Berba / harvest - procjena

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.04.2011
5
1
3
Pozdrav! Evo baš čitam ovaj topic (bliži se vrijeme berbe,a nisam baš neki expert, pa informacije ne škode), pa da se nadovežem na post od kolege Mota, budući da mi se čini da su nam biljke u istom stanju. Evo mojih fotki:

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
Imageshack - 87959864.jpg
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

Budući da mi je prvi grow moram reć da sam mislio kako u zadnjoj fazi uzgoja više neće bit toliko nejasnoća i pitanja al skonto da nije ni baš lako odrediti pravo vrijeme za berbu, barem ne prvi put. Eto, zato i pišem post.

Htio sam ju rezati danas ali na osnovi još par pročitanih tema i malo gleduckanja po netu, zaključio sam da ću još malo čekat pa šta bude. Pročitao da je najbolje brati kad su pistile otprilike 50% bijelo a 50% smeđe (meni su 95% smeđe), da je optimalno vrijeme cvjetanja 9 tjedana (meni su već u 11 ili 12-tom tjednu) . Ali iz navedenih slika reko bi da su mi trihomi još svi svijetli, a najbolji pokazatelj su upravo trihomi. Tad mi se eto upalila dvojba. Ako sam u krivu, samo recite. Inače-nekakav outdoor je u pitanju, sjeme domaće, zadnji put gnojena pred najmanje 7 dana, u međuvremenu kiša obavila flush...

Kako god bilo, ja odlučio to još držat 7-10 dana. Problem mi predstavlja to što biljku mogu obići samo jednom tjedno, tako da se nadam da neću zakasnit. Ako tko ima savjet dal da režem odmah ili da pustim još više od planiranih 7-10 dana, komentirajte.
Pozdrav forumu!
 

Monk

Aktivan Član
26.09.2011
137
19
0
35
Meni to izgleda taman iako nemogu garantirati (pricekaj iskusnije)

Kratko objasnjenje ispod, a ako zelis vise informacija potrazi malo po forumu i naci ces sigurno sve sto te zanima :)

CBN (Cannabinol) is produced as THC ages and breaks down, this process is known as oxidization. High levels of CBN tend to make the user feel messed up rather than high.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
nisi ništa zakasnio, to se moglo ostavit još par dana ako su vremenske prilike dobre...
 

PPR

06.09.2010
7
0
1
34
Prvo, pozdrav za sve ljubitelje i uzgajivace ove prekrasne biljke :)
Drugo, razlog zbog cega vam pisem je sto sam i dalje amater u gajenju jer mi je prvi rod bio hermafrodit a nisam na vreme iscupao muzjaka i tako.
Drugi grow je INDOOR i dosta je bolji od prvog OUTDOOR i sve je na svom mestu. Evo par slicica biljaka pa procenite da li je sve ok i kada bix mogao da je secem. Unapred hvala :)

http://www.dodaj.rs/f/38/aT/1O5tUCD/1/p1010901.jpg

http://www.dodaj.rs/f/1f/Ng/xJz1g4B/p1010902.jpg

http://www.dodaj.rs/f/2B/en/2xhyhCcs/photo0292.jpg

http://www.dodaj.rs/f/M/K3/1LpoNV60/photo0294.jpg

SPOJENO
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
ni to jos gotovo..daj malo vise detaja koliko ti vec cvita...vidim da je sativa drugo slabo
 

PPR

06.09.2010
7
0
1
34
Prvo da se zahvalim svima na brzim odgovorima a drugo, izvinjavam se zbog mutne slike, a to je zbog lampe koju koristim, zato sam postavio vise slika, jer mi je osvetljenje inace u sobi slabo...
Pistile su krenule otprilike pre mesec dana,
A pre nedelju, nedelju i po, headovi su krenuli da bubre...
A sto se tice vrste, stvarno ne znam, uzeo sam semenke od prethodnog neuspelog outdoor grow-a.
Imam jos par pitanja:
Trenutno osvetljenje je 7dan/17noc otprlike - Treba li to da menjam?
Zalivanje jednom nedeljno 2l vode za sve biljke a ima ix 4JAKA stabla i 1 slabo
Takodje koristim neke nemacke bioloske stapice za prehranu. Podmiruju biljku od momenta stavljanja u saksiju narednix 90dana. Inace to je sve od prehrane sto koristim.
Ima li jos nesto na sta bi trebalo da obratim paznju?
Hvala unapred :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
PPR je napisao(la):
... izvinjavam se zbog mutne slike, a to je zbog lampe koju koristim, zato sam postavio vise slika, jer mi je osvetljenje inace u sobi slabo...
... Trenutno osvetljenje je 7dan/17noc otprlike - Treba li to da menjam?
Zalivanje jednom nedeljno 2l vode za sve biljke a ima ix 4JAKA stabla i 1 slabo

fotka ne moze biti mutna zbog lampe nego zbog loseg fokusa, preblizu si postavio objektiv, na jednoj fotki se vidi da je ostrije ono sto je dalje od objektiva nego ono sto je blize... il nisi ukljucio makro mod... zasto samo 7 sati svetla??? kod cvetanja je uobicajeno da se drzi 12/12... ne znam da li je 2L vode malo za 5 biljaka nedeljno (ako ih toliko ima), to zavisi i od velicine saksija a to se ne vidi, tj. koliko litara je zapremina... u svakom slucaju, ako su u cvetu nekih mesec dana racunaj jos toliko minimalno, povecaj rezim svetla i proveravaj da li je zemlja suva nakon 3~4 dana (zabi prst uz rub saksije), mozda ih mozes zalivati i dva puta nedeljno, stretno dalje, moze to da prodje ok
 

PPR

06.09.2010
7
0
1
34
PowerSeed je napisao(la):
fotka ne moze biti mutna zbog lampe nego zbog loseg fokusa, preblizu si postavio objektiv, na jednoj fotki se vidi da je ostrije ono sto je dalje od objektiva nego ono sto je blize... il nisi ukljucio makro mod... zasto samo 7 sati svetla??? kod cvetanja je uobicajeno da se drzi 12/12... ne znam da li je 2L vode malo za 5 biljaka nedeljno (ako ih toliko ima), to zavisi i od velicine saksija a to se ne vidi, tj. koliko litara je zapremina... u svakom slucaju, ako su u cvetu nekih mesec dana racunaj jos toliko minimalno, povecaj rezim svetla i proveravaj da li je zemlja suva nakon 3~4 dana (zabi prst uz rub saksije), mozda ih mozes zalivati i dva puta nedeljno, stretno dalje, moze to da prodje ok

Ma totalno je nbt, mada mislim da je zbog svetlosti, zato sto sam slikao i drugi deo sobe gde mi nije florescentna lampa(trenutno nemam kesha za pravu svetlost :( jbg) i ok je slika... Ma nebitno totalno... :DD
Hvala na odg, znaci vracam je na 12/12
Saksije precnika 21cm dubine 19cm, popunjeno zemljom do 12cm. Ubaceno je perlita i vermulita u zemlju.
Btw, na ovoj jednoj biljci, pistile su braon (bas ta koja je mutna), ove ostale su vise bele...