400WHA

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Pozdrav ljudovi. :D
Evo mene natrag u growanju sa novim setup-om.

BOX:
Box je napravljen od knaufa (pregradjen manji kut na tavnu) velicine 0,9 x,0,9 x 1,80. Zidovi su po defaultu bijele boje pa nisam lijepio folije. Za vrata sam se snasao pa sam 3 sloja crno bijele folije zalijepio zajedno i pomocu cicka napravio vrata. Sva elektronika se nalazi izvan boxa.

ZRAK:
Imam jedan Vents TT 125mm ventilator za ispuh zraka i hadjenje zarulje. Jedan honeywell za mjesanje zraka i jedan 100mm kupaonski koji ubacuje svjez zrak unutra.

RASVJETA:
HPS 400W Sylvania sa prigusnicom i starterom.

ZEMLJA:
Composana - standard kod mene
Za gnojenje imam od AN Iguana Juice Grow i Iguana Juice Bloom. Grow nisam koristio, a Bloom ce dobiti na sredini cvatnje.

VODA:
IZ pipe, korigiram ph.

Uh, skoro zaboravih, za prvi grow i testiranje boxa je unutra zadnja sjemenka White Haze Auto.
Ovaj grow je vise da vidim kako i di poboljsati box jer naravno da mora biti savrseno! :)

Sjemenka je posadjena 1.4., a iz zemlje je izasla 3.4. pa od tada brojim dane zivota. Danas je stara 17 dana i jucer je pokazala prve pistile.

Prilozene slike.



Zadnju sliku sam stavio da se vidi kako je spojen HPS jer imam strasne probleme sa temperaturom. Temperatura se dize do 35 stupnja. Zarulju hladi vent od 280m3 protoka zraka i 135 pascala pritiska radi. A Honeywell puse po cooltube-u punom snagom i dalje ne mogu smanjiti temperaturu znacajno. Kad sam ubacio manji vent da ubacuje svjezi zrak, temp je pala na 30 stupnjeva i tako stoji. HPS drzim na 50cm od biljke, a reflektor je homemade (mozda je to problem??) - bez njega je temp 27. I, da, prigusnica je VRELA, VRELA da ruku opce ne mozes staviti gore jer ces se opeci.

Neznam, bez ideja sam pa vas molim za savjet. Prvi put se susrecem sa HPS-om, sve je dobro spojeno (prema shemi na prigusnici i starteru), u boksu su turbine s kojima si covjek misli da ce lakse regulirati klimu, ali meni to ne ide ili sam negdje pogrijesio ili neznam...? Molim pomoc!

Peace!
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
kali sretno :thumb: box je predobar,
no imaj na umu da ćeš na tavanu,ako nije izoliran imati za koji dan i više temperature...pa će ti bez neke klime biti teško održati razmnu temperaturu,jer ventilatori za upuh ubacuju toplinu unutra tavansku + hps= bit će vruće

...ali bit će to dobro za automatike,2 growa rano proljeće-kasno ljeto
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
Prigusnica ti stoji na vrhu boxa i toplina hps-a ce dodatno da je greje+plus sunce kad ugreje od spolja i sav topao vazduh ide ka gore.spusti je dole na plocice on su hladne i stavi neki vent da ti hladi prigusnicu kolko tolko.inace biljka izgleda extra za 17ti dan :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: iSensation

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Da, znam da ce biti gusto s temperaturom :D

Trenutno zrak koji ulazi u boks je 22 stupnja, ali svejedno ne mogu ohladiti box. Da li je to normalno da mi je do 35 stupnjeva u boksu i da se prigusnica tako jako grije? Ali bas jako!

@VenloNL - planiram growati samo kad ne traje ljeto :thumb:
@rakija_srb - hvala na savjetu, pokusat cu prigusnicu staviti dolje ako ce ici :)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
ma lako je za prigušnicu,možeš ju odvojiti fizički od gornjeg dijela boxa...napravi sendvič od nečega a u sendvič stavi između,stiropor... jer je njegova temperatura 7 ° (tako mislim da sam čuo)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: iSensation

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
lijep box samo nesto mi se vrti po glavi oko regips ploca neka je prica kruzila oko povezanosti regipsa i suhog zraka u prostorijama koje su oblozene regipsom zbog toga sto regips upija vrlo lako vlagu ako nije onaj zeleni koji je navodno napravljen za kupaonice i djelove gdje ima puno vlage al nemora biti istina to je samo moje sjecanje na neke preporuke kad sam planirao renoviranje..

Sto se tice temperature kod mene je bez CT razlika 7-8 C° od one u sobi sa 600W i imam jedan vent za ispuh koji radi negdje od 400-600 m3 neznam tocno posto je vent 1000 m3 i ima 5 brzina a meni radi na prvoj na drugu nesmijem ni pomislit da nebi biljke po dvoristu skupljo

sretno i bas me zanima kako ce proci na tavanu, imam i ja jedan neiskoristen ;)
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Sretno sa growom...nema se sta pametno za dodati...temp ce ti biti glavni neprijatelj...mozda kad bi neku "mobilnu klimu" nabavija sa termostatom pa je narikta...one od 400-500 kn i sl...A to za prigušnice i dalje se čudim...je i moja od 400 grijala ka blesava ali ove od 600w doslovno moze se drzati ruka na njima...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: iSensation

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Što se temp tice...na tavanu ventovi nece puno pomoc pošto se i sam zrak biti vruc za pop....bit ce to zajebano...a box je perfect...svu srecu želim
 
  • Sviđa mi se
Reactions: iSensation

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Kali,gust je kada si u dnevnicima;)Prijatelju ventilator direktno na tubu bez cijevi....i dva dobra venta koja ubacuju svjez zrak...nema druge.Jos nesto...mjeris fokusnu temperaturu..a ona nije realna,pokri termometar s necim i dobit ces prave vrijednosti;)
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Hvala svima na posjeti i savjetima. :)

lijep box samo nesto mi se vrti po glavi oko regips ploca neka je prica kruzila oko povezanosti regipsa i suhog zraka u prostorijama koje su oblozene regipsom zbog toga sto regips upija vrlo lako vlagu ako nije onaj zeleni koji je navodno napravljen za kupaonice i djelove gdje ima puno vlage al nemora biti istina to je samo moje sjecanje na neke preporuke kad sam planirao renoviranje..

Sto se tice temperature kod mene je bez CT razlika 7-8 C° od one u sobi sa 600W i imam jedan vent za ispuh koji radi negdje od 400-600 m3 neznam tocno posto je vent 1000 m3 i ima 5 brzina a meni radi na prvoj na drugu nesmijem ni pomislit da nebi biljke po dvoristu skupljo
Zato i je meni tako niska vlaga u boxu. Nadam se da ce se uskoro malo navlaziti taj gips... Dobro razmisljanje, opce nisam mislio na to. Da morao sam staviti zeleni. ;) U pa ti imas strasnu mrcinu za vent. Moj je 280m3 :D

Sretno sa growom...nema se sta pametno za dodati...temp ce ti biti glavni neprijatelj...mozda kad bi neku "mobilnu klimu" nabavija sa termostatom pa je narikta...one od 400-500 kn i sl...A to za prigušnice i dalje se čudim...je i moja od 400 grijala ka blesava ali ove od 600w doslovno moze se drzati ruka na njima...
Da, klima, hmm, trosak koji sad ne mogu hendlati... Mislim da cu se drzati zime, proljeca i jeseni za grow, ostalo mozda jednom ;) Da ova prigusnica je doslovno uzarena kocka kak je u nekom postu rekao PowerSeed :D

Što se temp tice...na tavanu ventovi nece puno pomoc pošto se i sam zrak biti vruc za pop....bit ce to zajebano...a box je perfect...svu srecu želim
Bit ce, bit ce.... Thx :)

Kali,gust je kada si u dnevnicima;)Prijatelju ventilator direktno na tubu bez cijevi....i dva dobra venta koja ubacuju svjez zrak...nema druge.Jos nesto...mjeris fokusnu temperaturu..a ona nije realna,pokri termometar s necim i dobit ces prave vrijednosti;)
Hm, tuba mora zbog CTa. Hvala, pomaknu sam termometar sad, ovo nisam znao... Jebate, kad krenes sa HPSom ko da do sad nista ni nisi znao! :)

Hvala svima jos jednom!
 

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Kali je napisao(la):
Hvala svima na posjeti i savjetima. :)

Zato i je meni tako niska vlaga u boxu. Nadam se da ce se uskoro malo navlaziti taj gips... Dobro razmisljanje, opce nisam mislio na to. Da morao sam staviti zeleni. ;)

Nemoj da vlazis gips nikako nego odi do neke farbare i kupi lepo podlogu za krecenje, razblazi 1:1 i nanesi nekoliko puta na ceo box i nece da ti gips upija vlagu. Mislim mozes i da ga izgletujes :p al mislim da je ovo kud i kamo lakse. Te podloge, bar u Srbiji, nisu skupe
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Thx. Tako nekako cu i uraditi. Pola boksa je pogletano i pomalano. Ona polovica gdje je od prije nastao zid. Inace nisam prije naveo, cijeli tavan je obucen u 20 (na nekim mjestima i 30) centimetara debelom izolacijom. Pa se nadam da ce me ipak malo manje temp muciti.

Mislio sam cak kupiti i tekucinu s kojoj je premazan zeleni knauf, neku impregnaciju... Vidjet cu.
 

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
Imaš li mogućnosti da napravis ispuh toplog zraka van potkrovlja(dimnjak ili prozor) jer se isti vraca u box i podize temp drasticno.Imam isti vent kao ti i na kraju sam prešao na 250W hps i tako se riješio problem topline :D
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
I to mi je palo na pamet... :D Za 250 mislim....
Nemam prozor, a radit rupu je vise nego previse posla ;) Samo da zmontiramo napu sam se naj***** strasno s rupom....
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
na prigušnicu stavi aluminijsko kućište auto pojačala to su odlični hladnjaci definitivno ćeš skinut ukupnu temp prigušnice i za 15-20c k tome to bi joj trebalo i produžit radni vijek....ovo mi je sad palo na pamet onako kad si spomenuo prženje prigušnice...al to je samo prijedlog ako si u mogućnosti... :)
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Moram nesto izmisliti jer mi se i starter grije... Neznam, danas cu raskopati cijelu instalaciju (svjetlo) sa ispitivacem su ispitati fazu i nulu, provjeriti sve spojeve, negdje mora biti zajeb jer se starter ne bi smio grijati, balast ne bi smio biti toliko vruc...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.