majku sa 1200 ppma je krivo jer to bi bilo EC 2,4 da sam joj to dao umrla bi odmah... mislio sam dao sam joj EC 1,2 znaci 600 ppma i svejedo je malo pokazala da joj je previse a velika biljka sad ce mjesec dana ; )

sad cu joj smanjit na EC 0,8. Kako je reko m420p sto sam dao link na 1000w DWCR dnevnik gore ; pocinje sa 0,3 EC i postepeno povecava, znaci 150 ppm, o cemu pricamo ? : )
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
zao mi je samo sto samo spamamo dnevnik, evo ja bi molio da se obrise ova moja poruka ako treba a slobodno i sve iz ovog dnevnika, moram samo reci Kanabalkan-u :

Nisi nista dobro shvatio, bez ljutnje siris dezinformacije, nazad na citanje - https://www.vutra.org/threads/ph-metri-tehnicke-karakteristike.993/

@ mario339 tako je mario tvoj dnevnik moze posluzit kao dobar start za EC/PH vrijednosti.. Vidim da si poceo s EC 0,8 ako je pola toga cal i mag ostalo je znaci gnojivo NPK 0,4 EC = 200 ppm to je vec puno puno realnije za mlade biljke
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
ma nije ni pola cal-mag jer ga nisam imao koristio sam dodavanje cesmovace i 1-2 ml magnezija al uglavnom u prvih 4-5 tjedana nemoze pogrijesiti sa onom gore tablicom ali u svakom slucaju ako koristi moje doze iz dnevnika sa cistom RO vodom EC ce joj biti kako je tamo napisano umanjeno za 0.1
 
08.03.2012
34
88
18
Posto uzimas primer dnevnika od Mario, ako pogledaš datum 22.03. Tog datuma biljke su slicne od ovim ovde, EC je 1.15.
Idi pogledaj onu stranicu koju sam stavimo prije, i vidi koliko 1,15 EC, radi ppma.

VODA - RO 40L Obicna 10L + Tekuci mg 1ml Micro 30ml Bloom 30ml Gro 30ml EC 1.15 PH 5.8- 6.2


 

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
Evo tablice i po bilo kojoj konverziji puno je ppm-a za tu fazu
gallery_14248_3257_72767.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: @Perdajz

klarica

Hydrobitch
Poznanik Foruma
02.10.2014
186
987
93
Green Heaven
Uh, vi se ovdje raspisali a meni obavijesti ne iskaču :)
Da mi @Stipe nije skrenuo pozornost da se pise o hydru u mom dnevniku ne bih ni vidjela ;)

Uglavnom, hydro nije više u pogonu, sve je u batmixu i na biobizz gnojivima (nazalost) a za sljedeci grow cu imat truncheon koji pokazuje ec vrijednost pa ćemo biti na istoj valnoj daljini ;)
 
Poslednja izmena:

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Klarice vidi da nabavis pogrond H zemlju i 20% perlita, trenutno je hit, svima ljepo uspjeva u njoj evo i ja cu je sada prvi put probati, imas na zadnjim stranama pod unutrasnjim uzgojem : zemlja, gdje je nabavit. Navodno sam cuo da je biobizz jako losa zemlja, evo i mandala se slaze ; ) baci pogled na njegovu stranicu gdje spominje vise vrsta supstrata i vidi sto kaze za biobizz (jedna medju najgorim zemljama) Klassman je Potgrond njega isto spominje i on je stavljen medju dobrim zemljama. http://www.mandalaseeds.com/Guides/Soil-Guide

Biobizz gnojiva su vrhunska, ali ako ti je zemlja zagnojena a biljke nisu stare ni mjesec dana tesko da imas potrebu za gnojenjem, mozes dodat tipa 1/4 doze bio growa ali one bi trebale imat hrane unutra za bar 3 tjedna i dok ne narastu bar 4-5 katova.
EC metar ne mjeri biobizz najbolje ali ako uzmes kvatitnu zemlju i ako ne pretjerujes sa nicime ja sam siguran da ti ni netreba a imat ces vrhunske rezultate.

