Berba / harvest - procjena

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
zaista zanimljiva biljka. Rekao bih da je malo nedostajalo djubriva i svetlosti. Cvetovi su retki,mada i genetika radi svoj deo posla. Nije zrela to sigurno ...Ima tu jos 10-ak dana u svakom slucaju. Ne zaboravi da okacis osusene cvetove.
poz
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
koja rasveta je u pitanju, generalno gledajuci biljka lepo izgleda, lici na ww, ali mislim da je 45 dana malo da dozri u indooru, no ne mogu jasno videti trihome, u svakom slucaju ja bih ostavio bar jos 10ak dana, verovatnije dve sedmice

edit: sad tek vidim dva posta, koristi opciju Ispravi post koja se nalazi dole dessno u tvom postu kada dodajes nesto, nemoj pisati post za postom
 
10.09.2012
26
2
0
37
hej - pa imam dva posta jer mi je kod prvog pisalo da cekam da ga admin odobri, a drugi se primio i sad ga opet nema ... stvarno ne kontam ništa :) al hvala na procjeni.. pokušala sam što bolje uslikati. Rasvijeta je prirodna sunce - na balkonu je inace biljkica - unjela sam ju unutra radi slikanja.
 
20.03.2012
7
0
1
Dragi prijatelji, može li pomoć? evo jedna biljčica , kasno je posađena , zbog selidbe traume preživila i to sve, nebitno zato je mala ostala no ima i na njoj bar nešto, sad me zanima kad da ju berem, nadam se da iz slike se vidi dovoljno... vani je postalo hladno i kišovito biće još par dana sunca kažu sad ne znam šta da radim... može savjet??!! hvala vam
 

Prilozi

  • 2012-10-21 14.48.35.jpg
    2012-10-21 14.48.35.jpg
    206,2 KB · Pregleda: 44
  • 2012-10-21 14.49.10.jpg
    2012-10-21 14.49.10.jpg
    204,7 KB · Pregleda: 57

Farmer82

Aktivan Član
30.03.2009
71
38
18
pozdrav..a cuj po meni mozda da ju ostavis koliko god ti to vremenski uvjeti dozvoljavaju pa koliko bude bit ce..a ako nista drugo nagodinu krenes ranije i to je to..ja sam jos "zelen" u podrucju growanja pa vidi sta ce ti reci iskusniji igraci :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
bokicro1950 je napisao(la):
Dragi prijatelji, može li pomoć? evo jedna biljčica , kasno je posađena , zbog selidbe traume preživila i to sve, nebitno zato je mala ostala no ima i na njoj bar nešto, sad me zanima kad da ju berem, nadam se da iz slike se vidi dovoljno... vani je postalo hladno i kišovito biće još par dana sunca kažu sad ne znam šta da radim... može savjet??!! hvala vam

zeleno je to druze, sto kaze farmer, guraj vani sto duze mozes, moze ona da podnese i niske temperature nije to opasnost i treba je drzati dok god ima sunca i lepih dana, ni kise nisu problem samo obavezno prati da ne krene budj, prakticno jedina opasnost koja vreba
 
10.09.2012
26
2
0
37
PowerSeed je napisao(la):
koliko sati direktnog sunca ima dnevno


odrpilike sat - dva - al moram ju svakih 20tak minuta micati jer sunce 'bježi'

p.s. imam još jednu nedoumicu - dali se mora prije branja ostaviti dva dana u mraku i dali se mora ubrati onako cijela s korjenom pa to sve sušiti il se samo vrhovi poberu? vec sam prije pisala da sam to bila bezveze zasadila, slucajno uspjela biljkica, i sad eto.. pri kraju je - pa da odradim do kraja to kak treba...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
@bokicro1950, naravno, za tu jednu ako je jedina ti je dovoljan hps 150, jedino ne znam da li je zasadjena direkt u zemlju ili u posudu, jer ako je u zemlju nije bas preporucljivo sada je vaditi i presadjivati, ako je u saksiji lako se prebaci u beki box il' improvizaciju box-a

@individualka10, to sa sat~dva i micanjem je patnja a sunca je svakako nedovoljno, ako je na balkonu onda moze i u sobu, savet kao i za bokijacro, unesi bar pod 150w i zavrsi pricu u indooru, ako nemas box improvizuj nesto u nekom uglu sobe, dva sata sunca dnevno je jako malo
 
10.09.2012
26
2
0
37
PowerSeed je napisao(la):
@individualka10, to sa sat~dva i micanjem je patnja a sunca je svakako nedovoljno, ako je na balkonu onda moze i u sobu, savet kao i za bokijacro, unesi bar pod 150w i zavrsi pricu u indooru, ako nemas box improvizuj nesto u nekom uglu sobe, dva sata sunca dnevno je jako malo


a evo decko i kolega su vec probali malo i kažu da je jako dobra - a oni imaju iskustva s time.. ja inace ne znam ništa o tome... jednostavno nemam gdje unutra to držati a i miris je preeeeeeeeeintenzivan.. cijeli balkon miriši a i okolica.. na žalost tako je kako je - a sad - valjda ce uspjeti do kraja...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
individualka10 je napisao(la):
... ja inace ne znam ništa o tome...

e, onda ces i ti uskoro saznati ;) naravno da je dobra ali moze biti jos bolja, onda ganjaj sunce jos dok ga ima na terasi, probaj izgurati jos koji dan, mozda sedmicu, koji dan vise... zavisi i kakvo ce vreme biti, al drzi je dok mozes
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.088
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
individualka10 je napisao(la):
alll aj pliz mi daj još odgovorćek -kad se odlucim na 'berbu' dali ju berem cijelu s korjenom ili uberem te vrhove pa njih sušim? :)))

cjelu sa korjenom najbolje samo okreni u dobro zracenom prostoru sobna temp.

i cjuraj bar 3 tjedna min ...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
nikada nisam susio sa korenom, kog ce ti to, samo ce duze da traje jer ce povlaciti vodu iz korena dok se ne osusi... biljka nije velika, cvikni je i okaci celu ili prvo poskidaj grane ako ih ima pa njih odvojeno okaci... snadji se, kad krenes samo ce ti doci ;)
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.088
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
PowerSeed je napisao(la):
nikada nisam susio sa korenom, kog ce ti to, samo ce duze da traje jer ce povlaciti vodu iz korena dok se ne osusi... biljka nije velika, cvikni je i okaci celu ili prvo poskidaj grane ako ih ima pa njih odvojeno okaci... snadji se, kad krenes samo ce ti doci ;)

ja ju volim posusit sa korjenom iz jednog razloga sto jos neko vrjeme dan dva dok ne umre biljka jos koliko toliko zapuni vrh i izbaci koji trihom vise eksperimentiro sam sa jednom biljkom otkinuo granu jednu i susio a ostatak sa korjenom susio treba duze to sto kazes ali ova koja se susila sa korjenom malo je bila tvrda i vise se osipala kristalima nego samo grana a to je zato sto jos dan dva iz korjena povuce svu hranu....
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
mozda to moz' da pomogne ako je skidas ranije, ja to nisam praktikovao a i gledam da skinem kada je vreme, pa joj onda vise ne treba dan~dva da jos nesto povlaci iz korena ;) no dobro, to je sve stvar licnog izbora