Blueberry i Northeren Light- 250 w COB- by Blader

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
300-400€ Zajedno s svom opremom od rasvjete s kojom sad radiš ove ljepotice?
Iskreno samo sam znao da se COB od led tehnologije jedan od praktičnijih i korisnih načina iskorištavanja te rasvjete što sam Samo na slikama sam vidio kako izgleda ali nezz kojim spefikiacijama vjerovat
Biljke ti izgledaju prezdravo :thumb:
Bas me sad zanima da li ti je ponekad krivo što nisi mižda ipak par L veće posude?,jer mislim da bi to za tebe bilo jos bolje..ali kako kazes "sve po osjećaju", preljepe bilje i cjeli box zajedno s dnevnikom. :).

Sretno puno do kraja i puno masnog i raznog dima:clap:::respect:
 
Poslednja izmena od urednika:

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Hvala :)... nije loše mogu biti i zdravije ali svejedno guraju one jer cini se da ih nije previše usporilo.
Oprema me došla bliže 400 eura i mogu ti reći da sam zadovoljan.
Imao sam prije veće posude ali malo su me leđa ulovila, a i mislim da su ove dovoljne kad malo uhvatiš ruku iako početniku bi preporučio veće ali ja ovako probajem imati male biljke jer mi je puno lakse raditi sa njima.

Nadam se da će i završit sretno...

p.s. Čini se da od jučernjašnje porcije sa cal-magom nije bilo vidnog pomaka na gore, ali još je prezbrzo za donosit zakljucke...;)
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Ček kažeš da ti je alga mic stojala ljeti na visokim temperaturama, i da je smeđe boje sada? - baci to, to je pokvareno..
I mogao si kokos vodu koristit da fixaš taj problem.. uz to aloe vera soka, to im dođe kao energy shake..
Imao sam više puta iste probleme, iste deficite kao i ti na tim slikama.. i to svaki put kada sam koristio biobizz produkte..
imam jos biobizz gnjojiva za par grow sešna, i to je to.. čekam da to potrošim, i prelazim na advanced nutrients čitavu seriju.. 0 živaca više..

edit/
ja uz svaki grow tučem kokos vodu i aloe veru, iz tog gore razloga, čim koristim samo biobizz.. uvijek neki problem... ali stvarno uvijek.. koliko god se točne doze držao..

p.s
pored svega, biljke ti stvarno SEXY izgledaju, gud job buraz
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Pogledat cu malo o aloe veri... a sto se tice biobizza, prvi grow sam imao probleme, a sad sam imao 4-5 growova jako uspješnih. Eventualno bi mi malo ogladnile pa bi prvih par listova požutilo kroz koji dan, osim toga sve 5. Čak i kad sam koristio samo Fish i Bloom. Prvi put vidim ovo, ali prvi put mi je od pocetka na LED-u...

Znap bi imat nekad u prelaznom periodu manjak nitrogena ali od kada sam fish mix uzeo ne bude mi ni prvi onaj list žut do 40 dana.

Ja ću se još zasad držat jer imam dosta rezervi, dao mi prijatelj.
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Aloe Vera ima aminokiseline i proteine koji ojačavaju samu biljku i samu strukturu (stablo, stem..) i puna je jednostavnih "šećernih sastojaka".. to je više manje "protein power shake".. možeš sa tim i listove gnjojit.. (mada možeš i actaveru koristit od biobizza..)

a kokos voda tu moraš malo paziti.. ali isplati se..
na 100 ml:
sol: 17,53 mg
Kalium: 184,0 mg
Magnesium: 16,8 mg
Calcium: 11,2 mg
željezo: 0,13 mg
plus "hormon" Cytokinin koji pokreće/nagoni biljku da pola ćelije u korijenu, gdje se na vrhu pravi bušovi stvaraju i više grana raste.. i veoma je dobar dodatak uz biobizz produkte, eh da i isto ima "anti aging" effekt i tonu drugih "super elemenata".., ALI može izazvat previše (K).. tako da moraš dobru dozu naći, ja dajem jednom sedmično 2-3ml između gnjojenja na 4 litre vode..
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
UPDATE - 71. DAN - 50. NA 12/12

Florist, trenutno moram koristiti ovo što imam, a do sljedeće narudžbe ću malo proučit to.

Što se tiće biljaka i problema on se i dalje bio nastavio laganim tempom (morao sam slikavati list i uspoređivati slike) što me je potaklo da preispitam poznanice. Izmjerio sam ph vode iz vodovoda i bila je 7.20 par minuta dok nije poludio ph metar. Shvatio sam da je baterija crkla. Odmah mi je proslo kroz glavu da zadnji put kad sam run off mjerio (5.8) možda je bio točan, a kad sam za par minuta mjerio iz vodovoda baterija je bila crkla.

Kupio nove baterije i izmjerio vodu iz vodovoda par puta u par dana, kretala se od 7.15 do 7.30. Znači lako moguće da mi je ph prenizak zemlje bio iako to ne bi trebalo biti sa biobizzom ali ako se koja komponenta gnojiva pokvarila ili ukiselila lako je moguće, a moglo je jer je bilo skoro 40 stupnjeva ovo ljeto, a i npr bio grow mi stoji vec 3-4 godine a ima u sebi šećere koji se ukisele. I to sam ga ponovo bio počeo koristiti baš ovaj grow.

Napravio flush prije 4-5 dana na oba blueberry-ja i to je to. Danas cu ponovo zalit ali cu ovaj put mjeriti ph otopine kako dodajem komponente pa da vidim što to toliko snižava ph.

Evo da razbijem ovu pseudo znanstvenu monotoniju sa malo slika :popcorn::

20171103_082031.jpg

Po slikama se vidi da biljke nisu baš zadovoljne ali ja jesam. Dobro su svejedno rodile i čak ova najoštečenija (gornji desni kut, bb) je najveća. Dat cu jos jednu dozu gnojiva, eventualno dvi i onda lagano flush.
20171101_123613.jpg 20171101_123622.jpg 20171101_123628.jpg 20171101_123631.jpg 20171101_123637.jpg 20171101_123645.jpg 20171103_081957.jpg 20171103_082003.jpg 20171103_082008.jpg 20171103_082014.jpg 20171103_082019.jpg

Kao i uvijek kod mene uvijek neki problemi ali urod ne izostane, može se reći da sam dobro prošao što se tiće školovanja. Znaći simptom je izgledao kao nedostatak kalcija, a on se načešće javlja zbog niskog ph ili ja mislim fosfor ga zaključa. S obzirom da sa biobizzom nikad ne namjestam ph (mikroorganizmi održavaju iznad 7) odmah sam iskljucio niski ph, a lock s obzirom na gnojenje isto nebi ruku u vatru stavio. I ono što mi je ostalo bilo je da fali kalcija, a tome su pridonjele i teme po netu o LED rasvjeti i cal mag nedostatku.

Eto ljudi dragi, danas cu se malo poigrati pa cu mjeriti otopinu gnojiva i run off-a pa se javim sa utiscima...

spock.jpg
 
Poslednja izmena:

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Blader druže ne opterecuj se previše, zar ne vidiš kakve krasotice imaš u boxu? :thumb: :gled:. Ovaj cob je veoma mocan tip leda sudeci iz tvog prikaza.. Jos malo i kraj! :D :vozdra:
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
IZVANREDNI UPDATE - - - - PH TEST RUNOFF-A

Hehe... @Mad Rabbit znam da može puno gore ali master grower mora imati sve pod kontrolom, što znaći da jos moram učiti :D. Taman kad sam sve imao pod kontrolom, visinu, sirinu, itd... sve mi je sklizlo kroz prste.:rolleyes:

Zadovoljan sam COB-om, odlicna investicija. Puno ima pluseva ali najdraži mi je što je spread svijetla puno bolji nego kod jednog hps-a(ravnomjerniji). Ima tu jos 15-ak dana i nadam se da će se to još malo popunit. Neka dobro sazrije da bolji rad bude.

Zagnojio sam, mjerio ph i neke stvari sam naučio. Ph vode sa gnojivom bila je 6.5 i to samo nakon 3ml/l blooma i 1ml/l growa. Nijedna komponenta nije nesto previse spustila. A moram priznat da me iznenadilo koliko je to nisko jer sam znao stavit 4ml/l blooma i 3ml/l growa sa jos i supervitom, algamicom, top max, čak i ovaj ProCal.

Sigurno je otopina bila ispod 6 ph sa tim svim. Zalio sam sa 6.5 ph i run off je bilo 6.07, što znaći da je ph zemlje jos nizak i nakon obilnog flusha prije 7 dana cca. I dalje je to nisko ali kroz ovih 7 dana nisu se pogorsavale tako da ih necu dirat, davati cu lagane doze i između dosta vode. Ne pokazuju glad tako da sam ih ja očito dobro napunio. Jbg prebrzo živim i onda ponoci moram u 2 sata u 5 minuta sve obavit i onda radim ko da mi je zadnje...

Šta je tu je, čini mi se da su sada dobre i od sada cu malo vise računa povest o dodavanju gnojiva jer sam se previse razbahatio sa dozama koje sam samo onako od oka iz čepa na brzinu stavljao. Lagodan život me razmazio...

Dobar dio cu starome za ulje za leđa kad ide spavat. Bolje spava i to mu je super. Sebi cu ostaviti samo top shelf.

Ukratko- prenizak PH ;)
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Al ostaje uvijek ona da organic nije bitan ph pa sad vidit ces slijedeci grow ako se odlucis stelati ph uglavnom bilo kako bilo ispalti se igrati sa cobovima ;)
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
definitivno nizak pH medija, često od pregnojavanja (ako se prati tablica a ostali parametri poput temperature, svjetla itd, nisu u fullu) , najčešće od previše organskog dušika. Niske temperature oko tegli znaju napravit problem (ispod nekih 17C) , i dobro je da nisi odmah podigao pH previše jer bi ih nagla promjena samo šokirala i još više štete napravila. Samo lagano nastavi dizat i privodi kraju, nema tu neke prevelike štete da to ne završi savršeno. :thumb:
Ako imaš viška destilirane vode za izmjerit pH probaj pa ćeš dobiti puno točniju vrijednost, ja bi rekao po kurenju gornjih listova da nije iznad 5.5
 
Poslednja izmena:

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
:D :thumb:

A moram problem skuzit radi sljedećih generacija ;).

@mario339 malo sam čitao i koliko sam uspio shvatit ph zemlje je isto bitan samo šta taj "živit svijet" njega prilagođava sebi dok sa anorganskim uzgojem moraš sam. Ali isto kad pretjeraš sa kiselim, ukiseliš zemlju i možda ti mikroorganizmi nisu bili dovoljni da riješe problem koji je malo po malo išao nizbrdo. Malo me ovo zateklo jer prije mi je uvijek ph bio oko 7.

Kalcij iz vode dolazi u mineralnom obliku (bar tako imam dojam) pa možda je njemu bitno da nije ispod 5.8... ima teorija ali u praksi sve pokazuje na nizak ph i na manjak kalcija.

@truare vjerovatno pregnojavanje... sad kad sam izmjerio ph sve se posložilo. Ma biti će ovo svejedno uspješna tura ako ne dođu neke štetočine, a toga hvala bogu nema zasad.

Sljedeće zalijevanje mislim vodu dati.

Šta mislite o sodi bikarboni za podizanje ph ili da nabavim ono vrtno vapno? pitam za ubuduće...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: truare and mario339

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Sigurno da ima tu prostora za napredak ali ako me pamcenje sluzi mislim da je himelajac gurao sa cannabio i stelao ph e sad neznam dali je isprobao koji bez stalanja pa da znate razliku za vas jer ja vjerujem da zemlja vise nece u moj box nikad ;)
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
UPDATE - 76. DAN - 55. NA 12/12

Mario, primio na znanje ;). Prije sam i ja štelao PH pa prestao... informirat cu se prije sljedećeg growa. Hvala.


PB084368.jpg


Jesen dolazi, pistile se polako počinju kovrčati i smeđiti i biljke ulaze u foto finish. Namjeravam ih pustit da dobro sazriju ali opet moram planirati u skladu sa slobodnim vremenom. Što se tiće biljaka najveći urod se čini ima ova najoštečenija. Čini se da je tu više oštećen bio moj ego nego njen metabolizam ;). Uhvatio malo vremena i OG kush CBD pa napravio nešto slika...



Northern lights (dolje lijevo) - RQS - po meni najbolji fenotip u boksu. Počeo je ljubičastit i to po budovima, a i zašečerio se...

PB094383.jpg PB094391.jpg
PB094376.jpg PB094377.jpg


Blueberry (gore desno) - Seedsman -malo je bila od početka osjetljivija na nešto. Sada se može sa velikom vjerovatnošću reći da je to bio PH. Možda je samo ova vreća zemlje došla sa niskim PH... nema veze, sljedeći grow mjerim pa ću skužit. Dobre strane su velik urod, miris i brz metabolizam... slike malo mutne ali u odsustvu boljih...:smoke:

PB084364.jpg PB084365.jpg



Northern lights (dolje desno) - RQS - slatka biljka, drukčiji fenotip nego kolega u boksu... manji urod ali svejedno sočno izgleda... sljedeci put više njenih slika...
PB084366.jpg
PB094375.jpg



Blueberry (gore desno) - Seedsman - isti fenotip kao i drugi BB. Isto odličan urod, brz metabolizam, a i ima šećera...

PB094378.jpg



I evo ostale slike skupa sa ovima...

PB084364.jpg PB084365.jpg PB084366.jpg PB084368.jpg PB084369.jpg PB084370.jpg PB094371.jpg PB094373.jpg PB094375.jpg PB094376.jpg PB094377.jpg PB094378.jpg PB094379.jpg PB094381.jpg PB094383.jpg PB094391.jpg

 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
UPDATE - 71. DAN - 50. NA 12/12
I ono što mi je ostalo bilo je da fali kalcija, a tome su pridonjele i teme po netu o LED rasvjeti i cal mag nedostatku.
Nisi jedini, ja od kako sam prešao na LED mašineriju ove godine, nisam grow prošao da nisam imao velike probleme sa cal ili mag...
A nažalost mi još uvijek nije stigao cal mag od advanced nutrientsa, tako da sam probao epsom sol i još uvijek mi ista situacija..
Inače, ovaj tvoj northern stvarno izgleda na severna svetla :razvaljen::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader