Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
12.04.2014
18
2
8
Pwrsd moram da te pohvalim sto si prepoznao disease i napomenuo mi uzroke!Nisam mogao da izdrzim i sacekam sutra, presadio sam je.Casa nije bila izbusena.jbg.Nedopustiva greska.Ima jako korenje ,nisam je ostetio prilikom transplantacije,nadam se da ce da se oporavi.
Pozdrav!
 
20.03.2015
29
2
3
30
Danas sam ubia par stetocina jedna je ona crna mala musica, a druga je neka smeđe siva boja s rigama pretpostavljam da ih nisam sve ubia pa jel mi moze neko preporuciti neko sredstvo protiv njih evo vam par slika jedan list ima rupicu malu,a ostali imaju zuckaste tockice, ima i jedna slika di cete vidit zute vrhove ako mi ko moze rec kako rijesit i taj problem bio bih zahvalan
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    312,2 KB · Pregleda: 28
  • image.jpg
    image.jpg
    325,4 KB · Pregleda: 30
  • image.jpg
    image.jpg
    304,6 KB · Pregleda: 30
  • image.jpg
    image.jpg
    290,7 KB · Pregleda: 29

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Pozz!

Već sam zamarao sa ovim ali ne prestaje, pa se mislim da je flusham. Jer kako sam tamo desetak postova prije rekao da sam non stop jednih te istih litru vode snizavao sa onim akvarijskim ph ,danima kako sam zalijevao, mislim se da se nije nakupila previse "toga" šta snižava ph. ;) . Neće nikako da krene ko šta je ova druga. Neke deformirane listove izbacuje ali raste... jadna nakaradna :fuck: Evo slike i od ove koja dobro izgleda i ova jadna pa procjena:



P4113188.jpg P4113191.jpg
P4113198.jpg P4113200.jpg P4113199.jpg

P4113205.jpg

Blue dream
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Stare su 18 dana.
Zemlja: Terra magma, 10 % stiropra i 10 % composana blumerande
Temps: 23-29 po danu, po noci nisam puno gledao ali nebi tribale ici ispod 17-18
Gnojenje nista.
Zalijevam sa 6.5 ph
posude su cini mi se 2 litre. 17 cm
Box je mali : 30x30x60 znam da si mi preporučio da stavim jednu biljku ali ja kažem posto nemam zaliha idem na sigurno,pa cu sljedeci grow jednu po jednu kad budem moga duže vegetirat.
Rasvjeta: zasad 3*32 w (1800 lumena) 6500k, i jedna 32 w (2250 lumena) 2700k,kasnije cu 4 ove

Kako sam negdi bija cita da dobro je da odstoji voda 10-24 sata,ja sam napunio metalnu posudu i tako drzao i na špricu zalijevao. Ali svaki put kad sam isao provjerio bi ph i svaki put je bio 7.5. Nakon toga bi smanjio sa onim za akvarije na 6.5 otprilike i zalio. I tako sam jednu te istu vodu jedno 5- 6 puta možda tretirao.
Mislio sam da sam slučajno prezalio ali ne popravlja se.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.808
2.698
Weed California USA
Ne moras tolko drzat vodu ako neces. i 2h je dovoljno da klor ispari, nastelas ph i to je to. Nisu lose biljke....barem meni ne izgleda. Ne kuzim po slikama kolko litara su posude?
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
A da Powerseed mi je reka da krace drzim zalijem . Ma ćak i nisu loše šta se tiće rasta. Može bolje ali ne kužim ovaj deformitet šta se javlja. Svaki list svoju politiku a i nekako su smežurani.Da li može biti znak nečeg...a nisšta vidit ćemo...
 
10.04.2015
5
0
1
38
Pozdrav svima,moram prvo zahvaliti se ovom forumu i svima dobre volje koji su tu i pomažu sa svojim savjetima i odgovorima.Naime imam 3X feminized White Magic,do sada nije bilo problema pratim forum i nekako se ravnam po njemu.Na sve tri biljke imam isti problem,znaci listovi se uvijaju unutar sebe,makar pratim u zadnjih tjedan dana uopce ne usporava rast biljke.
Pod lampu sam ih stavio 26.3.,u biti evo slikice pa me baš zanima o čemu je riječ ?
I ne mogu dignut sliku na post,kaže da je slika prevelika.
 
Poslednja izmena:
20.03.2015
29
2
3
30
a neznam nisam je s nicim gnjojia, bia sam je gnjojia šiškakom prije 20-tak dana dok je bila jos u hidru, i kada sam je pribacia u zemlju od tada joj nista nisam dava, a ovo su prvi listovi koji su takvi... pratim pratim za sada nema neke stete
 
Poslednja izmena od urednika:

zlotvor

Aktivan Član
05.02.2008
217
301
63
balkan
Podrav,

Imam (ili sam imao, još nisam siguran) problem sa biljkama. Donji listovi su prije otprilike tjedan dana počeli mijenjati boju (prvo se vidjelo samo pod lampom), a novi mi izgledaju dosta bljedunjavi. Mislim da je pregnojavanje u pitanju, ali nisam siguran pa radije pitam.
Radi se o DWC u boxu veličine 50x50x125, automatsko ventiliranje podešeno je da drži vlagu 65-75% i temperaturu 21-24C. Unutra su dva potpuno odvojena spremnika, zajednička im je samo početna voda (kad punim spremnik) i pumpa za zrak.

