Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.11.2015
30
57
18
34
jesi ti uopce procitala vodic za pocetnike????
naravno!

Napravila si nekoliko greški za početak na koje su ti već ukazali. Znam da si htjela najbolje ali loše si se pripremila, jer si trebala više informacija da pokupiš prije nego si počela. U startu imaš lošu ventilaciju, a možda ti je pretplo u toj prostoriji gdje se box nalazi. Daj više slika boksa i ostale opreme koju imaš i kako to sve izgleda. Ja bih za početak presadio te biljke u manje posude. Neće ni osjetiti, a biće ti lakše manipulisati. Trebala si krenuti sa plavim spektrom, možeš i cfl. Koji je strain u pitanju? Ne bi možda bilo loše i da dnevnik otvoriš pa da svi zajedno možemo to gurati.;)
Sve san nabavila sta trban za grow, al valjda prvi put triba probat da bi sljedeci put znala. box mi je u sobi kraj bakonskih vrata, dim 70x100, iman filter spojen na ventilator i sa cjevi vanka, iman unutra i ovlazivac prostora koji mi podize vlagu, neznan koji je strain samo znm da mi je lk reka da njima ne smeta kad se otvara box dok svitlo radi...evo da poslikam pa stavin slike

image1 (1).JPG image3.JPG image4.JPG image2 (1).JPG image5.JPG image5.JPG
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: đokson
05.11.2015
30
57
18
34
Niko nista?
Gledam ovde neke slike biljki sta su forumasi stavili, biljke stare 10dana ,2 tjedna, i moje su nekako manje nego te na slikama sta san vidila, a otprilike su iste starosti....ko da se ne razvijaju dovoljno brzo, ko da im nesto fali....a lipe su mi i drage su, hipnotizirajuce, bilo bi mi zaj da propadnu:watch:
 
Poslednja izmena:
27.10.2015
46
7
8
34
Nisam iskusan član ali ću ti dati svoju predpostavku..

Podigni vlagu na 60 i ne zalijevaj biljku često kako si i napisala.. Ja pod sličnim uvjetima kao što su tvoji sam zalijevao biljku na treći dan, a nekad i četvrti sve zavisi kolika ti je temperatura u prostoriji gdje ti se nalazi box, i sve je bilo ok.

Digni vlagu na 60 i automatski bi ti se i temperatura trebala spustiti za maksimalno 1 stepen, (Opet zavisi od temperature u prostoriji)

Podizanje vlage: https://www.vutra.org/threads/dobar-način-za-podizanje-vlage-u-manjim-boxovima.6689/

Ali mislim da je najvjerovatnije u pitanju prečesto zalijevanje

Jedan ventilator obavezno u Box-u da puše po biljkama i miješa zrak
 
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Niko nista?
Gledam ovde neke slike biljki sta su forumasi stavili, biljke stare 10dana ,2 tjedna, i moje su nekako manje nego te na slikama sta san vidila, a otprilike su iste starosti....ko da se ne razvijaju dovoljno brzo, ko da im nesto fali....a lipe su mi i drage su, hipnotizirajuce, bilo bi mi zaj da propadnu:watch:
Kako ne? Tvoje su skoro dvije stranice ove teme, ako pogledaš malo gore, dobila si odgovora više nego što ti treba.
Skini filter dok je mala, to će olakšati rad ventilatora. Ne smrdi još. To će ti kupit vremena dok nabaviš još ventilatora.
Hop temp dole vlaga gore i zalijevanje po opa cupi i totito. Sretan uzgoj
Ako i dalje nisi sigurna u to što radiš, otvori dnevnik i napiši sve šta pristojan dnevnik treba imat pa ćemo ga ispratit :)
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Ponavljam da bi bilo najbolje da otvoriš dnevnik. Pošto su ti vjerovatno regular menke biće tu i mudonja pa ćeš osloboditi prostor. Kakav ti je dovod zraka? Možda je slab pa je i u tome caka. Možeš i s vana dodati jedan mali pasivni dovod koji će ti obarati temperaturu u boksu ili čak još bolje staviti vent koji ćeš regulisti na potenciometar ili bolje skopčati na termostat. Tako će ti hladan zrak s polja ulaziti koliko treba da bi hladio boks i održavao temperaturu u optimalnim granicama. Biljke su ti male u nedostatku plavog spektra i loših uslova u kojima se nalaze. Fali ti vent unutra da miješa zrak. Sve se to može ispraviti, ali uz ove iformacije koje si stavila na raspolaganje to je sve što ti mogu reći.
 
28.10.2015
10
3
3
29
Pozz svima, ovo mi je drugi indoor al sam tek nedavno saznao za forum. Cito sam svasta al nemogu svoj problem pronaci ovdje tj. vjerojatno postoji problem vezan za PH ali zelio bi to sa iskusnijima prokomentirati. Oprema: HPS 400W za veg i cvjet ventilator stolni koji puse direktno z biljke ali malom brzinom inace grow se odvija u sobi od 10m2 al koristim samo 1m2 4 biljke i nemam potrebe za ventilatorima nekima upuh ispuh itd. Temp kad je lampa upaljena izmedu 24-27 vlaznost izmedu 50-60% biljka koju cete viditi na slici je stara 8 dana od kad je izasla iz zemlje. PH nisam mjerio do sad nisam imao s cime nabavio sam opremu i PH je oko 7.2 zemlja je Formabela ako se tako pise deklarirani PH 5.5 do 6.5 biljka je presadena u vazu od 35L prije 3 dana. Nakon 2 dana sve je okej bilo rasla je super i odjednom sam ujutro primjetio da su se donji listovi zamotali na krajevima ali nisu suhi samo zamotani a ostatak se malo objesio i pod svetlom i u mraku e sad mene zanima posto su svi ostali uvjeti gotovo savrseni jel moguce da je to zbog PH? Danas sam snizio PH na cca 6 sa limunskom kiselinom dok sutra ne odem kupiti PH minus, inace gdje zivim voda je jako "tvrda" tj puna kamenca ne znam mozda da kupujem vodu? Hvala svima na odgovorima, i da zemlja + stiropor + 9 dodatnih rupa sastrane napravljenih borerom, sve u minutu paljenje timer ima. Slike: http://s3.postimg.org/pmm2v01an/image.jpg

http://s3.postimg.org/tugv3r2q7/image.jpg
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.390
2.598
2-3 litre vode svaki 3-4 dan je dosta biljci koja je u full cvijetanju.Smanji vodu ok je svaki 3. dan ali prilagodi kolicinu vode velicini biljke majku mu poljubim.2 deci svaki 3 dan npr. bi bilo ok za sada:fuck:

edit:
i spusti lampu ;)
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
Zavisi ako u tih 4 nedelje racunas i preflower fazu(8-15dana) onda nije kasno za lolipoping.A ako je vec u cvetu toliko nije preporucljivo da ne pohermi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jovanka
12.10.2015
45
44
18
42
Pozdrav,evo imam problem sa jednom od 3 biljke od pocetka ali mislio sam da ce krenuti pa nisam obracao paznju...Ugl biljka je izasla 2 dana kasnije od ostale dvi ali razvija se nikako tj krzljavo..dali ima pomoci ili je to lose sjeme?

IMG_20151109_140956.jpg IMG_20151109_141014.jpg