Berba / harvest - procjena

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
Pa rekoh ti,do mraza xD a ovako treba jos par nedelja..jebiga nidta nije fiksno..ja sam par mojih komada brao,nisu imale. Ni 50dana cvetanja ja mislim..i evo pogledam sad ove druge.. Jos bolje..

Uberi jednu za koji dan da umiris zelju i smiris se,drugu ostavi npr..taman vidis i razliku i znas za sledeci put kako sta
 

Gaf

07.01.2016
343
225
43
47
Prijatelju, predzadnja slika jos tj.dana i mos pod noz, a prve tri jos jedno 15 dana sigurno, tad slikaj pa bumo vidli, a mraza se nemoras bojat, vrijeme se pocelo popravljat, i receno je sa svih strana da bu preostali dio 10 mj.suncan, s malo kise, uostalom sve bumo vidli ;)

ali to jos nije zrelo..cuo sam da pokidam svo lisce da se energija usmjeri na hedove?da napravim tako?
Nije istina, to koda covjeku iscupas ruke i noge i svu energiju mu usmijeris u onu stvar ;)
 
Poslednja izmena od urednika:
04.05.2015
36
7
8
32
Pomooooooc pleaseee :D Nisam siguran da li da je secem, moze li pomoooc? Evo slike trihoma, skoro svi su mlecno beli jedno 95%
Btw: slika je sa nekog omanjeg hedica sa stabla, one gornje budove ne mogu da slikam lepo. :)
22345559_10213005601153505_562086355_o.jpg
 
14.09.2016
4
0
1
29
Hitno mi treba odgovor da li je ova za branje, jer su hedovi vec poceli da dobijaju boju kao da su suvi, ili sam vec zakasnio sa berbom???

224467bpb.jpg

224715cdc.jpg

224476hnh.jpg

224075oqo.jpg

224075kzk.jpg

224467pdp.jpg

slike

slike

slike

slike

slike

slike
 
Poslednja izmena:

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.678
35.034
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
To ti je plijesan,spasavaj sta se spasiti da. Sve sto je zarazeno rezi i bacaj,nemoj da ti bude zao jer ces onda na kraju vise baciti ;)
Plijesan brzo napreduje kad ima prave uvjete a ti si trebo prije javiti a ne sad panicno traziti odgovor
 
10.03.2017
125
236
43
33
Wild West
Pozdrav svima, zanima me koliko zapravo mraz utjece na biljku?
Naravno znam da joj steti , da smrzne plod i da moze unistiti sve ali opet me zanima sta kazete vi koji imate iskustva s tim.
Kako sam ja skontao lose je i to sto se biljke doslovno smrznu, jos ako je dan lijep onda naglo otopli sto je jos gore.
Sjedim s dedom bas u vrtu i siljim topa, a on prognozira mraz ujutro :O (vise vjerujem njemu nego prognozama). Idu lijepi dani i najavljuju preko 20 stepeni te mnogo sunca pa nisam htjeo nista dirati.
Danas obisao zalio biljoze (dvije vodom i melasom, jednu nahranio) , dvije bi trebale biti gotove za 7 do 10 dana. Ne zuri mi se i volio bih da biljke izguraju do kraja ali cijelo vrijeme mislim o tom mrazu.

@bastovan20 @L0oD
Ispricavam se sto vas ovako oznacavam, ali vidim da ste "potkovani" u ovom porducju pa me zanima sta vi kazete . Nadam se da vam nije problem
 
10.03.2017
125
236
43
33
Wild West
Plijesan ti se javio zbog vlage. Pocetak mjeseca je bio kritican, puno kise je palo i prevelika je vlaznost u zraku. Sve to pogoduje nastajanju plijesni ili ti budji. Jos ako si zasadio negdje bizu potoka i ako ti sajt njie prozracan eto ti plijesni jbg.
Cicak krece trunuti iznutra prema vani.
Najbolje je odmah odrstaniti dijelove koje je zahvatila budj, prskati switchem da se zastiti od daljnjeg sirenja ali najvaznije je na vrijeme djelovati.

Da se i kod tebe tu jos nesto izgleda spasiti, ja bi to skinuo i ocistio . Odstrani zahvacene dijelove fino i na susenje s ostatkom. Pazi da sve ocistis jer se plijesan moze pojaviti i tijekom susenja.

Ipak sacekaj jos nekog iskusnijeg da ti da savjet sta i kako dalje
 
14.09.2016
4
0
1
29
dobro hvala na odgovoru odstranicu tu budj, nema mnogo samo na 2 grancice, tj na 2 heda, samo me zanima da li se nece puno prosiriti za 2 dana, i nadam se da nije rano za berbu posto su pistili skoro svi potamneli??
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
Pozdrav svima, zanima me koliko zapravo mraz utjece na biljku?
Naravno znam da joj steti , da smrzne plod i da moze unistiti sve ali opet me zanima sta kazete vi koji imate iskustva s tim.
Kako sam ja skontao lose je i to sto se biljke doslovno smrznu, jos ako je dan lijep onda naglo otopli sto je jos gore.
Sjedim s dedom bas u vrtu i siljim topa, a on prognozira mraz ujutro :O (vise vjerujem njemu nego prognozama). Idu lijepi dani i najavljuju preko 20 stepeni te mnogo sunca pa nisam htjeo nista dirati.
Danas obisao zalio biljoze (dvije vodom i melasom, jednu nahranio) , dvije bi trebale biti gotove za 7 do 10 dana. Ne zuri mi se i volio bih da biljke izguraju do kraja ali cijelo vrijeme mislim o tom mrazu.

@bastovan20 @L0oD
Ispricavam se sto vas ovako oznacavam, ali vidim da ste "potkovani" u ovom porducju pa me zanima sta vi kazete . Nadam se da vam nije problem

Hvala ti lepo :p

Ali
Mene ako je neko potkovao to je doticni kojeg spominjes sa mnom.. Tako da bi bilo bez veze da ja odgovaram sad tu nesto posle prvog outa pored lika koji to radi 10 i kusur godina..

Moje misljenje na niske temeprature stete.. Da.. Uverio sam se na svojim biljakama.. Manji prinos.. Sve odradis kako treba i prc osetis u gramazi..

Sto se tice mraza, nisam jos bio u toj situaciji.. Al verujem da je mozda i najgora stvar.. Najvise zato sto kao i budj napada na samom kraju kad spustis gard i kao sve je super.. Sve sam odradio kako treba.. Legnes u krevet pljas, ujutru sneg xD

budj se moze kontrolisati po meni sada vec dobrim preparatima.. Vise se sad plasim mraza i niskih temperatura nego kise.. Eto.. Moje licno misljenje.. Od mraza nekako nema bekstva..
:)

I sutra odem na sajt ono sve budjavo xD insekti resivi, hrana resiva, budj resiva, oluje i vetrovi resivi.. A i mraz je resiv ako uberes na vreme xD pricamo o prirodnim nekim uticajima naravno..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri