Amaterski vodic za indoor uzgoj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.02.2016
61
20
8
38
Znaci ovako, totalni sam zbunj jer prvi grow je bio auto sjeme, sad ce drugi sa feminized sjemenom
Citam vec 10-ak dana i nikako da nadjem konkretne informacije najboljeg procesa za fem sjeme. Bit ce pod hps 250, 2 royal moby-a.
Jel mi moze netko samo neki link da vise ne trazim ko ludjak?
Ili u kratkim crtama. Zanima me koliko svjetla u fazi vegetacije i koliko vremena na taj nacin? I koliko nakon vegetacije i kakav rezim. Pretpostavljam 12/12.
Boks ce biti visok 2.3m tako da imam mjesta da ide u zrak do nekih 1.9 metara.
Znam da je smjesno jer ne mogu ju staviti na mjeru :) evo, link, savjet..

Hvala!
 

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Auto seme i feminized seme moze biti ista stvar :D Postoje auto i fotoperiodno, to je da li cvetaju u zavisnosti ili ne od odnosa svetla i mraka, i postoje regular i feminized to je da li ce biti 99% zenska biljka ili ako je regular to se ne zna nego moras da cekas da vidis pol pa onda pobacas muske, to da znas onako usputno :D Rezim u vegetaciji drzi 18/6 a kad budes hteo da predjes u cvetanje 12/12... I kakav proces trazis to mi nije jasno?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
Boks ce biti visok 2.3m tako da imam mjesta da ide u zrak do nekih 1.9 metara.
Zaboravi na ove visine biljaka jer će ti puno lakše biti odraditi grow uz nekakav trening biljki. Topiranje,lst,cropping. Mjesec dana vegetacije uz treniranje (18-6) i onda prebacuješ na cvjetanje (12-12) , kako ti je napisao i sbcjeceo.
 
07.02.2016
61
20
8
38
Da, u pravu si. Koliko znaci pravilno izrazavanje sa tocnim informacijama u detalje... jedna kriva rijec i ispadne skroz drugo :D
Dakle, prvi grow feminized automatic.
Ovaj drugi ce prema tome biti feminized fotoperiodne biljke.
Kod kupnje je bilo regular, feminized (fotoperiodne ocito) i autamitici naravno feminizirani.
Ja uzel feminized fotoperiodne, znam da nisu automatici :D
Proces tocno? Hm.. kak da znam kolko da ih drzim u vrijeme vegetacije.
Npr. Mjesec dana i izraste metar. I stavim na 12/12, jel ce one jos rasti ili samo pocinje cvatnja pa dalje ne rastu?
Dakle, dodjem na visinu koju zelim i stavim na 12/12 za cvatnju.
Kuzis me, ne znam kak to ide..

Svejedno hvala!
 

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Evo napisao ti je VenloNL drzi mesec dana u vegetaciji, i ne biljka ne staje potpuno sa rastom, rasce ona i u cvetanju jos malo :)
 
07.02.2016
61
20
8
38
Ok ekipa, sad trazit koji trening je za mene i bacit se na citanje i pretrazivanje :)
Bez lazne skromnosti, dosta nas je takvih pa da se ne lazemo..
Za dobar yield, koji trening? ;)

Tolko za sad, jos jedanput thanx!
 
07.02.2016
61
20
8
38
Ok Stipe.. vec sam dosadan, al zanima me :p
Ak je boks (ormar) unutarnjih dimenzija 86x66cm. Mislim stavljati dva royal mobya. Jel bude to stalo il da radim drugaciji ormar? :D pod 250hps.
Fala bogu kaj sam stolar :)))
 
07.02.2016
61
20
8
38
I mislil staviti dvije biljke u tegle od oko 25 litara. Nasel jednu veliku na dvoristu kaj je mama izbacila pa me ona i ponukala na jos jedan indoor grow u podrumu di je ljeti 16 stupnjeva pa bude lako za kontrolirati sve. Kupil jos jednu takvu teglu i eto...radim scrog na dvije biljke. Nisam ni znal :D
 
07.02.2016
61
20
8
38
E, tu je zajeb. Stavil obje sjemenke na klijanje danas.. velis za dvije i scrog tesko na takav box. Jer ak ti nisi to radil, ja kao teski amater onda isto ne budem jer nisam probal ni s jednom a kamoli s dvije biljke..
Dilema..
 

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Tu jednu kad malo ojaca zasadi napolje negde na sigurno a ovu drugu gaji unutra taman da vidis razlike izmedju unutrasnjeg i spoljasnjeg uzgoja :D
 
07.02.2016
61
20
8
38
Rado bih ali sam iz djela HR koje je jako napučeno i nema di nema ljudi. A posto biljke traze svjetlo (otvoreno mjesto prema suncu bez hlada) ne znam kud sa njima. A riskirati da me netko vidi da odlazim i dolazim negdi u polju, radje ne.. :/
Imam jos oko 2 tjedna pa cu vidjeti. Nema izbora nego neki drugi trening.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Nitko ama baš nitko nemože reći da živi gdje je prenapučeno, da ima previše ljudi, da će ga netko uhvatiti. Zajebi te priče, reci neću, ljen sam, nemam hrabrosti, trta me, bilo šta samo nemoj takve nebuloze pričat. Ako imaš dvije noge, bicikli, auto, motorić, sve se može. Di sve ljudi sade nebi vjerovao, tako da ti priča nepije vodu, to su ništ drugo nego obična opravdanja. Ima jedna stara narodna "Tko hoće nađe način, tko neće nađe razlog", vidim ti si razlog našao.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: baobab and L0oD
07.02.2016
61
20
8
38
Nitko ama baš nitko nemože reći da živi gdje je prenapučeno, da ima previše ljudi, da će ga netko uhvatiti. Zajebi te priče, reci neću, ljen sam, nemam hrabrosti, trta me, bilo šta samo nemoj takve nebuloze pričat. Ako imaš dvije noge, bicikli, auto, motorić, sve se može. Di sve ljudi sade nebi vjerovao, tako da ti priča nepije vodu, to su ništ drugo nego obična opravdanja. Ima jedna stara narodna "Tko hoće nađe način, tko neće nađe razlog", vidim ti si razlog našao.
Dragi kolega, istina, necu. Necu riskirati jer nisam sam. Istina, no risk, no fun ali.. da ne velim da ak padnem ja, moja cura dobiva i otkaz i jos ima sto problema. Mislim da je rizik u outdooru veci nego u in.
Al nije ovo tema. Svako ima pravo na svoje misljenje ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke