5x CFL PC BOX

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

El_Vato

Aktivan Član
04.02.2011
56
46
18
33
znas li mozda vec koju ces metodu koristiti za growanje ? Scrog ti preporucujem da uzmes u obzir, isplati se iscimati se veruj mi, najbolje ces iskoristit te lumene :)
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
To je to :sun2::sun2::sun2::sun2::sun2:

Kuciste je super, moderno, kasnije malo privezes, ili stavis mrezicu, to su slatke muke koje te cekaju.

Kontaktiraj me na PM ako budes htio ici na sigurno, mozes imati pouzdano 2zenske sjemenke za 100kn. Dodje ti postom iz Hrv, nema carine i *****rija.

Pratimo te, ja sam isto prvo sa zemljom kuburio, imao dva tri mixa...

Na kraju sam skuzio da sam odma trebo lupiti Composanu univerzalnu za cvijece od 30L za 70kn se isplati. Ima je u Baumaxu.

Ali ima jedna caka, Composane te nemas od 10L pa je nema unutri u Baumaxu, nego moraju otici na Vanjski odjel - skladiste, tamo ces sigurno naci Composanu za cvijece, imas u mom pc growu kako izgleda. Isto mi je trenutno kao i tebi...

Ja zasad drzim 2xCFL Tornado Coolwhite-a + 70w HPS nonstop upaljen u oba kucista. Imam server i midi. U serveru 2biljke, u midi jedna. Tako da imam od berbe do berbe.

Jedan jedini savjet: za cvjetanje ce ti biti mozda i jeftinije ubaciti HPS i recimo 2xstedne 23w warm white day. Brze ce cvjetati, bolji masniji hedovi, a jeftinije nemoze.
Ako ti bude trebao HPS komplet ti rijesim ja za 100kn! Sve zajedno(Prigusnica dobra, Starter dobar, i Osram Son-t 6500lumena brate. Lako je za spojiti, a jedan vent da piri po tome i milina.).
Kontakt me na PM ako ti treba broj od covjeka.

Imati ces bolje cvjetanje, mada moze proci i ovako kako si ti napisao!

Vidjet ces, samo polako i opusteno ovo ti je prvi PC grow kao i meni.

I bas mi je drago vidjeti to. Zanimljivo je jer je neobicno.

Pisi, pitaj, ne obaziri se nekad na zajedljive komentare, jbg ja ti zato nista necu soliti pamet :)

Cini mi se ok ovaj tvoj cijeli komplet. Nista nediraj i biti ce ti to ok. Odradit ce biljka vecinu sama.

Mene najvise muci sto ja svoj PC box zaljevam sa vodom iz pipe. Mozda da kupim destiliranu vodu od 5L pa sam miran mjesec dana.

Navodno je taj famozni PH bitan jer biljka puno teze dolazi do hranjivih tvari iz zemlje.

Pozzz i dobrodosao, opcija ispravi post ti je ok da ne pises puno postova, jer trenutno je server zatrpan megabajtima heheheheh. Salim se. Ajde uzivaj.
 
24.07.2012
15
0
0
49
El_Vato je napisao(la):
znas li mozda vec koju ces metodu koristiti za growanje ? Scrog ti preporucujem da uzmes u obzir, isplati se iscimati se veruj mi, najbolje ces iskoristit te lumene :)
e ovako brate malo sam gledao i nebaratam bas tim strucnim izrazima,ali mislim da je taj scrog vrsta treninga,pa mozes li mi objasniti kako da uradim,jer sam ih planirao lupat LST-jem...
 
24.07.2012
15
0
0
49
Pozdrav...
evo malo informacija o tome kako se kod mene odvija situacija u mom pc boxu.
nemam za sada problema sa temp.biljke napreduju,rastu,imaju modru boju.
Danas im je 7. dan i izgledaju odlicno-udaljenost od sijalica je 3-5 cm i nista im ne smeta.
Ne ratu puno u visinu ali se siri i imaju listove sa po 3 kraka.

 
24.07.2012
15
0
0
49


ovo su slike 08. dan vegetacije i biljke lijepo izgledaju,imao sam neke dorade kod boxa pa vam prikazem na slikama.










iskorisitio sam neke dijelove koje sam izbacio iz pc-a tako da sam biljke postavio na ovu suplju konstrukciju kako bi zrak mogao normalno kruziti.










to je za sada,temperatura je oko 26c ,dodajem im zemlje skoro do listova,nadam se da je uredu,i kao sto mozete vidjeti jednoj od slika ,napravio sam malu varalicu za svijetlost koja se gubi zbog ventilacije.
Moze li neko da mi kaze kada da zaljevam u ovom periodu,jer samo sam jednom malo zalio od kako sam ih presadio u terra magmu,nekih 4-5 dana.

podzrav



evo jedna od mojih biljaka sa outdoora :sick:
 

Detox2Old

Aktivan Član
21.11.2012
176
424
63
33
nedo bog da padneš na box,jer ako je ono šaraf na slici 1,nahebat ćeš.

Btw,to ti je lighttrap na slici 1,2? Nebi li ti bilo bolje da ga okrenes dolje,jer ovako po danu ti sve svijetlost može probijati u box te poremetiti režim svijetla/mraka? bar moje mišljenje...
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.385
2.598
Sada je bitno da uhvatis ritam zaljevanja u ovoj fazi se najcesce grijesi-Mala biljka i mali korjen a velika posuda,to je jedan od razloga zasto ja prva dva tjedna drzim biljke u malim posudama,upravo radi zaljevanja.Ako zalijes jako i voda procuri to te moze zavarati.Posuda ima tezinu vlaga se skupila na dnu posude a biljka nema toliki korijen i tu je kvaka. 3 dcl vode je dosta za tako malu biljku, svaka 3-4 dana.
 
