BOKS ZA GAJENJE - Tehnicke osobine i kako ga napraviti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
nema šta profi box evo neka ovo bude primjer svim novijim korisnicima koji grade box manjih dimenzija ovako bi trebao izgledati Glossie svaka čast na trudu !!!

još samo struju gore i pusa bok :D
imaš pivo od mene :drink:
 
30.11.2007
28
0
0
36
kako je ovo tema o boxevima za uzgajanje, ja cu tu napisati moju ideju za box, ako nesto fali, javite...
u igri su dvije biljke lowrydera, box planiram raditi u ormaru koji je ogroman, a box ce zauzimati 1x1x1.5, obloziti cu ga folijom, alu ili nekom boljom, imati ce dva ventilatora od 120mm od kompa, i zarulju od 250w,
ako ko ima neku sugestiju, ideju ili bolji plan neka me prosvjetli...posto sam ja rookie u indooru
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Nemoj koristiti foliju svi lažu da ne valja baš a i stvara hot spottove uglavnom kažu najbolje samo ofarbaj stranice mat bijelom bojom
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
mat bijela folija je ok ili mat bijeli zidovi mylar ok ali nespretan gužva se, skup je ne da se prat i tako dalje , ova debela folija sa jedne strane crna sa druge bijela je po meni najbolja iz više razloga . a jedan od najvećih je to što se da prat i ne gužva se tako lagano . uglavnom alu foliu radje ne koristiti jer da stvara neželjene hotspotove ili fokusne točke koje na lisnoj masi a i na budovima rade štetu.
e da zaboravio još jedan dobar materijal a to je lesonit mat bijeli (za one koji neznaju zadnje unutarnje stranice ormara su od lesonita) znači njega se isto može špricat po farbanoj površini i to dugo vremena dok ne popusti.

pozz
 

sch

04.03.2007
39
0
0
38
pozdrav cjeloj ekipi za početak.

dakle, da prijeđem na stvar. danas sam bio u 2 trgovačko-građevinska centra u Sisku (ne želim ih reklamirati (recimo samo da jedan počinje na O i ima tri slova, a drugi je ima dvije riječi, a na eng. se kaže: do it yourself)).
tražio sam opremu za novi box, kao letvice ,folije i ostale sitnice. pala mi na um ideja da bi mogao sastaviti box od one montažne metalne staleže dimenzija 200x100x60 tako da one dvije police koje se za konstrukciju zašarafe između najdonje i najgornje, ustvari spoje sa tim policama da se još dobije na dubini tako da bi dimenzije bile 200x100x120. znači konstrukcija boxa i izašlanekih 350kn u "do it yourself", a u ovom sa O je skuplje za 100 kn ista stvar. na konstrukciju bi nabacio crno-bijelu pvc foliju (koje nema ni u 1. ni u 2. centru) i prišio ciferšluse kao na onim kupovnim grow boxevima. znači sve skupa bi izašlo do nekih 500 kn recimo.
u ovom jeftinijem sam još našao nekakav montažni ormarić dimenzija 160x100x80 (ili tako nešto) koji ima sličnu konstrukciju kao kupovni grow-box, ima platnene stranice, u biti, tkanina se navlači na konstrukciju i ima ciferšlus, znači trebalo bi ispod te tkanine opet samo nabacit crno bijelu pvc foliju i walla... taj ormarić košta 119 kn, a čini mi se idealnim barem za vegetaciju pod cfl jer mi se ova tkanina čini nekako lako zapaljivom, ali i to se riješava ventilacijom.

dakle, ovaj gore bi koristio za cvijetanje, a ovaj drugi za vegetaciju
znači 2 grow boxa za nekih 800 kn sve skupa (u cijenu nije uračunata rasvijeta, ventilacija i ostale potrepštine).
e da ovaj gornji je moguće sastavit i od oijedinačnih djelova koje ima za kupit, al čini mi se da tako skuplje izađe.