U početku sam im davao vodu česmovaču koja je u startu 440ppm i 8+ PH, podešenu na PH 5.6 i 540 ppm sa FloraDuo Grow i Bloom u omjeru 1:1. PH i ppm su se tokom vremena različito mijenjali u dva tanka, što je i logično jer nisu iste veličine niti je broj biljaka isti. Do sada su PH i ppm samo rasli, a zadnjih dana PH je bio stabilno na 6.2 dok je ppm rastao za 20-ak dnevno. Voda je mijenjana svakih 4-5 dana.
Jučer sam im odlučio dati čistu vodu sa podešenim PH na 5.6, bez dodatnih nutrienata voda ima 440 ppm. Danas popodne sam mjerio, i PH se popeo na 6.6 a ppm pao na 349, jednako u oba tanka, prvi put do sada.
Nadam se da je ovo znak da se situacija popravlja i da smo na dobrom putu.

Biljke na slikama su stare 15 dana, sve su stavljene u ormar istovremeno.

Za mjerenje koristim jeftini kineski ppm i PH metar, oba sam kalibrirao u standardnoj otopini, i provjeravam ih povremeno (ppm metar se pokazao stabilnim, a PH provjeravam prije upotrebe u ph4 i ph7 otopinama).

Znam da ima puno biljaka, ali je sjeme upitne (khm) kvalitete jer je miješano staro i novo, neke su čak provele prošlu zimu uz radijator ;) Planiram uzeti klonove od svake biljke (koja preživi) pa ih staviti na cvjetanje da vidim tko je tko u mom ormaru.

Ok, sad pitanje! Da li je ovo pregnojavanje ili ima još nešto što nisam uspio poloviti?

Edit: dodao starost biljaka
 

Prilozi

  • 6.jpg
    6.jpg
    143,3 KB · Pregleda: 47
  • 3.jpg
    3.jpg
    172,1 KB · Pregleda: 48
  • 2.jpg
    2.jpg
    254,8 KB · Pregleda: 50
  • 4.jpg
    4.jpg
    167,6 KB · Pregleda: 52
  • 1.jpg
    1.jpg
    227 KB · Pregleda: 49
  • 5.jpg
    5.jpg
    210,9 KB · Pregleda: 46

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
440 ppm!?? Pa šta je u njoj brate mili?Mislim da je to previše za hidro.Probaj s vodom iz vodovoda i izmjeri njezin ppm.Definitivno lock pregnojavanjem
 

zlotvor

Aktivan Član
05.02.2008
217
301
63
balkan
Voda česmovača, tj. voda iz vodovoda ;) Možda netko iz ZG može potvrditi, ali nema razloga da sumnjam jer je mjerač provjeren na dvije različite otopine. Koristio sam Growth Technology "Conductivity standard 2.76" i još neku u vrećici koju mi je trgovac "uvalio" gratis. Ta druga je bila druge vrijednosti ali je mjerač pokazao točnu vrijednost koja piše na vrećici.



* * *
ne treba citat kada odgovaras odmah nakon posta
pwrsd
 
Poslednja izmena od urednika:

@Perdajz

Aktivan Član
08.08.2014
88
456
53
Mislim da nije pregnojavanje . 500 ppma je sasvim uredno za biljku staru 15 dana , a i po vrhovima se nevidi neki burn . Ppm će se drastično mjenjati jer imaš puno biljaka u tanku . Probaj nemjenjat vodu tako često osim ako neprimjetiš da je mutna ili sluzava . Vjerovatno je neki lockout . Imam par pitanja . Koliko pumpica i air-stoneova imaš na tu količinu vode ? I jesi probao 2:1 grow bloom ? Koliko vidim po chartu slobodno pojačaj grow gnojivo . Isto tako se primjeti da je hydroton oko stabljike dosta vlažan . Koja je razina vode ? Treba biti ispod čašica .

ghe-floraduo-grow_2534_3_.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

zlotvor

Aktivan Član
05.02.2008
217
301
63
balkan
Mislim da nije pregnojavanje . 500 ppma je sasvim uredno za biljku staru 15 dana , a i po vrhovima se nevidi neki burn . Ppm će se drastično mjenjati jer imaš puno biljaka u tanku .
440 ppma je sa običnom vodom, bez ikakvih dodataka. Od prvog dana sam dodavao +100 ppma na postojećih 440. To sam jučer prekinuo.
Probaj nemjenjat vodu tako često osim ako neprimjetiš da je mutna ili sluzava . Vjerovatno je neki lockout .
Toga se i ja bojim, i mislim da su listovi takvi upravo zbog lockouta (od pregnojavanja). Samo ne znam što je uzrok.
Imam par pitanja . Koliko pumpica i air-stoneova imaš na tu količinu vode ?
Jedna pumpica sa dva izlaza, 2x150 l/h. Svaki spremnik ima svoj "kamen" cca 15 cm dužine.
I jesi probao 2:1 grow bloom ? Koliko vidim po chartu slobodno pojačaj grow gnojivo .
Nisam, ali sad sam im dao samo čistu vodu.
Isto tako se primjeti da je hydroton oko stabljike dosta vlažan . Koja je razina vode ? Treba biti ispod čašica .
Možda zbog one zdjele koja je "nadodana" na spremnik. Ona se zaliva posebnom pumpicom 30 sec svaki sat, a višak curi kroz poklopac nazad. Mislim da ću ju izbaciti van. Nivo vode je oko 10mm ispod čašica.
 
Poslednja izmena: