Amaterski vodic za indoor uzgoj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Grunfaviaticar

Banned
Banovan
03.05.2016
67
28
8
58
Slika? I spusti ph na 6.3 i pici...
Evo to je to. I ono je moj Toma i lipo vas pozdravlja.

Nije mi kisnica zamaranje jel imamo spremnik za nju tako da je ima pri ruci kolk ocu.

OK kaj mislis iz slika jel u redu ruza ??
 

Prilozi

  • 005.JPG
    005.JPG
    155,9 KB · Pregleda: 66
  • 010.JPG
    010.JPG
    402,8 KB · Pregleda: 69
  • 012.JPG
    012.JPG
    419,4 KB · Pregleda: 67
  • 023.JPG
    023.JPG
    386,9 KB · Pregleda: 67
  • 024.JPG
    024.JPG
    296,3 KB · Pregleda: 66
Poslednja izmena od urednika:

Grunfaviaticar

Banned
Banovan
03.05.2016
67
28
8
58
OK Dobro da podvucem crtu, znaci ruzica za sad je OK, PH dati na 6.3, dopuniti zemlju do vrha, zaliti se moze i koji sat prije se svica utrne, pozdraviti Toma i malo prestudirat edit i to je to. Ljudi hvala vam stvarno lipo:thumb: lakse se sad dise. Kad opet se pojavi neka nesigurnost i neznanje javljam se :respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD and Chan

Chan

Chasing dreams
01.11.2015
899
3.715
163
Hladni sever
I strogo vodi racuna u kojoj ces temi postaviti pitanje :D
Za sve sto te interesuje prvo kucaj u pretrazi, na sva pitanja je odgovoreno, mora da se cita i cita
Pronadji mentora
:thumb::wave:
 

Grunfaviaticar

Banned
Banovan
03.05.2016
67
28
8
58
Pozdrav.
Eto izgleda mi sve OK. Biljcica dobila lepu zelenu boju, prva dva listica su vec dobro narastla i primetija sam da je vec poceja novi set listica da nice a u visinu nije isla pa skoro nista sto smatram da ima pravu svetlost-manjak bi je isteza. A desila mi se danas i jedna zanjimljiva stvar idem je pogledat kad ono listovi, koji inace restu lepo u horizontali su se bili odigli za jedno cc 30 stepeni u V. Razmisljam sta ju je sad spopalo i nesto mislim mozda joj sad previse svitla pa oce da smanji povrsinu dignem feral za 2-3cm vratim se za pola sata i listovi opet lipo u horizontali i tako je ostalo do spavanja ( 8 sati) ??? Eto to je to.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
samo ti vrati svjetlo dole kako je i bilo jel ti se bude izdužila, normalno je da se listovi našilje prema svijetlu, to ti je znak da je biljka sretna ;)
 

Grunfaviaticar

Banned
Banovan
03.05.2016
67
28
8
58
Stvarno ???:zvezda:: A sta onda je bolje da su malo zasiljeni prema svitlu (mislim to je pravilan rast) il se posle ona sama vrati u horizontalu ili sta ??
OK odgovorija si mi vec al je to bija cisti direkt na bradu pa me malo osamutilo:udarac:ali sad je vec bolje:joint2:
 
Poslednja izmena:

Grunfaviaticar

Banned
Banovan
03.05.2016
67
28
8
58
Pozdrav.
Da skoknem odma na stvar. Ja mislim da je moja biljka overwatering, izgleda mi premalo tamno zelena i malo krzljava za 6 dana vege. Bojim se da se koren nije dobro razvija. Da kazem da sam sime posadija direktno u zemlju u 11L pitar. Cita sam da je to malo delikatno zbog zalivanja zato za pocetak koristim postupak da zalivam samo u promeru 10 cm ( o tome sam isto cita). Mislim i da mi ima substrat slabu drenazu, predzadnji put sam je zalija sa 3 dcl, zadnji put sa 4dcl i ni jedanput nije voda pricurila na dnu. Zalivam tako da gurnem prst do prvog clanka u zemlju pa ako je suho ili malo vlazno zalijem. Jos sam stavija prije zemlje na dno pitara malo recnog grubog peska ( kamencici) kao da mi ne izlazi zemlja kroz rupe. Ne znam evo saljem par slicica pa bi molija za vase cenjeno mislinje sta vi mislite.:watch:
 

Prilozi

  • 010.JPG
    010.JPG
    396,1 KB · Pregleda: 40
  • 011.JPG
    011.JPG
    151,4 KB · Pregleda: 41
  • 012.JPG
    012.JPG
    281,9 KB · Pregleda: 43
  • 013.JPG
    013.JPG
    356,5 KB · Pregleda: 41

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Ništa ti nefali biljci, nemoj od muhe pravit slona. Na oko ni zemlja nije prevlažna, tako da se nemoraš bedirat. Netreba pravit nikakvu filozofiju iz toga. Zali kad je posuda lakša, to znači da je zemlja suha i problem riješen.
 

Grunfaviaticar

Banned
Banovan
03.05.2016
67
28
8
58
Hvala prijatelju. Ne pravim muve od slona nego kao pocetnik ne znam sta da ocekujem tu je problem i problem svih tih turtorijala svi pricaju jedno te isto samo ne objasne kako se biljka izrazava sta njen govor to je boja velicina itd znaci. Toga fali a ne PH vode, zarulje itd itd toga ima na miljun stranicama. Mislim mogu ja gurati dalje pa kud puklo da puklo dok ruza ne krepa pa se ucit iz svojih krahova ali zar nije smisao tih strana da se to izbegne ?? I brez uvrede ne mislim nista slabo zapravo mogu reci da mi je ovaj sajt vrlo simpatican i pozitivan. PS a i neki drugi pocetnik ce mozda iz mojih gluposti nesto naucit ka sta se ja ucim od drugih glupih pitanja.:djede: OK opet se lakse dise se cujemo kad opet zagusti nesigurnost:thumb:
 

Grunfaviaticar

Banned
Banovan
03.05.2016
67
28
8
58
Pozdrav.
Bija je problem sa drenazom i to zbog mojih kamencica. Ja sam zadnji put dobro procacka kacavidom dole rupe i eto za 3 dana danas ujutro je ruza pokazala underwatering znaci da je sad bolja zracnost i lipo se susi zemlja a i ka sam je sad zalija sa 4dcl za par minuta je vec bila barica na podu:mario::a u ovih par dana je i stablo puno ojacalo. Braco gusteri nic ne stavljajte u pitar samo zemlju. Cini mi se jos uvik malo prevec svetlo zelena, negdi sam vidija da je to mozda znak da joj fali sumpora al to mi je malo nemoguce da kupovne zemlja nema sumpora ali necu se vise tim zahebavat nek ide tako dalje pa kud puklo da puklo. To je to.
 

i33i

I smoke and I know things
Banovan
09.02.2016
179
428
63
Jesi igdi napisa koju zemlju koristiš, prije da je jadna od prejake zemlje nego od manjka nečega, u kvalitetnoj kupovnoj zemlji biljka ima svega za prvih mjesec - dva dana života.
 

Grunfaviaticar

Banned
Banovan
03.05.2016
67
28
8
58
Sve je OK, Ruza raste ko luda, nikakvih znakova previse ili premalo nutrientsa, jucer napravija LST-uspjesno bolesnik nije krepa:D, samo sam ja malo brezveze panicarija, ka i svaki blentavi guster:objesen:. Sime je northern light automat pa sam na YouTube vidija da je normalno da je malo svetlija. Zemlja koju koristim je plagron growmix. U glavnom sve je OK za sada:thumb: PS nasa na ovom sajtu tema sa odgovorima za koje prije nisam zna samo triba malo pretrazit:vutra:
Jedino me brine filter, sam sam nesto sklempa od kuhinjskog filtera pa za sad radi tako tako, bice straha kad pocne ruza stvarno da mirise:murija:
 
Poslednja izmena:
20.04.2016
60
10
8
40
Da li moze devojka da nastavi rast u box-u iz outdoor varijante..tipa da stoji na prozoru u fazi klijanja,da se izbaci napolje i sa nekih 40,50 cm da se sibne unutra?
 

Grunfaviaticar

Banned
Banovan
03.05.2016
67
28
8
58
Pozdrav.
Evo mene opet. Znaci sad je tu nekdi 27 dan kako ruza raste, i sad je vec pravi zbunj. E prije tri dana sam (bar mislim jer sam vec skroz ocoravija od te lampe a nikad bas nisam ni bija oko sokolovo) primetija kraj nasih stipi (stipule) calyxe sa malim par milimetara dugim pistilima ( pomoc malog povecala 5x). Znaci ko pametno dite:lol: zakljucujem ruza je u fazi cvatanja i dalje najnizi list je malo pozutija i dalje vec je proslo vise od tri sedmice ( zemlja kao ima gnojiva za od 2-3 tjedna) znaci vrime za +gnojivo:ajnstajn:. Imam plagron alga bloom NPK 3-2-5 na uputama pise 4ml na L vode. Ja reko za pocetak stavicu samo cetvrt znaci 1ml/l vode-kisnice. Izmerim PH i on cc 5 ili manje vise 100% ne, znaci skoro kiselina za u bateriju e to u moj pitar nece:djede:. OK znaci dodam 1l vode sa spine jer ima visok PH i OK PH cc kako triba. I lipo zalijem ruzu sa 1.5 l i stavim je lipo pod lampu. Za nekoliko sati idem pogledat i ono gospe ti puno gornjih listova na spicama pozutilo:eek: i drugi dan se sve opet vratilo u normalu:rolleyes: lipo zeleni listovi:gled:. Eto sad ak se je komu dalo procitat taj moj roman gore sta mislite ??? Jel sam ja prebrzo krenija sa extra nutrients, il je to neka normalna reakcija ili ili ili ???? Mislim ruza inace izgleda uredu i raste u redu ali nebi tija da zbog nedostatka gnojiva na kraju mi budu budsi mali ko grasako_O mislim ono oskvrnula mi trud itd itd. Talk to me please.
PS cita sam forume pa neki daju i 10ml/l pa ova moja bi sa 10ml odletila na mars gospe ti.:zvizd: