Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.250
10.202
358
meni u svakom slučaju izgledaju spaljeno
ili od lampe
ili od gnojiva
na koliko cm ti je žarulja? i kakvi ventovi?
i koja composana? :)
kako si naveo, gotovo idealna ti je temp i vlaga, a opet ne štima
jesi siguran da dobivaš prave vrijednosti temp i vlage?
 
28.04.2015
18
1
3
40
Danas kad sam gledao biljke primjetio sam žuto-smeđe tocke na listovima (slike u prilogu). Prilicno sam siguran da ovoga jucer nije bilo dakle ovo je novi problem. Biljka je tocno 5 tjedana stara otkako je probila vani i zapravo danas sam planirao da bude zadnji dan vegetacije i evo problema.
Novi rast izgleda super i tamnozelene je boje a ove tvorevine se pojavljuju na novim listovima sta rastu između čvorišta. Stariji i veliki listovi izgledaju jos uvijek dobro iako mislim da se te zute tocke pocinju pojavljivati i na jednom od starijih listova.
Hranio sam je plantelom list i od zadnjeg hranjenja proslo je 8 dana, vodu su dobivale svakih 3-4 dana iako zadnji tjedan i svaka 2 dana jer je rast bio dosta velik i nisu se bunile. PH nije bio kontroliran dakle voda iz slavine.
Ok, dali da pribacim na cvjetanje i ostavim ovo ovako ako nije neki veliki problem ili da se ovo proba rijesiti?
20151024_221643-Optimized.jpg
 

Prilozi

  • 20151024_222028-Optimized.jpg
    20151024_222028-Optimized.jpg
    210,8 KB · Pregleda: 14
03.06.2013
13
0
1
Imam problem sa ph zemlje, ph mi je od pocetka growa oko 8, u pocetku sam zalivao sa normalom od 6,5 do 6,9, ali ph zemlje konstantno ne pada, posle sam poceo da zalivam sa znatno manjim ph 5 pa i manjim, ali ph zemlje se ne menja. Ph vode spustam sa limuntusom ali zemlja nikako da se zakiseli
 
04.04.2014
267
230
43
@Zhonn jesi li bas 100% siguran da si dobro izmerio pH i kako si ga uopste merio? Tesko je za poverovati da kupovna zemlja moze imati tako visok pH. Ako ga do sada nisi uspeo barem malo spustiti zalivanjem sumnjam da ces flushanjem bilo sta postici, eventualno da zalijes vodom u koju si prethodno dodao lucerkino brasno ili neku drugu materiju koja je po svojoj prirodi kisela pa da svojim prisustvom smanji baznost zemlje, ali za takav poduhvat bi trebalo da si majstor zanata tako da ti ne bih savetovao.

EDIT: @Zhonn izvinjenje, greskom sam se obratio tebi, post je bio namenjen clanu @SONKE
 
Poslednja izmena:
28.04.2015
18
1
3
40
@Zhonn jesi li bas 100% siguran da si dobro izmerio pH i kako si ga uopste merio? Tesko je za poverovati da kupovna zemlja moze imati tako visok pH. Ako ga do sada nisi uspeo barem malo spustiti zalivanjem sumnjam da ces flushanjem bilo sta postici, eventualno da zalijes vodom u koju si prethodno dodao lucerkino brasno ili neku drugu materiju koja je po svojoj prirodi kisela pa da svojim prisustvom smanji baznost zemlje, ali za takav poduhvat bi trebalo da si majstor zanata tako da ti ne bih savetovao.

Nisam mjerio PH nikako jer nemam tu instrumetaciju, dakle zemlja iz poljoprivredne apoteke + voda iz slavine i 5 tjedana poslije 1. znakovi nedostatka magnezija. Gnojio sam s plantelom list. Dakle ja sad vec satima gledam moguca rjesenja ali zasada mi se cini da jedino sta mogu je da pocnem zalijevati s vodom korigiranog PH-a na 6.5 a da vodu iz slavine izbjegavam. Ako je PH uistinu napravilan onda bi ovo trebalo pomoci a flushanje sam predlozio jer ionako ide na flowering sutra pa da usput i ocistim necistoce iz zemlje a mozda i popravim PH malo.

PS: U ovom trenutku ne mogu nista uciniti jer sutra je nedjelja, dakle u ponedjeljak mogu se zaletiti do poljoprivredne apoteke i viditi imaju li sto za regulaciju pH ili kakav mjerni instrument tako da pokusam ovo rijesiti, ostale 2 biljke koje su bile u istim uvjetima ne pokazuju nikakve znakove nedostatka nutrijenata.
 
Poslednja izmena od urednika:

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
@Zhonn ph mozes korigirati sa limunom (limunskom kiselinom) za snizavanje ili soda bikarbonom za podizanje. Ne trebaju ti skupi regulatori ph. Biljka ti ne pokazuje nedostatke (jer si gnojio), vec los pH. Zbog toga svo tvoje gnojenje nema smisla jer korijen ne uzima nutrijente iz zemlje. Reguliraj pH, prestani na neko vrijeme sa gnojenjem (jer ce ti nedostatak MG povuci za sobom niz pizdarija kao nedostatak zeljeza i mangana, a onda tek sljedi borba) i sve ce se posloziti.
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Stavi sliku.
Jel i dalje koristis led 144w? Kako ti se pokazao u letnjem indooru?
Mnogo je perlita, max 20% mesaj.. ali mislim da nije problem u tome.
 
22.10.2015
9
1
3
42
Pozdrav ekipa

Ako netko zna u cemu je problem, sorta je White Dwarf auto, stara je 40 dana, listovi se suse. Box je osvjetljen 8 x 24 W pl-c philips i dva pc ventilatora. Visina metar i pol sa metar.

Zanima me zast se suse, zaljevam redovito vodom iz pipe odstoji koji dan prije zaljevanja
3.jpg
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    208,4 KB · Pregleda: 26
  • 2.jpg
    2.jpg
    259,6 KB · Pregleda: 23
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran
03.06.2013
13
0
1
Stavi sliku.
Jel i dalje koristis led 144w? Kako ti se pokazao u letnjem indooru?
Mnogo je perlita, max 20% mesaj.. ali mislim da nije problem u tome.
Sadnja je pocela na samom kraju leta, led mi je bio u pocetku sumnjiv, sad sam vec upalio grejalicu, smrznuse mi se ljubimice, cekam da vidim jos mesec dana kako cu da prodjem, bar da imam za prezimit na njima. Mislim da sam ja napravio malu gresku jel ih nisam presadio na vreme zbog nekih obaveza.
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Pozdrav ekipa

Ako netko zna u cemu je problem, sorta je White Dwarf auto, stara je 40 dana, listovi se suse. Box je osvjetljen 8 x 24 W pl-c philips i dva pc ventilatora. Visina metar i pol sa metar.

Zanima me zast se suse, zaljevam redovito vodom iz pipe odstoji koji dan prije zaljevanja
Pogledajte prilog 46324
Nedostatak zeljeza koji povlaci za sobom nedostatak ostalih mikorelemenata. Los pH vode. Tesko da ce se to oporaviti.
 

uksnicazabunje1

Aktivan Član
22.01.2015
369
1.056
143
Kingston,Jamaica
Pozdrav drustvo :)
Da li bi joj naskodio kad bi odsekao makazama vrh lista ili neka stoji ?
Sto se tice samog problema vrv je od lampe jer sam je sa 52,3 cm spustio na 42,3 i ovo je pojavilo sad sam digao opet na 47-50 cm u pitanju je Mh 400w lampa 3232.jpg