Autofem Tutankhamon, 250W HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
Za pocetak lijep pozdrav svima na ovom divnom forumu i zelio bi izraziti ogromnu zahvalnost onima koji upotpunjuju ovaj forum korisnim informacijama...sve sto do sad znam i sto cu tek nauciti dugujem Vama..inace prvi puta se upustam u ovu avanturu,te bi htio imati podrsku od iskusnijih tokom ovog predivnog cina.

znaci 1.7. sam proklijale sjemenkice(njih 4 od ukupno 5..jedna je bila suplja) posadio u zemlju..
proklijavanje je bilo standardno,izmedju 2 papirnata ubrusa natopljena vodom.proklijale su nakon jednog dana,ali tek nakon drugog dana su presadjene u malene teglice,koje sam izrezao i poljepio izolirkom,radi lakseg presadjivanja...

Box: ormar preljepljen alu folijom(mat stranom) sve osim poda,dimenzije 85X55X150

Rasvjeta: philips son t plus 400w hps

Vent: 2 kupaonska venta,jedan fi 100(upuh),drugi fi 125(ispuh).ne znam im snagu,ali dosta su jaki
1 pc vent 125mm koji je objesen ispod lampe,da rastjeruje toplinu

Teglice: trenutno u malim skroz,kasnije idu u 13l

Zemlja: compo sana

Voda: iz pipe( ali mislim da cu preci na kisnicu..sta kazete na mjesavinu kisnice i dest. vode?)

evo i slikice malih mumija

1zyhb1f.jpg


ve1bbd.jpg


b6sn4w.jpg


1zx3bcg.jpg


2rw0upv.jpg


2zstmoh.jpg


vcxvsp.jpg


fjl1fp.jpg


2jacj28.jpg



slike tipa box-a i sl. ce bit u sljedecem postu...jel bi mi tko mogao rec zasto ovoj najvecoj zute donji listovi? i zasto ovoj najmanjoj se nekako cudno pigaju listovi prema dolje?? zalijevam ih po potrebi,a to je svaki drugi dan,jer 400W hps GRIJE... temp raste i do 35-36...vlaga je u granicama normale(40-60)


svaki savijet je dobro dosao i ako sam nesto izostavio opomenite me...
LP
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
radis na povrsini za 250w sa 400w tokom leta, pojacavaj ventilaciju jer ako je sada 36 ima da siba preko 40 kad upekne, sretan grow
 
  • Sviđa mi se
Reactions: AskeR13

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
Mislim da te ph zeza.
Zemlja je ok, vlaga je ok, hrane jos imaju u zemlji.....to frkanje listova i zucenje bi moglo bit ph.
Nemoj se zafrkavat sa destiliranom vodom...sta ces kupovat svaki drugi dan 10L vode? :D nema to smisla. Izmjeri ph vode iz pipe i kisnice pa vidi koja ti vise odgovora tj ph. I korigiraj.

Ova temp je sad vec dost visoka. Probaj taj upuh vent stavit gore za ispuh vent....i vidi kolko ce ti skinut stupnjeva(2 ispuh i pasivan upuh).
...i pocni vec polako razmisljat o presadjivanju i nekom treningu topiranje ili tako nesto (ako ces uopce radit)

Sretan grow ;)
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
površina boxa ti je idealna za 250W,al kad već imaš 400,probaj se poigrati s ventilacijom,napravi još jednu rupu za ispuh i na nju namontiraj taj vent za upuh,a upuh nek bude pasivan...ako možeš nabavi si cooltube za sijalicu,jer ovaj jedan pc vent je premalo da rastjeruje vrući zrak,a 400W grije dosta...ako nemaš uvjete da uzmeš cooltube,uzmi svakako još minimalno jedan pc vent da ti hladi sijalicu,i obavezno jedan vent da miješa zrak unutar boxa...
koja Composana je u pitanju?ima ih više vrsta i nisu sve pogodne za kanabis,neke vrste Composane su preagresivne,pogotovo za tek izniknule biljčice...
ovo žutilo je najvjerovatnije od nereguliranog ph,jer nemoguće je da ti već fali hrane u zemlji...al to nek netko iskusniji potvrdi...
presadi ih što prije u posude u kojima ih planiraš držati,jer automatici su osjetljiviji na presađivanje,pa je to bolje napraviti što prije da se stignu oporaviti...
što se tiče vode,nemoj kemijati s kišnicom i dest.vodom,dovoljno je da si izmjeriš ph ove vode iz pipe i da sa limunskom kiselinom ili limunovim sokom spuštaš i reguliraš ph...ja sam dobio savjet da pustim vodu da ostoji cca 2 sata prije zaljevanja i da onda reguliram ph,pa probaj i ti tako...

sretno s mumijama,ako zapne tu smo! ;)
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
znam da to nije lampa za taj box,ali izletila mi je dobra prilika...razmisljam stavit cooltube i ako to ne bude dovoljno onda ce u box jos ic jedan sobni ventilator(onaj sa tri brzine) i ispred njega 2 boce smrznute vode...
uskoro cu ih presadit u vece tegle,pa se nadam i da ce sanse za pogresku biti puno manje..
za dest. vodu mi nije problem..imam pristup neogranicenim kolicinama..znam da dest. voda nije bas dobra jer nema minerala,ali u kombinaciji sa kisnicom.......ph metar nemam, jer je financijska situacija ista kao i u drzavama EX-YU...mozda si narucim onaj sa e-bay,crveni,jeftini...ako to cemu valja...
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
definitivno cooltube stavi jer imaš prostora za njega,ako ne uspiješ,onda probaj sa sobnim ventilatorom,al pazi da ti ne puše ni prejako,da ne polomiš mlade grane...za destiliranu vodu i kišnicu nisam kompetentan bilo šta pisati,pa radije neću da te ne savjetujem krivo...a što se tiče ph metra,poslužit će ti taj jeftilen,vjerujem da većina forumaša ima tog kineza. :)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
Sve 5 :thumb: ,no presadi što prije da ti se korijen ne vrti u tim malim posudama jer onda kasnije slabo napreduju biljke.
Ja sam svoga tutankhamona skinio neki dan.Ispočetka sam ih zalijevao sa destiliranom vodom a kasnije direke iz pipe,nisam ništa korigirao ph vode.Gnojio sam plantelom cvet svako drugo zalijevanje,ili treće ...ovisno o raspoloženju taj dan :D
80 dana od sjemena do berbe,mada je moglo još koji dan.
Odličan je strain za uzgoj.Kad su žedni objese lišće dobrano za razliku od nekih drugih automatika.
Baš ovih dana degustiram pomalo ... rad je odličan.
 

rastanaut

Aktivan Član
31.05.2014
165
203
43
Cooltube je lako napraviti od staklene vazne, ili neke visoke staklene posude. Uspio sam sebi nesto slicno improvizovati za 150w da se rijesim toplote (a ima je i od 150w sijalica). Imam i 2 100m venta koja vuku po 100 kubika zraka i montirao sam ih oba na ispuh - 1 da vuce zrak kroz filter na pocetku alu-ventilacione cijevi - 2 da vuce poslije sijalice topli zrak. Oba imaju istu funkciju i smijer i u istom su zracnom kanalu. Tim mozes da rijesis i kruzenje zraka, i ventilaciju i toplotu i vlagu :)
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
evo me natrag sa losim i dobrim vjestima...
losa je ta da mi je riknula prigusnica, pa sam sad bez hps-a :-(
dobre su: - presadio sam mumije u 13l tegle
- dobro napreduju s obzirom da nisam imao lampu za vege
- zutilo donjih listova na jednoj mumiji se ne siri dalje(samo su vrhovi to para lisca malo se uvili prema gore zbog temp)

znaci dvije su zemlje u teglama,jer nisam u startu uzeo dovoljnu kolicinu za sve,a nisam vise nigdje mogao naci compo sanu...na donjoj polovici tegli se nalazi compo sana,a na gornjoj je plantella balkonia...compo sanu sam stavio dolje jer netko mi je sugerirao da bi mogla biti malo agresivna za mlade biljke...pa neka trenutno korjenje raste u planteli...nadam se da nisam napravio zajeb,zato sto nisam pomjesao te dvije zemlje........
evo i slikica zemlje
16hsu2d.jpg

