Auto Jack, Il Diavolo, Cheese Candy CBD

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.434
298
109
The Mighty Jungle
plavi kamen je malo ljepsi/laksi naziv za modru galicu tj. bakrov sulfat i otrov je (3.skupina) nikako nije 100% organik ;)

paranoja ti daje recept za stari preventivni fungicid tzv. bordoska juha, koristi/koristio se u vinogradarstvu, vapno se dodaje zbog smanjivanja kiselosti pripremljene otopine i potrebno je mjeriti ph.

po meni nema smisla to koristiti, uzmes neki "pravi" konkretni fungicid i prskas, kad je vec krenula plijesan i kad vec moras koristiti otrovne kemikalije..

taj 21 dan do "savrsene sigurnosti" za upotrebu naziva se karenca.



provjerit i biti siguran u informacije koje nekome dajemo i smanjiti malo spam po tudim dnevnicima.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: scriptor

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Bakar(II) Sulfat-Plavi kamen... Neorganska hemija... Screenshot_2015-06-29-23-40-15-1.png Ako se i koristi,pri kupovini na poledjini pise upustvo,prvo proveriti da li ga ima i strogo se pridrzavati upustva... jer se prilikom pravljenja otopine moze doci do: baznog sulfata,do raspada oksida i gubitka vode...
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
na toj biljci vidim Pepelnicu
prosle godine se pojavila na biljci s avatara .
"Pepelnica se osobito lako pojavljuje i razvija u uvjetima visoke vlage i povoljnih temperatura (25-28°C). Kiše joj, za razliku od plamenjače, ne odgovaraju jer ispiru spore s biljnih djelova, ali samo par dana bez kiše dovoljno je da se pepelnica intenzivno proširi u povrtnjacima, voćnjacima i svim poljoprivrednim nasadima."
Navodno , caj od preslice pomaze.
od kemije preporucaju Domark 40 ME - izvor agroklub.com
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Dzparanoja

Maksimilijan2

Aktivan Član
10.02.2015
253
412
63
Danas od svega što sam pokušao naći jedino još ovaj

6211_1.jpg

e sad ne znam šta da radim, dali da pokušam sa ovim ukoliko Signum ne bude delotvoran ili da idem sa mlekom :whato::
 

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
ako je to dijagnoza,onda pardoniram. Mada uzrocno poslednicno zavrsava sa budjanjem kolko je meni poznato. Paranoja je majka obazrivosti :p

edit: MANKOGAL je za plamenjacu,al sve to ide preventivno,ne znam koliko sad moze da pomogne. samo u ovakvim slucajevima navijam da covek odnese pobedu nad prirodom ;)
Srecno!
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Sve pincetom odstrani i iskopkaj iz heda. S obzirom da je mnogo biljoza jedna do druge nebi loše bilo sve tretirati preslicom. Kažu da najblja preventiva prije pojave plijesni dobro ošpricati. Ja sam čak prošle godine špricao al je već bila zahvaćena biljoza, al je pomoglo da se ne širi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Maksimilijan2

Maksimilijan2

Aktivan Član
10.02.2015
253
412
63
Otkinuo sam sve gde sam uočio trulež, mislim da je tako naj sigurnije.
Unutra je pakleno, vetra nema, sunce piči li ga piči a unutra kao u rerni, mogu sam pretpostaviti kolika je vlaga.
Ubacio sam dva vetilatora rade na trojci nadam se da će im značiti da ne krene buđ negde.

 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: aezakmi