Berba / harvest - procjena

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.088
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
naravno power skidam i ja kad treba i kad to mogu a kad nemogu radim ovako jer svi znamo da je svaki dan bitan pred kraj i da se u zadnjih par cuda desavaju a kad je gotovo kad i treba kak ti kazes onda ju e i moze samo vrh skinut :D
 
28.08.2012
5
0
0
78
U velikoj sam nedoumici, pomagajte jer kisno vreme je pocelo i padace jos par dana uz jutarnje temperature oko 0. Trebao bih je ostaviti min. 10-tak dana, a ovo vreme pogoduje samo budji i plesnima. Ne brine me toliko mraz, jer nece biti jak i ne moze nastetiti biljci koliko me brine vreme.
U nastavku nedelje bice oblacno i sa dnevnim temperaturama od 7 do max 10 stepeni i pitanje je koliko biljka moze normalno nastaviti cvetanje do kraja u takvim uslovima i bez sunca!?
 
05.10.2012
5
1
0
34
unaprjed isprike za pravopis i moguce glupe recenice...

stvari stoje ovako prvi mi je grow indor
- problem je u tome sto me zakacilo 3 nepoznata sjemena
nazalost ili nasrecu 3 sativa dominantna genoma
problem je mi je bila visina biljkica, posto je boks nekih 80cm (BIG pc blabla)
temp je ok imam cca 0,1m2 oko 7000 lx CFL (duga prica zasto nije HPS)
gnojidba redovna voda ok ph ok zemlja ok sve ok,
osim jedne stvari znaci posto sam uvidjela da su sativaste nisam radila lst niti toping nego sam pustila da rastu i da slobodno bacaju sekundarne grane jer je jasno da bi trebale biti manje visine ukoliko izbalansirane KN makroelemente trosi na sekundarne grane bezobzira na smanjenu kolicinu svjetla za doljnje cvati. zelim reci da im nista nefali u tehnickom smislu nego je problem taj da sada s nekih 43 dana od pojave prvih cvati u rezimu 12/12 njihov rast nestaje tj lagano usporava... ja sam njih ukrotila i ali sada dolazi problem glavna grana (stabljika) pošto idalje raste i baca nove cavti koji uvelike zaostaju za onima sekundarnima koje su izlozene najvecem osvjetljenju i koje su daleko daleko ispred u dozrjevanju.
sto ciniti kako bi harvest bio izjednacen?

sto sam ja ucinila po tom pitanju:
-smanjila sam na minimum N K i povecala P2O5 (pokusaj oduzimanja gradivnih "zelenih i provodnih" nutijenata) K u ovoj situaciji nesmeta jer je posrednik dusiku, N isipirem cesto jer se on najlakse ispire.
- vezanje krocenje biljke s tim da glavni stabljicni vrh izlazem samo (vecinom) toplim bojama 2500-2700 K (sprjecavanje veg rasta) ali nista nepomaze njen genom ubija i ovu stavku.
- na pocetku sam razmisljala pošto sam presadjivala 3 puta u toku veg i to svaki put u 1/3 vece saksije i stala sam na 500ml za 2 i 900ml za jednu koja je i glavni problem jer sam bila misljenjea da ce velicina saksije tj. korjena dati proporcijonalno manju veg masu samim time i manju visinu. to se uspostavilo tocnim ali...

razmisljam o:
- rezanju vegetaciskog stabljicnog vrha, tj sprjecavanja GA3 i ostalih hormona koji se nakupljaju u veg vrhu (stabljike) i djeluju na ostatak biljke i njen nezaustavljivi rast...teoretski veg i gen rast tj balans.... (ovo je teoretski neko rješenje) iako je to na neki nacin kršenje pravila uzgoja koja izazivaju stres i moguce mutacije (hermanje itd), ali ovo mi se kao neiskusnoj groverici ove "najdraze" biljne vrste cini kao nekako najlogicnije rjesenje....?
- daljnjoj vremensko prostornoj igri krocenja i obuzdavanja odlaska vegetacskog vrha u cfl nebesa tj izbjegavanje relativno slicnog soka kao i u prethodnom razmisljanju?, tu se postavlja još jedno pitanje dali je moguce da dozrjevanje bude nejednako kao i moguca berba?
- vasim razmisljanjima posto sam prateci dnevnike vidjela da su berbe iskljucivo uvjetovane time da biljke (pa i one sativaste) nakraju pred berbu budu relativno jednako dozrele?
koliko sativasti genomi rastu (okvirno znam da je to uvjek individualno pogotovo kod nehibridnog sjemena) u vegetativnom rastu u cvatnji? znaci do kojeg dana cvatnje stagnira i prestaje (ovo je trebalo biti prvo pitanje) ;)

molim iskustva i misljenja jer uistinu neznam sto uciniti?
Hvala unaprjed..

i da slike stizu (znam da ste na to alergicni) :D
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
Bez obzira da li je indica dominant ili sativa-rast traje do 5 nedelje cvetanja,kod nekih moze i duze.
trebalo je raditi neki trening,kako bi svi vrhovi bili negde u istoj ravni.A pogotovu zbog cinjenice da sative u prirodi narastu podosta...
Neka opcija bi ti bila jos jedna lampa postavljena bocno,koja bi osvetljavala donje bud sajtove....meni je bar pomoglo-prosle nedelje sam stavio dodatno jednu lampu,i situacija je znatno bolja na donjim granama...
Heba ga,sative nisu bas za PC grow....a i sam PC grow bez treninga nije preporucljiv,no dobro sta ti je -tu ti je..
Obzirom da je CFL u pitanju(dakle,ne greje preterano) imaces jos prostora za rast....
eventualno mozes supercrop probati,ali ako su vec usle u cvetanje....ne znam bas da li je pametno.....doc' ce neko mudriji od mene,pa ce da ti kaze xD
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Taman sam udrio pljugu i paf na ovaj post. :)

Koliko sam skontao situaciju, možeš supercropat (polomit) glavni vrh, nek visi na kori pod 90stupnjeva. Taj vrh će zacijelit, a biljka će više dat drugim vrhovima energije. Većinom vlažan medij također pridonosi "istezanju" biljke. Sativa dominant sa 43 dana cvjetanja je možda tek na trećini cvjetanja, a čitao sam i da sative znaju ostat na prozirnim/mliječnim trihomima do kraja. Toliko za sad bez slika, pozdrav. :)
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
TEODORA1 je napisao(la):
i da slike stizu (znam da ste na to alergicni) :D
kad nam napise roman pa mogla bi i koja slikica :p u cvjetanju neznam bas da bi rezao ista ...pogotovo ne topove...vegetativni rast bi trebao znato usporiti ili stati polije 4 tjedna cvjetanja... a sad kako sam se napusio pocinjem sumnjati u te tvoje lampe...ako se vraca u vegu vjerovatno nema dobar spektar svjetla po citavoj povrsini pa ti negdje nadjacava plavi spektar ...slika slika slikica ovako pricamo u prazno ;)
 
25.11.2012
1
0
0
43
PowerSeed je napisao(la):
Daj fotke sto pre, a po pitanju sazrevanja, racunaj da ti je neki minimum za outdoor 50~60 dana za indika dominantne sorte, a moze da se razvuce i do 3~4 meseca kod sativa, pa sad proceni, mada sve to zavisi dosta i od objektivnih okolnosti u kojima rastu. Nemoj biti nestrpljiv, nema razloga da ne uspe, i daj sto bolje fotke da vidimo te devojcice, ako moze neki makro da vidimo i te "kao hedove", sretno.

ovo me je mucilo jedan duzi period
zanima me moje su ispod lampe 400w imaju temperaturu 25 i zaljevam ih za sada posto su tek 13 dana stare s TNT Complekxom za vegetaciju
muci me dal cu pogrijesit sto se tice same raspoznaje muska zenska
jer medju cijelim nasadom imam 10 curki visokokvalitetnog sijemena
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
ako ovo procitas ne bi smelo biti greske ;)
https://forums.vutra.org/uzgoj-faq/85-prepoznavanje-muske-i-zenske-biljke.html
koristi malo pretragu i promasio si temu, ovo nije o prepoznavanju muske i zenske biljke

i jos me zanima kakve veze ima naslov tvog posta puno si mi pomogo zlo sa mojim citatom u istom
edit:
hehe, a mogao bih i da pitam kakve veze ima avatar sa nick-om, il kakvo je vreme u bangladesu
 
04.08.2012
8
0
0
43
interesira me koji je uobičajen vremenski period od trenutka kad trihomi od mliječnih postanu smeđi, tjedan? dva? pretpostavljam da to ovisi o uvjetima , ali ako neko zna molio bih da napiše. hvala
 
04.08.2012
8
0
0
43
Ma vec sam pitao par puta nesto vezano uz to, rijec je o 2 ww i 2 super silver hazea, ovi ww me muče, sad su u 10om tjednu,!!! (7-9 je prema proizvođaču, ali kako piše na forumu pretp. da je to za hidro), a trihomi su im još prozirni možda neki mliječni, a i po nekim drugim orjentirima ( dakle kompletno lišče je zeleno, gotovo bez imalo žutih..) mi se čini da bi to moglo još jakooo dugo trajati, nije da mi je žurba, ali ne bih htio u ovoj fazi nešto skenjkati, za ssh se ne brinem toliko jer vidim da ih je opa cupa drljačio 130 dana, ali ovi ww? za dva dana ulaze u 11 ti tjedan, pa mi je malo čudno..uvjeti su recimo klasični temp 27-29 dan, sad je oko 15 stupnjeva noć, do prije koji dan je bila 20ak, 400w hps, vlaga 40-70%, kako kad, mislim ništa neuobičajeno pa da bih to tome pripisao... pa bih da neko prokomentira ako može, npr da li je neko od iskusnijih držao ww 12 tjedana ? A da je to opravdano, tj da su tek tada bile gotove, jer apsolutno ništa ne ukazuje na to da su blizu, što hoće reći da bi lako mogle u 13 tjedan ! ?
hvala
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
radis to da si zaradis za malo odece?
posto ovo radis da bi mogla da obuces nove krpice ja te necu udostojiti
odgovora a verujem i vecina ovde.
:kackepieksen:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tarzan