p.s. ubacio bi slike, al sam zaboravio kako
ako koga zanima, googlajte montažne stalaže
molim vaša mišljenja....

hvala
 

bruno93

Aktivan Član
26.06.2008
136
3
0
30
sch

po meni je skupo, ja mislim da bi ti bolje bilo kupit lesonit debljine 4mm i letvice 3*3cm jer bi ustedio tako mozda pola nego sto bi platio te police i crno-bijelu foliju.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
sch je napisao(la):
dakle, ovaj gore bi koristio za cvijetanje, a ovaj drugi za vegetaciju
znači 2 grow boxa za nekih 800 kn sve skupa (u cijenu nije uračunata rasvijeta, ventilacija i ostale potrepštine).
e da ovaj gornji je moguće sastavit i od oijedinačnih djelova koje ima za kupit, al čini mi se da tako skuplje izađe.

p.s. ubacio bi slike, al sam zaboravio kako
ako koga zanima, googlajte montažne stalaže
molim vaša mišljenja....

hvala

Pozz.... svima, nije me dugo bilo direkt na forumu, ali pokušavam da pratim o čemu se radi (preko mail-a).... elem, da ne dužim....

Samo bih dodao, da ukoliko se radi o jednom ormariću (nisam skonto baš...) koji bi "polovio" na pola i dobio dva prostora, gornji i donji... jedan za veg. drugi za cjetanje...

Kao prvo, nije preporučljivo da to koristiš, jer svijetlo iz dijela vegetacije će ulaziti gdje su biljke koje cvjetaju, tako ćeš im pohebati fotoperiod i ništa od njih nećeš dobiti.

Uvijek pravite odvojeno, ako je u jednoj prostoriji, dobro paziti da svijetlost iz jednog dijela ne ulazi u drugi...

P.S. Mislim da imate baš takav (čini mi se....) primjer, u dok. filmu Mr. Green (ko nije pogledao, obavezno nek pogleda!!!!)

Pozz.... cijeloj ekipi, i novim članovima :)
 

sch

04.03.2007
39
0
0
38
ja mislim da sam uštedio već samim tim što nisam naručivo, a za lesonit, neznam. djeluje mi nekako lako lomljivo...

bezze frende, krivo si shvatio,kako i nebi kad sam piso to zbrda zdola. znači radi se o dva odvojena ormara i nebi ni jedan polovio nego veći za cvetenje, a drugi manji za veg. ili za majku.
 

bruno93

Aktivan Član
26.06.2008
136
3
0
30
lesonit od 4mm i letvice 3*3cm ce bit dovoljno čvrst, ako ne zelis lesonit onda sperplocu od 4mm jer ce ti u oba slucaja ispast jeftinije od 800kn
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
sch je napisao(la):
ja mislim da sam uštedio već samim tim što nisam naručivo, a za lesonit, neznam. djeluje mi nekako lako lomljivo...

bezze frende, krivo si shvatio,kako i nebi kad sam piso to zbrda zdola. znači radi se o dva odvojena ormara i nebi ni jedan polovio nego veći za cvetenje, a drugi manji za veg. ili za majku.


HEheheheh aaaa pa tako reci..... to može, mislim od bilo kojeg materijala,...
Nije problem.... mislim za bilo šta
 
24.09.2008
29
1
0
40
bash kontam da pravim neshto,tako da mi je tvoja ideja super uletela!!! mnogo ti hvala!!
muzh mi je mehanichar,a upoznat je sa stolarijom i strujom,..pa cemo napraviti porodichni hobi,...nego za taj komp,..javi kako ispadne,a ako nije frka da poshaljesh dimenzije za ormarcje,pliz!
 

Zeleni

Aktivan Član
06.10.2008
56
1
0
37
pozdrav

planiram u ćošku sobe od nekih 20 kvadrata postaviti stol to fino okružit sa crno bijelom folijom i to bi mi bio kao box. imam hps400w. dali bi to šljakalo i kak da sredim ventilaciju u takvom prostoru? unaprijed hvala!