Ajde sada ovako nastavi najbolje sto mozes a ja sam siguran da ce biti dobro, a sljedeci put ces znati malo bolje. Svi smo tu mucili muku sa biljkama evo i meni se jos danas desi a uzgajo sam ne znam kolko da mi biljke pokazu overfert ili manjkove ili ko zna sta pa onda moram flush. Sve je to za ljude, Sretno dalje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mario339

klarica

Hydrobitch
Poznanik Foruma
02.10.2014
186
987
93
Green Heaven
Ne,ne, krivo si me shvatio, ne koristim BioBizz zemlju, samo BioBizz gnojiva... Zemlja je Plagron BatMix koje imam 8 vreća jer je tata mislio nju mješat sa nečim za outdoor ali pošto neće biti outa ove godine, koristit ću nju. Ne mislim gnojiti još neko vrijeme ;)
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Bat mix je odlican ali malo prejak za mlade biljcice i savjetuju da ga se lagano ispere prije sadnje zbog nakupina soli i aktiviranja organizama ili vec cega...tako sam ja to sebi nesto preveo uzmi sa rezervom ali imas njihovu stranicu pa pogledaj....puno ekipe se zalila na njega ali svi su sadili u nju i naravno da je radila probleme kad joj je EC ako se dobro sijecam preko 2.0
 
  • Sviđa mi se
Reactions: doomer

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Aha ok jer sam vidio da si ranije spominjala zemlju od biobizza na drugoj strani.
A eto na linku od mandale sto sam ti dao gore spominje i plagron, stavio ga je uz biobizz kao jako lose zemlje za uzgoj koje nikako ne preporuca : )

EDIT : "Up till now we have not received any satisfying feedback on Dutch soil products except for CANNA Professional. We do not recommend soil products from Bio Bizz or Plagron. Most of them are too strongly fertilized for indoor cultivation and others are too light and require a complicated supplementary feeding schedule with liquid fertilizers. For example, All Mix has an EC of 2,4! That will easily burn your plants and create many complications. Plagron Royalty Mix and Plagron Bat Mix are also "hot" and contain guano. Bio Bizz Light Mix requires a feeding program and is not sufficiently pre-fertilized for natural growth. The point of growing in soil is to have an easy and uncomplicated cultivation and that is not guaranteed with these products."


EDIT x2 : Zato je mario dao jako dobar savjet takve zemlje je dobro malo isprat prije nego se posadi u njih jer inace spale biljke
 
Poslednja izmena:

klarica

Hydrobitch
Poznanik Foruma
02.10.2014
186
987
93
Green Heaven
Evo, iskreno - probala sam obje u prijasnjim growowima. U AllMixu je bio moj prvi indoor ikad (i najuspijesniji) i nisam ga isprala jer nisam znala nista o tome tada :) biljke su rasle lijepo i veselo i dale vise nego solidan urod, mislim da sam jedino tada bila blizu 1g/watt :)

Plagron BatMix - je stari koristio u out-u i uvijek ga je flushao prije upotrebe pa sam to napravila i ja. Dakle na svakih 5 litara zemlje islo je oko 30l vode i biljke su se preporodile od kad su u njemu. Ne gnojim dok ne budu pitale.

A sto se tice Mandale, njihovo sjeme (Chill Om) - je u zadnjem growu spalio i cisti kokos zalijevan RO vodom tako da no comment ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Odlicno onda cekamo fotke i ja navijam za tebe, malo previse flusha ali ok ; ) po mojem iskustvu dovoljno je i 1:1 ili 2 litre vode na litru zemlje omjer sa RO da se EC spusti sa 2.0 na 0,8. najbolje je mjerit izlaznu vodu prvu i zadnju koja izlazi(ulovis malo u plasticnu casicu). Ali ugl to je to. Mandala daje te upute kako da se koristi njihovo sjeme ali ustvari pravila su ista za sva sjemena, nema razlike, sjeme je sjeme, mlada biljka je mlada biljka : ) Vidim ja da ti dosta toga znas i sigurno ciljas visoko, pisem ti u zelji da ti pomognem (bez ljutnje), vidim da je medicinski grow i zelim puno zdravlja kako tvojim bliznjima tako i tvojim biljkama. Nisam uspio uloviti ko su tata i mentor, siguran sam da ce ti i oni dalje znati rec sve sto treba a na kraju ce oni uciti od tebe.

LP doomer out. : )
 

mikolo13

Banned
Banovan
24.03.2014
72
24
18
@klarica

klarica samo da te pitan, ca je bilo na kraju sa led-om? posto san se ja jako zainteresirao za njega pa zato. ako mos par rici ukratko u vezi tog. tnx
 

klarica

Hydrobitch
Poznanik Foruma
02.10.2014
186
987
93
Green Heaven
Pozdrav, da ne mislite da sam u zemlju propala odkad imam vozačku :) Biljke rastu.
Kako sam gore rekla, Northern Lightovi su presađeni u Plagron. Jednog tretiram STS-om i počeo je bacati prva jajca :) bit će autofem sjemena :)

nl1.jpg nl2.jpg

Mame su mame... kostantno dobivaju heavy prunning i defolijaciju, želim da ostanu male...
mame.jpg

Bijele Ak47 Udovice su u plagron batmixu, topirane i lijepo se popunjavaju, još koji dan i idu na cvijetanje...

WW.jpg

A Medicall Mass mama ima prvu kćerkicu koja kupa nožice u mom DWC bucketu :)
mm-klon.jpg
RO 5.7, 340ppm

Toliko od mene za sada :) Klikamo se :* K.
 

klarica

Hydrobitch
Poznanik Foruma
02.10.2014
186
987
93
Green Heaven
Radim mali experiment...
Isti strain, dva klona, skinuta isti dan, presađeni u hydro jedan dan razlike.
Jedan na GHE dijeti, drugi na HESI.nl dijeti.
Zajednički faktori: RO voda, PH i SuperThrive.

Ako se HESI pokaže barem približno dobar kao GHE, prelazim isključivo na njega jer mi je puno jednostavnije mješati samo jedno gnojivo u vodu nego mjeriti 3 puta :)

GHEvsHESI.jpg

EDIT: Skužila sam di je bila greška sa prvim hydrom u ovom growu. Na uputama su bile količine za 10L a ja sam mjerila po Galonu (cca 4l) tako da su biljke dobivale 2.5x više nego su trebale. Zato su izgarale. Svi ste bili u pravu kad ste tvrdili da mi je EC previsok. Mea Culpa, Mea Culpa, Mea Culpa :(
 

klarica

Hydrobitch
Poznanik Foruma
02.10.2014
186
987
93
Green Heaven
Pozdrav svima, evo jedan full update nakon dugo vremena, sorry - imala sam drugih obaveza nikako da odvojim vremena... :\

Prvo mame...
Special Kush #1 nije dobro napredovao pa je eliminiran, ostale su dvije mame... Medical Mass i Candy Kush Express... Obje prekrasne i raskošne.

#8-medical-mass.jpg
#6-special-kush-express.jpg

Onda malo o dječici :) Od 3 White Widdow x AK47, jedna je cijelo vrijeme slabija pa ju razmišljam eliminirati, ostale dvije konsantno leaftrimmam i rastežem i sada izgledaju ovako:

#9-WWxAK47#1.jpg
#10-WWxAK47#1.jpg

Auto Northern Lights... One dvije koje su se patile sada su postale lezbijski bračni par :) Jedna je podvrgnuta kemijskoj operaciji spola pa sada ima čime zadovoljiti drugu :) dječica se očekuju uskoro...

"Tata":
#2---ANL---seed-father.jpg
mama:
#1-ANL-seed-mother.jpg

Opservacija, "tata" je bacila puno polen sackova ali svi koji su se otvorili bili su prazni - tj u njima nije bilo polena.

Nekoliko otvorenih polen sackova sam skupila...
#3-ANL-polen-sacks.jpg
I trljala ih sa dvije pincete, dok nisam dobila ovo:
#4-ANL-polen.jpg
Kistom sam pokupila sav polen koji je ispao te ga nanesla na donje budove mame ANL.

Što se tiče GHE vs. HESI, rezultati su za sada identični, možda je biljčica u HESI-u mrvicu slabija (ali moguće je i da je to samo do treninga obzirom da je ova koja je u GHE mrvicu bliže ventilatoru). Obje su topirane par dana nakon što su korijeni probili van posude i prekjučer prebačeni na cvijetanje... foto-update za par dana :)

Pusa svima! K. :*
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Klarice super to kod tebe izgleda :)
Jedino šta ti mogu reći da se meni oprašivanje najdonjih malih budova za sada nije pokazalo kao najsretnije rješenje.
Dolazim sada do toga da su mi glavni vrhovi skoro pa gotovi a sjemenke niti blizu.
E sad razmišljam da ću drugi puta ipak žrtvovati neki bolji bud bliže suncu :)