Berba / harvest - procjena

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.242
1.702
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Ako nemaš mikroskop postoji jedan lagani trik , potrudi se da uslikaš makro fotku ( vrlo blizu i fokusirano ...) , ako uhvatiš makro fotku uploadaj ju na potsimage.org .
Tako ćemo vrlo lako moći još zumirati i praktički vidjeti trichome ....

Ali ovako na prvi pogled izgleda da nemaš još puno .... rekao bi kolko ti vrijeme dozvoli :)
 
30.01.2012
5
0
0
41
Evo tri slicice. Biljka uzgojena na terasi i pored prozora. Cini mi se da malo stagnira, a i neki hedovi poceli da menjaju boju. Zalivam Substralom na nedelju dana. Sta bi dalje trebalo da se radi, da se spasava sto se spasti moze? IMG_3612.jpg
 

Prilozi

  • IMG_3608.jpg
    IMG_3608.jpg
    209,9 KB · Pregleda: 62
  • IMG_3611.jpg
    IMG_3611.jpg
    197,3 KB · Pregleda: 54

Gardener

Aktivan Član
27.08.2012
175
64
0
36
Planiram skidanje za jedno 15 dana,sutra zadnje gnojenje,malo jaca doza. Trichomi su mi cilj pretezito mljecni,prema 50/50.
View image: IMAG0413

Drzati jos ili ne? Znam da sam dobio dosta odgovora koji govori skinuti za 14-21 dan,ali jednostavno zelim odraditi sve tip top i cuti sto vise misljenja
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
51
ja bi drzo jos 2 tjedna max... ali nikad nemozes znat tocno dan kad treba harvestat, uvijek varira...
i ovisi o osobi kakav high zeli, ako zelis da zabija, drzi 2 tjedna... ako zelis malo laksi high, da obavljas fizicke poslove i normalno funkcioniras, skidaj za tjedan...
ali posto TI odlucujes kada ce harvest biti, nitko ti nemoze tocno reci kada da skines, jedino te mozemo posavjetovat... a na tebi je zadnja odluka kakvi ce hedovi biti :)
btw. lijepa biljka :)

peace out !
 

Gardener

Aktivan Član
27.08.2012
175
64
0
36
Baci oko na dnevnik ako ti se svida,nije bas neka ljepotica xD Kao sto sam rekao,zelim onako vise "sativa" high,ali imam osjecaj da je nekako prerano tih 2-3 tjedna,a ti cak spominjes i tjedan dana :eek:hno: ja bi nju najradje skinuo odmah :D glavni mi je problem sto nemam mikroskop,a zelim je skinut na mljecnima i malo crvenih. Plus,mislim da je u cvjetanju nekih 6 tjedana tek,mozda malo vise :O
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
51
ma ne se*i :) odlicna ti je biljka :D
skidaj za 2, 2.5 tjedana... nemozes fulat u tom slucaju, ako je 6 tjedana u cvjetanju, ili malo vise kao sto kazes...
vidim na slici da su trihomi poceli izbijat, ali prozirini... da ti prozirni sazriju, do mlijecnih pa do brown/orange boja, treba od tjedan, do 2, 3... ovisno o strainu...
izaberi neku sredinu, pusti mlijecne i sve u k xD skini sredinom 10-og mjeseca i neces pozalit sigurno :)

peace out !
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.089
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
zelenitooth je napisao(la):
Pomislio da su mali hedovi da bi poceli da menjaju boju. Da li da ukidam djurivo i da nastavim samo sa vodom ili sta...? hvala

nema to nikakve veze jos ti nju pognoji 1 ili 2 put i onda samo voda jedno 2 tjedna ako ne i 3 i skidaj negdje krajem 11 mjeseca drzi je tamo di joj nije hladno i di ima najvise sunca i to je to
 
09.10.2012
3
0
0
45
Evo je, moja prva, sve sam radio otprilike, a sad vidim i da sam radio LST :) rasirio sam joj grane da sredina dobije vise sunca i ... cudo se pocelo desavat ;) Inace, biljcica je bila napadnuta od crvenog pauka, potpuno se osusila, izgubila listove, pa cak je i stabljika licila na suhu granu. Ostavio sam je sastrane i nakon tjedan, dva poceli su se pojavljivati prvi novi listovi, a to je bilo u sedmom ili osmom mjesecu.

Što mislite, koje je vrste, sativa ili indica, sva pitanja ili savjeti su dobrodosli :)

https://forums.vutra.org/members/vutramo-albums-rast-picture2882-crop.jpg
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
@vutramo
ajd ubuduce zarotiraj fotku i postavi je ovako:
20ppppg.jpg

vutramo je napisao(la):
... Što mislite, koje je vrste, sativa ili indica, sva pitanja ili savjeti su dobrodosli :) ...
najverovatnije je neki hibrid u pitanju, pa imas i jedno i drugo, ok je biljka ali je jos zelena
 
09.10.2012
3
0
0
45
:) Hvala na odgovoru, ubuduće ću se bolje pobrinuti za slike...

Po odgovoru vidim da je jos rano za branje, pod mikroskopom one male gljivice pocinju dobijati mlijecnu boju, sada vec oko 50% mlijecnih, 50% prozirnih, po vasem misljenju, koliko jos okvirno, dali se radi o tjedan ili manje ili dva i vise tjedana i dali je pozeljno drzati je jos onako svezanu?
 
29.07.2011
30
5
3
51
mjese
jel je iko ikad brao prema mjesecevom kalendaru?
prico sam s babom doma ona radi po tome i sve joj je duplo vece od drugih baba znaci paradajz i u vrtu
pa me zanimaju vasa iskustva,a baba mi je rekla da je moj harvest 21.10 :D
ima dolje vrtite na linku cjela knjiga i tak izlazi za svaku godinu
 
01.10.2012
8
1
0
45
Dragi prijatelji i iskusni uzgajatelji,

za moj prvi put trebaju mi vaše iskusne oči. Namjeravala sam ubrati svoje ovih dana, ali nisam sigurna jesu li spremne. Padala je kiša pa su slike kakve jesu. Vjerujem da tko zna će moći vidjeti da li da berem ili da čekam još.

Hvala svima koji će pridonijeti unaprijed. :bale

dan3[1].jpg .jpg]
 

Prilozi

  • noc[1].jpg
    noc[1].jpg
    201,4 KB · Pregleda: 114
  • dan[1].jpg
    dan[1].jpg
    211,9 KB · Pregleda: 119
  • dan2[1].jpg
    dan2[1].jpg
    198,8 KB · Pregleda: 101
12.03.2012
35
32
0
39
nisam stručnjak,al mislim da to još nije gotovo,možda još 2 tjedna ili više.....budu se već stručnjaci javili.....:dada