400 W Domacica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Pre ovog poslednjeg zalivanja danas jos sam jednom zalivao samo prokuvalom vodom,posle onog zajeba i vracaju. Danas sam ih gledao ispod cfl-ki i ne izgledaju tako lose kao ispod hps-a:watchplant:. I ne treba mi po kile,vec samo nesto da potraje mesec-dva dok se ne ispraksujem. Zadnjih godina sam trosio dosta,ali zadnje god 1g nedeljno (kriza jbg),a zadna 3 meseca tek sam se za novaka pocastio sa 1g tako da i 5-10g bude ja zadovoljan...mada bice ipak vise. Kako tako,mislim da cu izgurati ovaj grow. U principu osim same vege koja im je u pocetku bila sjebana,sve je bilo prilicno ok,do ovog problema...i ne cimam posebno oko njih. Da ne moram da pratim temp redovno,ne bih po vise dana morao da otvaram box.


Evo mladih nada...

i ako ove ne uspeju,na kraju krajeva imam one koje hoce,jedino sto su mi ipak prve biljoze u pitanju,pa su mi kao takve posebno drage...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SuperAngel

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
pozz,evo čitam tvoj dnevnik i ko da ga ja pišem bar šta se tiče opčenitog stanja,a vjerujem i da su godine tu negdje.dosta se tog popušilo i previše potrošilo,bar od kad su cijene ošle i po 1000%!vidim uči se puno i brzo,jer jeb...a novi hobi je tu,a toliko interesantan.daj mi samo reći dal žena šta serka da previše vremena poklanjaš njima?kod mene je u početku bar kad sam stalno visio na komp-u pukla.super šta si uzeo ph metar jer bez toga je sve bezveze cimanje,dal je ovo ili ono,a ovako bar šta se tiče ph znaš odma.kolko si ga platio?pitam ovo samo da vidim razliku jer sam jučer na e-bayu naručio i za vodu i za zemlju.nadam se da će biti ok!evo ti jedan linkić za problem sa gnojenjem sa slikicama.lijepo je sve pokazano tako da za ubuduće imaš ako nešto krene po zlu:www.cannaversity.com/cannaversity/idx.php/26/057/Nutrients--Mediums/article/Nutrient-Problems-with-Pictures.html
pozz još jednom i sretno:icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Hvala!
Na taj link sam vec naleteo bio...a sto se dnevnika tice,obojica smo pocetnici i desavaju se iste stvari koje mi zbog ne iskustva otklanjamo tek posto se pojave. Zato skupljamo dragoceno iskustvo (i opremu) da bi nam naredni bili laksi i uspesniji...
Neko je juce mislim okacio ovaj link marihuana Guerrilla's Hall of Marijuana Plant Abuse
PH metar je 3900 din (oko 40 eur). Ne znam koliko je kvalitetan,ali bolji je sigurno od starog koji nista nije pokazivao. Imalo je boljih u drugim radnjama za nekih 10 eur vise,ali u *********** su mi zamenili stari uz doplatu,tako da nije bacena kinta ipak.

Zene...
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Danas sam ih opet zalio,ali sam dodao i 2ml Mg na 4 L vode i sve ustelovao limunom na 6,5. Ocedak mi je bio 7,25 iz jedne i 7,5 iz druge biljoze. Spusta se...jos 2 zalivanja otprilike i bice ph ispod 7.
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Hvala na rep-u ko god da mi je dao. Ne pise od koga je...ili ja ne znam da vidim. Moram reci da biljke dosta bolje izgledaju,jedino sto je ona djubrena biljoza malo sprzuckana.S obzirom da su lako mogle capnuti zadovoljan sam kakve god da budu. Ipak je bilo do ph kao sto sam i pretpostavio. Sreca da sam dosta procitao i naucio odavde pa ne moram da srljam,jedino sto me kinta j... pa ne mogu sve da priustim sto im treba,ali sada bi sve trebalo biti malo bolje jer glavne stvari imam...sada je sve u praksi. Evo kako sada izgledaju

Thanks Haze!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Jesu,mada jedan savet za one koji tek krecu,ako vec nisam rekao... BEZ PH METRA NISTA! Realno gledano voda moze da stvori najvise problema. Na samom pocetku (kada sam prvu semenkicu u zemlju posadio) sam o raznim solucijama razmisljao,prihrana,temperatura,ovo-ono,medjutim voda je najbitnija. Ne odgovarajuci ph stvori mnogo dodatnih problema. Sada vec mogu od samog pocetka da vodim racuna o tome i samim tim drasticno smanjim tj predupredim mogucnost nastanka problema koje sam do sada imao. Ima jos dosta da se uci,ali polako napredujemo. Jedva cekam da zavrsim pa da pocastim sebe i drustvo. Veliki mi je jeb sto ne mogu nikome pricati...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.242
1.700
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Sad se samo opusti i uživaj !!!
l059.gif
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Juce sam pomerao tajmer,tako da su mi od danas biljoze na 12/12. Jbg imam i par malih tek proklijalih,ali sta da im radim. Finansije nikako da mi dozvole da zavrsim veg box. Eto bas danas imao jebadu sa kolima,a obaveze se samo gomilaju,nista da stignem da zavrsim... Kad smo vec kod kola,razmisljam ovih dana kako da ugradim auto klimu u box za leto. Imam klimu kompletnu,samo da jos vidim koliko mi jak elektromotor treba da je pokrene...
 

Vujadin

Aktivan Član
19.12.2009
88
11
0
35
e kolega,hteo da te pitam,koliko ti je mreza udaljena od saksija,i koliko su vrhovi biljoza iznad mreze,tj koliko dopiru...? sretjno sa uzgojem...
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Mreza mi je na nekih 40 cm visine. Ne znam tacno koliko su kante visoke,ali od nje do mreze jedva da ima 10 cm. Box mi je visok 120 cm sa tim da mi reflektor ima nekih 20 cm...znaci od mreze do reflektora ima oko 60 cm. Vrhovi su vec 20-30 cm iznad mreze (malo vise nego sto sam hteo) ali nadam se da ce biti mesta tj da nece bas uduplati visinu.Trenutno izmedju vrhova i lampi imam nekih 30-40 cm. Jedino ce biti zajeb kad doju blize lampi,ali buduci da i nije toliko lose ispao reflektor,nemam vecih problema sa temperaturom,a uz manje prepravke o kojima razmisljam bice jos bolje...
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Evo kako izgleda visina,udaljenost a i kako napreduju...

Zbog konstrukcije samog box-a nisam mogao bolje kadrirati
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Zadovoljan sam gustinom vrhova tj koliko ih ima,a izgledaju redje jer sam imao zajeb sa ph i veci listovi su se bili osusili i otpali pa najvecim delom zato redje izgledaju,a i fiksirana mi je lampa,dok ne uzem cooltube ili napravim bolji reflektor,ovo je privremeno... Vidi se gomilica suvog lisca na slici.To lisce mesam sa zemljom koju utrosim... Dobro je da su se povratile biljoze kakve su bile. A one biljke sa strane su tu cisto da popune prostor,ima samo jedna dobra,ostale su izduzene jer im je pocetak bio ispod zivine sijalice i te biljke su mi ujedno i najlosije,ali posto ima mesta,neka ih,pa kako i koliko bude...Islikacu sve lepo samo baterije da mi se napune...
I da to je jbg...isprobavao samo,bice nesto drugo kasnije cim smislim sta he he ....a i s' obzirom na to kako mi sve u zivotu ide mozda je ta rec i odgovarajuca
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Evo mali update,cisto da se vidi kako im je... 7 dan je kako su na 12/12


Zadovoljan sam izgledom biljaka i sada mi samo preostaje da cekam...........nekih 60-tak dana min.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: He-Man