BOKS ZA GAJENJE - Tehnicke osobine i kako ga napraviti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Cikari

Aktivan Član
18.03.2013
150
109
43
12
Sa unutarnje strane boxa di ti se zatvaraju vrata stavis papir ili karton i kad verata zatvoris da ti legnu na taj karton ili papir ako si me skuzio , ako ne , reci pa cu ici poslikat jer sam tako ja napravio .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: DeadAngel224

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.188
188
Brooklyn NY
Kakvu ventilaciju za 400W HPS je najbolje složiti?

Radi se o ormaru normalnom, mnje od 2m visine i metar puta metar (malo više).


Moze i CT verzija a moze i bez, kako je bolje
 

Cikari

Aktivan Član
18.03.2013
150
109
43
12
Posto ce moj sljedeci grow ici sa 400 w , ja cu staviti 1 upuh , 2 ispuha , CT na njega TT od 125 mm 360m3 , svaki vent ima po 185m3, mislim da bi trebalo biti dovoljno , isto 1x1x2, i unutra 1 ili 2 obicna venta da pusu po boxu , po meni je ovo solidno ;)
 
24.09.2013
1
2
3
da li je moguće manipulirati rastom biljki?
da li je moguće kontinuirano uzgajati u PC grow boxu? - znači od sijanja do branja

kako?
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Možda čoveka mrzi da čita :D

@Alimpius Možeš manipulisati rastom biljaka raznim treninzima i manjom veličinom saksije(čitaj ako te ne mrzi xD) i to svakako od početka do kraja u Pc boxu :)
 
31.10.2013
1
0
0
ljudi treba mala pomoc napravio sam box iznutra ide prvo sloj staklene vune pa stiropor preko toga folija stavio sam sijalicu od 450w biljka ima 1 mesec napravio sam ventilaciju sa kulerima od kompa jedan uvlaci svez vazduh jedan izbacuje... treba mi strucno misljenje da li je dobar box.. ako je moguce sto pre. unapred hvala
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
to sto kolega pita, koje su dimenzije boxa, koja je lampa u pitanju... pojasni to malo bolje i gledaj ubuduce gde pises post, procitaj pravilnik, tamo su neke stvari lepo objasnjene, npr:tacka 6. Izaberite relevantan forum za svoju temu ili tacka 3. Pomozite da Vam pomognemo:
Ukoliko tražite pomoć oko nekog problema, molimo Vas da učinite sve što je u Vašoj moći kako biste olakšali posao ljudima čiju pomoć očekujete. To ćete učiniti na sledeći način: iz poruke isključite sve što nema veze sa problemom, a detaljno objasnite sve što je direktno ili posredno povezano sa istim!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smak420

luther7hrol

Aktivan Član
04.11.2013
4
0
3
Evo, nadam se da sam pogodio podforum:

Sve imam, i vrijeme je za gradnju boxa. No, ne znam koliki box da napravim. Morat ću ga raditi from the scratch, od šperploče, pošto su svi dobri ormari zauzeti. Nisam siguran je li bolje da napravim veći box, dimenzija 250x150x150, u koji ću moći potrpati nekoliko biljaka i da mi nikada ne zafali prostora, da unutra stavim 600W i cooltube, ili da napravim manji, stavim 400W i uštedim nešto struje ;)

Sadio bih 5-6 biljkica maksimalno, neke indice i poneka sativa. Želim da mi biljke imaju mjesta koliko im treba.
Ako se odlučim za manji box dimenzija 250x100x100, treba li mi uz hps 400W i cooltube? Želim da je biljkicama
sve savršeno i nije mi žao uzeti taj cooltube, pa me zanima je li bolje s njim ili je zaista nepotreban pri ovoj konfiguraciji.

Hvala :)

Edit: molim vas, ako netko ima slike nekog OK drvenog boxa, kao iz teme, budući da ne mogu skinuti sliku jer je istekla. Pomoglo bi mi da vidim kako to sve uopće izgleda, ovako si mogu samo zamišljati. Hvala :)
 

luther7hrol

Aktivan Član
04.11.2013
4
0
3
Naravno da ne, ali uvijek znači preporuka i savjet iskusnijeg growera. Ono što je meni bilo bitnije je saznati je li cooltube ok na te dimenzije kao i snagu potrebne rasvjete, tako da se znam prekontati kada sam već bio u prilici da nabavim nešto materijala, ni manje, ni više. Stvarno sam tudum za te boxove i rasvjetu, ali svi smo to na početku, zar ne? Svakako, sorry ako je bilo ali jednostavno nisam naletio još na to na forumu, pa da budem siguran, a nije da me mrzi čitati, zaista... pozz
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Pa nije cooltube baš neophodan, ali meni je puno puta olakšao stvari. Dobar ventilator ti treba prvenstveno, a onda možeš i bez CT-a. Naravno, u tom slučaju lampa mora biti puno dalje, što znači manje mjesta za biljke. Što se izbora lampe tiće, moraš odrediti prioritete. 600W je u startu dosta skuplja, a onda tu još dolazi i potreba za jačim ventilatorom, koji je isto skuplji, a na kraju nije ni razlika u potrošnji beznačajna. Po meni je 400W dovoljno za svakog stonera :)
Najbolje ćeš pohvatat što i kako da napraviš, ako pročešljaš dnevnike uzgoja.
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Na 400w i 250cm visine ti ne treba nikakav cooltube. Na 400w opčenito ako nije extra nizak prostor ,vise izgubis -nego dobijes sa cool tubom.Spucaj ti svojom boxu ventlator sa 400m/3 na kojeg čes stavit karbonac.Pare namenjene cool tube radije uloži u ventilaciju_ regulator obrataja sa senzorom toplote...
 
28.11.2013
24
47
0
Pozdrav, situacija je sljedeća. Imam ovakav ormar, dimenzije su 50x50x140.
14cfls3.jpg

Plan je oblijepiti sve s maylarom i gore na vrhu napraviti ovakvu policu kao što je dolje, ali od pleksiglasa koji bi izolirao toplinu.
Gore iznad pleksija bi napravio upuh i ispuh za hlađenje žarulje, te reflektor, a dolje dva usisa i jedan ispuh sa filterom (već prema potrebi).
Stoji da bih trebao za tu površinu trebao staviti 150w, ali imam dosta visine i mislio sam koristiti samo jednu dualspectrum žarulju za rast i cvjetanje.

Pitanje je, da li ići s 150w ili 250w HPS dualspectrum? Koja je razlika u zagrijavanju?
ILI 150w HPS i 150w MH, pa ih izmjenjivati za rast i cjetanje?

Zagrijavanje mi je važno jer box stoji u spavaćoj sobi (t 21C), pa na želim na kraju imati neke divljačke ventove za hlađenje.
Puno hvala.
 
05.09.2012
8
2
3
36
Malo je lose iscrtano, ali me zanimaju neke stvari. Koje svijetlo mi je potrebno za velicinu ovog boksa(iverica) i koliko treba da mi je precnik kruga za ventilator ako zelim staviti 4 kompjuterska ventilatora? I da li je "ok" velicina(1/2 biljke)?
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    232,1 KB · Pregleda: 13