34pxhs6.jpg

xlea74.jpg

nb23w1.jpg


zemlja je natopljena postepeno i ravnomjerno sve dok nije malo vode procurilo u tanjuric. mumije su jako pazljivo presadjene(nisu pokazale nikakav stres).tegle su jedva stale u box(morao sam rubove rezat).bile su tako par dana pod HPS-om dok sinoc nije pregorila prigusnica(mamicu joj njenu)..sinoc su bile bez svjetla i nadam se da im to nece previse smetat...
evo i ostalih slikica boxa i mumija

efmntw.jpg

2myasdf.jpg

s655hg.jpg

2viryfn.jpg

34rbvvl.jpg

xoia90.jpg

24c7csk.jpg

6p2tth.jpg

1roweu.jpg

6fw7y0.jpg


evo par slikica sprzene prigusnice..popucala je i gore na vrhu di je shema se napuhala.... :-(

mkucjn.jpg

14w63wk.jpg

vrsoec.jpg


trunutno su pod jednom CFL-kom 45w, 6500k, 2800lm...spustena je maksimalno do biljoza... i ostat ce tako jos par dana, dok nabavim novi set HPS 250W dual-spec sa cooltubeom(jbg,trebao sam to od pocetka,ali manjak prakse je u igri)
ph metar necu imat jos nekih mjesec dana(sa e-baya)...nadam se da cu i ovako izgurat bez njega...

Hvala svima na savjetima i podrsci..puno mi to znaci.. :love001:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
Samo da velim za zemlju. Ja sam koristio Plantellu prilikom prvog presadjivanja i pokazala se odlicna, znaci nikakvih problema nisam imao, mislim da nemas brige oko toga ;)
...kaj nije malo pre visoko ta lampa (bila) od biljaka....mozda slika vara al izgleda koda je 1m+ od biljaka :)
sta ovaj ebay ph metar ne radi??? (ovo kaj je upiknuto u zemlju) :D
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
joj svaka cast, taj balast je iz '50-ih, ne moz vecno da traje sve i ako je svapski ;) ne preteruj samo sa vodom, ostavi da se zemlja isusi (govorim generalno, nebitno ako si fotkao neposredno nakon zalivanja, tolike biljke u tim posudama jednom u 7~10 dana plafon za pocetak)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
Stipe...lampu sam udaljio maksimalno zbog problema sa temperaturom..a mislim da je i vise nego dovoljno jaka za biljke i na toj udaljenosti...a sto se tice uvog zapiknutog u zemlju..to cudo mjeri vlagu, svjetlost i ph...e sad, super mi je za vlagu jer znam koliko je zemlja mokra na polovici i na dnu tegle..to sta mjeri svjetlost u zemlji mi je totalni apsurd, nepotrebno...a ph mi pokazuje oko 7, ali naravo ne moze to mjerit precizno....
sto se tice zalijevanja..pripazit cu..a imam i vlagomjer sa e-baya..hehehe
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
jest da si odgovorio stipetu ali cisto da spomenem da problem sa temperaturom ne resavas tako nego adekvatnom ventilacijom, ako je tako kako je na fotkama to je predaleko i uverices se uskoro u to, 400w ne bi trebalo da bude na vise od 40cm, a bilo bi super da bude i blize
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
uzet cu to u obzir...ali nemojte se sekirat,jer stize kroz par dana(vec sam u proslom postu naveo) hps 250 dual-spec sa cooltubeom...tako da ce ici na nekih 40 cm od malisana...
 

rastanaut

Aktivan Član
31.05.2014
165
203
43
Imas super prostora u boxu da napravis taj cooltube i uvezes ga sa 1 aluminijskom cijevi na taj ispuh gore sto imas i malo bolje podesis taj lanac da moze lampa da ti se spusta i dize po potrebi.
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
ma ici ce i na 10 cm ako treba...zato ste mi Vi potrebni da me usmjerite na pravi put...kolika je onda optimalna razdaljina?
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Ako stavljaš HPS od 250W sa cool-tubeom slobodno možeš približiti na 15-20cm . isprobaano i bez problema to radi, a na CT okaćiš neki 120cm vent da pirucka i tjera vrući zrak van.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.