24.07.2012
15
0
0
49
u pravu si zbrko idem odmah odsjeci one sarafe neznam sto nisam do sada,a box je u tamnoj prostoriji mrkli mrak,nema svijetla po danu,samo ja sa vremena na vrijeme malo provjetrim prostoriju jer je velicine otprilice visina 2,50m duzina 1,5 sirina 1,5,kao neka ostava u koju samo ja ulazim.


peace!

ps posude u kojima se biljke nalaze su 0,5l
mozda se cine vecim na slikama ali nisu,a sestra mi je rekla da mlado bilje nije dobro zaljevati cesto,pa me strah i zaliti ih kako treba,stoga mi treba vasa pomoc kada je zaljevanje u pitanju biljaka od 8 dana starosti.


I kako vam se cini sve ovo,mislim dobro mi mi dosao koji glas podrske :dada
 
24.07.2012
15
0
0
49


pozdrav,evo jedna slika 12.dan vege.
Kako Vam se cini...?







jos da napomenem da sam presadio obje biljke u jednu veliku posudu koju sam na sredini pregredio,za slucaj da bude mudonja.




samo jos moram malo podici na nesto jer su biljke trenutno udaljene od sijalica nekih 10 cm.


peace!
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
fino,čini se zdravo i ne izgleda da joj nešto fali,izdužila bi se ona da joj fali svjetla,iako možeš za još 5 cm dignut,onako kao boost,ja sam svoje digo na 2 cm 2i pol od biljoza ali za svaki slučaj sam stavio jedan vent u ravnini lampi i vrhova biljki na 5v lagano da puše.....aj sretno dalje....:thumb:
 

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
Po meni je presađivanje u veliku posudu loš potez jer će sad korjen više se razrast, a time će otić biljka kasnije kad se prebaci 12/12 puno u vis, a to je problem kod tih malih prostora kao PC kućište.

A onda to treba lst-at, vezat, savijat, trimat biljku i lišće i na kraju samo isakatiš i izmučiš biljku. To sam ja radio i nije dobro završilo.
Zato je najjednostavnije staviti svaku biljku posebno u posudu do 0,5 litara,
Posuda od recimo 0,45 litara biljka ode u visinu negdje 30-ak cm na kraju što je računajući lampe tu negdje za big tower.
Ako imaš ko i ja manje kućište od 42 cm visine , tu treba razmislit i manje od 0,45l.
 
24.07.2012
15
0
0
49
mandor:podigao sam na nekih 3 cm od rasvijete,u ovoj posudi na kojoj se nalazi saksija sa biljkom sam ubacio vatu i vodu jer sada vent za upuh ima malo manje efekta.
thc boss:prije presadjivanja su biljke bile u posudama od po 0,5 l i kad sam ih presadio bas se korijen bio razvijo-ok su rasle.
Ali u planu je mnogo bolji od pc-a tako da ce biljoze mozda ici u jos vece posude jer cu imati prostora,cim bude gotovo fortke ce vam biti na raspolaganju za gledanje,naravno ako moderator odobri:dada

ps moram se zahvaliti nasem starom groweru ćiri jer mi je pomagao oko presadjivanja.

jos da naglasim da su dobro podnijele presadjivanje jer mislio sam da nece i da sam im malo korijen ostetio jer se bas bio razvio,ali na srecu ljepotice se lagano njisu i uzivaju.

Kupio sam destilovanu vodu da zaljevam-na boci pise da je izmedju ostaloga pogodna za zaljevanje kucnog bilja.
Pa me zanima da li treba regulisati ph jer na boci ne pise...?
 
24.07.2012
15
0
0
49




















nisam mogao gledati sve te boxove a da nesto ne poduzmen,tako da sam iskoristio jedan ormar i sada imam prostora koliko "im" treba.
mogu lagano da spustam i dizem rasvijetu jer sam je fiksirao na pregradu od ormarica koji je naslonjen na neke "drzace",mislim da ima jednoj slici da vidite o cemu se radi.
Naravno sada ce i biljoze da idu u jos vece posude,takodjer da naglasim da sam ubacio jednu od 40w umjesto 23w,biljke lijepo izgledaju i rastu...

...do slijedeceg update-a i javljanja....peace!
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.385
2.598
mukson je napisao(la):
mandor:
Kupio sam destilovanu vodu da zaljevam-na boci pise da je izmedju ostaloga pogodna za zaljevanje kucnog bilja.
Pa me zanima da li treba regulisati ph jer na boci ne pise...?

Naravno da treba!
 

El_Vato

Aktivan Član
04.02.2011
56
46
18
33
mukson je napisao(la):
Kupio sam destilovanu vodu da zaljevam-na boci pise da je izmedju ostaloga pogodna za zaljevanje kucnog bilja.
Pa me zanima da li treba regulisati ph jer na boci ne pise...?
Vidim slabo se ucila hemija :kenny_revenge: pa pH destilovane vode bi trebalo da bude 7 :) ali dobro sto pitas jer ko zna kakve se prodaju na balkanu :) inace destilovana voda ti ne valja, nema potrebne minerale kao sto su Ca, Mg i Fe recimo, pa ce ti biljka pokazati taj nedostatak al ajde moze pomoci kao prva pomoc ako nema nista drugo. Bolje bi ti bilo da se pozabavis cesmusom i kupi ph tester za akvarijume pa je koriguj, izmeris par puta, i posle si miran kad nadjes koliko kapi limuna ili cega vec stavljas.... eo ovakav tester imam bio nesto oko 5e
http://www.indoaquashop.com/image/cache/data/sera PH test-300x300.jpg
inace biljke izgledaju sjajno :) samo nastavi