Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.997
34.379
2.598
pola biljke se osusilo sto znaci da to nije par dana nebrige vec par tjedana.....e sada ako si ti gladan i zedan dali bi trebao jesti i piti pitam ja tebe :knockknock:
 

dr.manijak

Aktivan Član
08.07.2009
231
131
43
34
Nije problem ali jeste neka dilema.
Danas vracajuci se sa pecanja nabasah pored puta na 7 BILJCUGA ogromnih, kao jelke (ne visine nego sirine)
Zastanem na sred puta i bacim se pored biljoza, one miiiriiisu ala mirisu kao skanjara sto sam imao jedne godine, celi stapovi su u hedovima, tj nacickano, ali je ocigledno i lepo oprasena nekim muzjakom koga nema u okolini jer sam bas zverao, pocela je da baca dosta semenja, evo okacio sam par slika, ali pitanje je, da li i kako prepoznati da li je industriska.
A i ako jeste, da li se moze odraditi ulje i da li je bolje sacekati jos mesec dana da se popune grane ili odmah brati dok se ne napune skroz semenjem?
Mnogo pitanja?

eroc.jpg


6cl9.jpg


yty8.jpg



f087.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname
11.08.2013
20
3
3
Poz growerima
Moram nesto da podelim sa vama i da postavim pitanje.
Sinoc pre nego sto sam legao dovedem macka
u sobu, kao ajde dobra je macak, maza je pa neka odkunta. Navijem alarm oko 5 da ustanem da izluftiram box, ostavim vrata reko aj jos malo ustajem a macak spava ko zaklan.
Budim se jutros pre gasenja svetla da zatvorim vrata i da proverim sve, kad gospodin macak iskopao sebi rupcagu u jednoj od saksija koja je naravno najaca od svih, i tako ju je razmazao( israo) saksiju da ja nisam vide tako nesto u zivotu.
Jos luftiram box od smrada strasno. . .
Pa sad posle svega kontam, da nisu mozda mogle da udju neke
bakterije ili neki paraziti koji mogu da nashkode biljci?
 
11.08.2013
20
3
3
Citao sam postove u vezi koriscenja HESI gnojiva (djubriva)
i naletim na odgovor koji kaze;

Evo ja koristim HESI zadnja tri growa. Prije sam koristio plantelu cvijet ali mi se cini da je hesi bolji.
GHS The Church 2 biljke su mi dale 100g pod 250w hps, gnojeno sa plantelom
a GHS Trainwreck isto dvije biljke u istom box-u gnojeno po ovom dolje redosljedu
(HESI) me razveselio sa skoro 200g.
Uzimam composana zemlju Vegetacija mi traje oko 4 tjedna.
4 tjedan vegetacije stavim 2 ml TNT-a na litru vode.
Kad prebacim svjetlo na 12/12 onda svaki drugi tjedan stavim bloom c 2.5 ml na litru vode.
5. tjedan od kad je na 12/12 stavim 5 ml fosfora na litru vode.
Dalje svaki drugi tjedan 3 ml fosfora.
Zadnja dva tjedna ništa, samo aqua naturale ;)
Supervit kroz cijeli grow svakih 10 do 14 dana, jedna kapljica na 5 litara.

E sad se ja pitam koliko onda traje to cvetanje ili je covek samo jednom sipao fosfor za ceo grow?
ako racunamo da se zadnje nedelje zaliva bez djubriva
U prodavnici su mi rekli da se djubriva Bloom complex i phosphorus plus primenjuju svakim zalivanjem u propisanoj
dozi na boci sto bi bilo redovno svaki drugi dan(pola litre vode na 8L saksiju) jel treba i vise? temp je oko 25 C*
ovo mi je prvi indoor grow sa HESI i cistom teramagmom u 8 L

Ispada da bi ja sprzio biljku sa tom dozom svakim zalivanjem ili bi sa punom dozom djubriva dobio 400 gr heda
ja sam pocetnik i jako me jos to sve buni.jos kada sam video ovo, sad mi nista nije jasno..
POMAGAJTE...za dva tri dana treba da pocnem sa tretmanom.
 
11.08.2013
20
3
3
Poz opet growerima
Jeste da sam od skoro clan al nije u redu zaobilazite temu
Bolje da ste mi rekl, eji majmune sta pitas nego, tako kulijana. Nije u redu. . . Al ok
mnogo hvala. . .
 
10.07.2013
76
22
8
110
kako ti piše na gnojivu tako i koristi,i nemoj da si nervozan .... :read: čitaj malo opusti
se a ne odma galama :kenny_revenge: :nana: e sad vozdra.......
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
freakedways je napisao(la):
...
E sad se ja pitam koliko onda traje to cvetanje ili je covek samo jednom sipao fosfor za ceo grow?
...
trebalo bi da znas koliko traje cvetanje, a taj clan sto je to napisao u drugom postu je napisao:"to mu je sve što treba i provjereno iz prve ruke :)" pa sad il veruj njemu ili se drzi uputstva sa boce, sta drugo da ti se odgovori
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname
06.08.2013
20
3
3
Pozdrav

Imam grow u jednoj prostoriji 3x1 visina 2m
box za vegetaciju se nalazi iznad biljaka koje ce biti na cvetanju.
danas sam proveravao da li ce dole biti mrkli mrak
jel planiram sutra da prebacim na 12|12
(trenutno je rezim 18|6 usao sam u periodu mraka i
upalio sijalicu gore gde ce biti vege)
primetio sam da svetlo izlazi kroz ventilacije ali vidi se samo na plafonu,
kad pogledam dole na biljke nevidim ih..
Da li i to malo moze negativno da utice i kako? hvala
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Vjerovatno da hoće, uz malo vjetrića pelud leti uokolo a i uz pomoć raznoraznih insekata poput leptira, pčela, skakavaca, smrdljivih martina itd...itd...
Vutra će definitivno izgubiti na potentnosti al šta je tu je.
Razlog što ti je pohermila je taj stres koji si joj priskrbio rezanjem lišća.
 

WhiteWidow86

Aktivan Član
05.07.2013
61
11
8
44
In smoke :-)
pozdrav goweri ljudi moram pitati jer nemogu nista da ndzem vezano za moj problem mozda ima ali nisam nasao.. zato izvinite ako ponavljam temu itd...

eh ovako imam 4 biljkice jedna je za sigurno curica jer je u cvjetanju vec, pokazala je pol, pored nje imam 3 male koje su posadzene onako slucajno sam dosao do nekog sjemena eh te male sam u bacio u inprovizovani box-ic sa ovom velikom koju vadim i premjestam na drugo mjesto gdje naravno samo stoji u mraku tako je odrzavam na 12/12h ali ove male su problem.
u boxsu je sijalica HPS SON-T PIA PLUS 400W 54000lux-a 2000kelvina: Visoke su naj vise 10cm to jest vise se neprimjeti uopste da rastu ali zato su jedan pravi zbun toliki zbun da vise se nevidi koliko grana ili grancica ima.Znam sad sam svjestan sam da mi je potrebno puno vise KELVINA itd ali nekad sam negdje procitao kao "necete pogrijesti ako odradite sve odpocetka sa 2000kelvina, sad tek vidim da sam se dobro zajebo :))) e moze li mi ko reci dali je ovo greska da ostanu na 2000k itd

P.S zaboravio sam reci kad sam rekao da je zbun i da neraste uvisinu jedino sto se primjeti da im stablo deblja i to samo tako haahha pretvara se u malo drvo.
 

golub mira

južno od mjesta gdje sjevera nema
27.05.2013
442
2.022
163
Jbg, ja imam problem što nisam zapalio pljugu već dva tjedna, vani mi je ljepotica, bujna, i već mjesec dana otprilike u cvjetanju. Otišo bi sad kad se smrači otkinut koji listić i zapalit.
E sad, znam da je to za biljku stres i zanima me jer nisam nigdje naišao na info do kojeg stadija biljka može postat hermić, nadam se da mi se neće osvetit i postat hermić zbog otkidanja par listova, jer ja moram većeras nešto zapalit, u totalnoj sam depri.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
golube, ako skines par listova nece joj biti nista, a inace, moze pohermiti i koju sedmicu pred branje

@ww86, daj fotku da vidimo taj bonsai, inace nisi zajebo lampom, to sigurno, gro ljudi na forumu odradi ceo grow sa hps-om (tj. sa 2000K)
 

WhiteWidow86

Aktivan Član
05.07.2013
61
11
8
44
In smoke :-)
Bogeyman je napisao(la):
golube, ako skines par listova nece joj biti nista, a inace, moze pohermiti i koju sedmicu pred branje

@ww86, daj fotku da vidimo taj bonsai, inace nisi zajebo lampom, to sigurno, gro ljudi na forumu odradi ceo grow sa hps-om (tj. sa 2000K)

ova kao velika :) je bila na pocetku malo losim uslovima al mislim da je hps popravio situaciju.?

http://imageshack.us/photo/my-images/844/s5r4.jpg/


a ovo dole su ti BONSAI :-DD i usput si mi dao nadimak sad me zena zajebava..

http://imageshack.us/photo/my-images/546/uccx.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/59/msws.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/404/bays.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/809/ycqc.jpg/

a u svakom slucaju vec mi je lakse da i drugi rade sa 2000k mozda je ovo sasvim normalno jer ja sam relativno novi u growu..al ipak mislim da malo sporo rastu ili je to normalno :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname