3x Green Crack Auto, by FastBuds, Balkon Grow byKornjatcha

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Pa pretpostavljam da ti je više poželjno da ti biljke budu 'patuljaste' ,a ne da ti rastu 3-4 stabla na balkonu:zvizd:
Ok izgledaju osim sto su se malo izdužile zbog nedostatka svjetla ,nista strasno samo pripazi dalje da ne nastave tako pa ti lakše pucaju. Ako vidis da se izdužuju dalje priveži ih uz nesto da ne pucaju i zatrpaj to zemljom do prvih kotleidnih listova:thumb:
Osiguraj im što više izravnog sunčevog svjetla
 
01.03.2018
79
213
33
29
još nadodaj zemlje
kotiledoni ti više netrebaju
malo treninga i moglo bi biti dima ;)
Znaci tacno do kotiledona?
Iz onoga sto sam brljao tu po forumu nisam mogao naci neki trening za automatike. Naisao sam na jedan koji joj produzuje cvetanje i gura je u rast. Taj mi nesto i ne odgovara. Neka preporuka?
I kako mislis 'moglo bi biti dima'? Bice dima, ceo kraj da se dimi :rasta:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak
01.03.2018
79
213
33
29
Apdejt, dan 28.
Skontao sam napokon sto im fali svetla. Sve vreme ne obracam paznju da se 70% vremena suncaju kroz prozor sto filtrira svetlost. Pokusao sam pojacati rast jednom cfl sijalicom od 12w sto se ispostavilo kao genijalna ideja *sarcasm* :rofl:. Elem, dok ne organizujem sijalice napravio sam im reflektore od kutije i folije. Planiram ih pojacano suncati tako po par sati dnevno. Jednoj je izasao 3. par listova pa sam joj odradio lst danas. Videcemo dalje sta-kako, nadam se da cu uskoro moci da ih stavljam preko noci pod sijalice
Pozdrav i uzivajte u lepom danu :)
20180330_150751.jpg 20180330_150813.jpg 20180330_150820.jpg 20180330_150826.jpg
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Pa jel tebi sad po noći radi ta od 12w.?nisi mogao stavit nesto od23w 1500l?ne razumim zašto 12w clf,sorry:(
Sretno dalje:thumb:
Edit:kazes da si shvatio zasto se izduzuju,a meni po slikama djeluju jos jače 'izduzene'..mislim da ih s tih 12w samo mucis..ili stavi par jacih štednih cfl/led,ili ih pusti da spavaju normalno po mraku..to je moj savjet,mozda sam u krivu:rofl:
Ma bit ce to slatko na kraju:respect:
 
Poslednja izmena od urednika:

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
To su automatici i uzet ce svaki sekund svjetla sta im das,zato ako budes uzimao štedne obrati pozornost da su 'warm white' i što je moguce više w/lumena..slike pokazuju malo zuto al nezz jel to od sunca,mozda im ne bi škodilo malo:banana123:
Vidim jednu si savio i po meni solidno to napravio,zasto nisi ostale?
 
01.03.2018
79
213
33
29
dobro bi im doslo topiranje ili supertopiranje...malo idu u strech zbog nedostatka svetlosti...sretno
Procitah da topiranje autosima 'produzuje zivot'. Veoma mi je bitno da termin branja bude do 1. juna.
To su automatici i uzet ce svaki sekund svjetla sta im das,zato ako budes uzimao štedne obrati pozornost da su 'warm white' i što je moguce više w/lumena..slike pokazuju malo zuto al nezz jel to od sunca,mozda im ne bi škodilo malo:banana123:
Vidim jednu si savio i po meni solidno to napravio,zasto nisi ostale?
Nasao sam upravo u kuci jednu od 20w, al ne pise broj lumena. Ostavicu ih veceras opet tamo da prenoce, pa ujutru opet na sunce :cool23: 29750515_1602657239782532_931810473_n.jpg
Zuto nisam primetio nigde, sve se zeleni :D Moguce od folije i kamere da se pravi.
A za savijanje, jedina je prva izbacila 3 par listova, sacekacu i druge 2 da ih izbace pa cu ih savijati.
Hvala na savetima i idejama
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Ako mozes ikako stavi zajedno s tom od 12,i dr6i na 10cm. Shvatit ces zasto ti govorim..Samo piči..najbitnija je volja:thumb:i
Edit..ovo sto kazes 'cekat',,,nemoj,pristupi svakoj posebno i prati njihove potrebe..tako se postavi i rezultat nece izostat..slusaj iskusniju ekipu,ne moras mene..
edit 2;:D sada nadimljen listam tvoj dnevnik i gledam ovu zadnju sliku,zamisli da nisi slusao ekipu i zatrpao je do lista..morao bi je vezat ili bi se nesto slomilo vec..
I sad registrirao tvoj post 'veoma važno da bude do 01.juna',,jako tesko,balkon grow..rekao bi nemoguće,nezz nista o sorti ali..:zvizd:
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: kornjatcha
01.03.2018
79
213
33
29
Ako mozes ikako stavi zajedno s tom od 12,i dr6i na 10cm. Shvatit ces zasto ti govorim..Samo piči..najbitnija je volja:thumb:i
Edit..ovo sto kazes 'cekat',,,nemoj,pristupi svakoj posebno i prati njihove potrebe..tako se postavi i rezultat nece izostat..slusaj iskusniju ekipu,ne moras mene..
edit 2;:D sada nadimljen listam tvoj dnevnik i gledam ovu zadnju sliku,zamisli da nisi slusao ekipu i zatrpao je do lista..morao bi je vezat ili bi se nesto slomilo vec..
I sad registrirao tvoj post 'veoma važno da bude do 01.juna',,jako tesko,balkon grow..rekao bi nemoguće,nezz nista o sorti ali..:zvizd:
Zato sam i tu, da dobijem savete :D savio sam sad i drugu, a ovu najmanju cu pustiti jos dan/2. Uveren sam da sam negde procitao da ih treba pustiti dok ne izbace 3. par listova pa bih poslusao taj savet. Za djubrenje mi mentor rece da ih djubrim kad krene cvet (sa N bese?).
Automatiku ne bi trebalo vise od 3 meseca? Od 2.-3. Marta su izbile, valjalo bi da bude sve gotovi do juna :D
Edit: za sijalice nisam u mogucnosti trenutno staviti 2 grla. Nista ne radi do ponedeljka. Tad cu kupiti 2 lampe i 2 sijalice taman da mi spavaca ne bude u mraku :lol:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
3mj naravno da moze..oprosti,stvarno sam listao tvoj dnevnik al nisam obracao pozornost na datum vec sam komentirao na osnovu slika,meni djeluju bar duplo mlađe al opet zaboravim da je to balkon..ej jesi ti siguran na Malti,kladim se da bi ja izvukao vise sunca tu na jugu nego na tvom otoku:)::listomahanje::ja ovo kazem jer to i cinim upravo,2 auta od cc20dana na balkonu,mucim ih,trebam presađivat a nisam spreman..a veci su od tvojih..
nemoj šta zamjerit ,il krivo shvatit:respect:
ako kazes da slusas mentora onda je rezultat neizbjezan:):)
 
01.03.2018
79
213
33
29
3mj naravno da moze..oprosti,stvarno sam listao tvoj dnevnik al nisam obracao pozornost na datum vec sam komentirao na osnovu slika,meni djeluju bar duplo mlađe al opet zaboravim da je to balkon..ej jesi ti siguran na Malti,kladim se da bi ja izvukao vise sunca tu na jugu nego na tvom otoku:)::listomahanje::ja ovo kazem jer to i cinim upravo,2 auta od cc20dana na balkonu,mucim ih,trebam presađivat a nisam spreman..a veci su od tvojih..
nemoj šta zamjerit ,il krivo shvatit:respect:
ako kazes da slusas mentora onda je rezultat neizbjezan:):)
Problem sa njima sto sam zaboravio da napomenem da se vecinu vremena kroz staklo suncaju Zato sam napravio ovo malo cudo danas sa folijom, palo mi na pamet da ce mozda malo da poboljsa situaciju. Imaju one od 11 do 6 direktno sunca. Iskreno se nadam da ce se za par dana promeniti situacija sa sijalicama pa ce biti 24/0 maltene. Sta bih ti zamerio je l si realan? :lol: Jurim bilo kakve odgovore kako ih ojacati
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

dulelfc

Aktivan Član
06.08.2014
103
387
63
44
moras ti to hraniti i pre cvetanja sa nekim gnojivom sa vecim procentom N (plantella list) a kad krene da cveta uzimas gnojivo sa vecim procentom P (plantella cvet)...naveo sam ti plantelu zato sto je jeftina a radi posao ooodlicno, uz to jos dodas i slavol i na konju si
 
01.03.2018
79
213
33
29
moras ti to hraniti i pre cvetanja sa nekim gnojivom sa vecim procentom N (plantella list) a kad krene da cveta uzimas gnojivo sa vecim procentom P (plantella cvet)...naveo sam ti plantelu zato sto je jeftina a radi posao ooodlicno, uz to jos dodas i slavol i na konju si
Ne znam da l cu naci bas Plantellu, ali pogledacu u cvecari sta ima P. Samo do ponedeljka nista od toga, nista im ne radi :oops:
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Ako imaš mentora onda ti je najbolje da slušas samo njega,a ako nekad razmišljas o nekim savjetima od tu nas,svakako se pod obvezno posavjetuj s mentorom prije nego nešto poduzmes..onaj moj komentar da nece zavrsit do 6mj., mozda ne uzimaj zdravo za gotovo jer automatici završavaju po starosti,a ne svjetlosnom režimu, mozda jace svjetlo moze ubrzat sazrjevanje i rast al to je neka druga prica sad...sretno dalje;)
Edit
Gledas gnjojivo s većim pk,ne samo p.
Znaci bitno ti je da ti je n najmanji broj..ako vec spominjes gnojidbu u cvjetanju ali bas zato ti i govorim"slusaj samo mentora"!:)::listomahanje::
Sretno